Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Aminokyseliny jednosložkové

Aminokyseliny jednosložkové

Aminokyseliny jednosložkové je kategorie produktů, ve které najdete všechny důležité aminokyseliny samostatně, tedy ne v kombinaci s jinými. Patří sem: leucin, arginin, glutamin, lysin, taurin, citrulin malát a mnohé další. Bílkoviny a v nich obsažené aminokyseliny jsou důležité pro všechny, ale zejména pro ty, kteří touží po zdravém nabírání kvalitní svalové hmoty. Ne vždy je možné přijmout optimální množství aminokyselin ze stravy, proto je dobré je užívat i ve formě doplňků. Většina z nich prochází procesem hydrolyzace, díky čemuž nezatěžují trávení.

ukázat více

Leucin je esenciální aminokyselina a nejdůležitější aminokyselina z BCAA. Nejvíce se podílí na růstu svalové hmoty, podporuje proteinovou syntézu, urychluje regeneraci po fyzickém výkonu a brání úbytku svalové tkáně i v případě redukčních diet.


Arginin zvyšuje produkci růstového hormonu, zvyšuje hladinu NO (oxidu dusnatého), podporuje růst svalové hmoty, zlepšuje hojení ran a podporuje metabolismus bílkovin.


Glutamin je vynikajícím prostředkem pro nárůst, ochranu a regeneraci svalové hmoty. Je to aminokyselina, která zlepšuje imunitu, reguluje rovnováhu bílkovin, zabraňuje ztrátě svalové hmoty, zvyšuje vylučování růstového hormonu, urychluje regeneraci buněk a má anabolický efekt. Tvoří až 60% aminokyselin ve svalech.


Lysin je aminokyselina, která hraje důležitou roli při tvorbě svalů, hojení a revitalizaci těla při únavě a přetrénování. Má schopnost působit proti nachlazení, herpesu, oparovým virům a urychluje zotavení po sportovních zraněních a operacích. Udržuje také pozitivní dusíkovou rovnováhu, čímž přispívá k vytváření anabolického prostředí v těle.


Citrulin malát je kombinace aminokyseliny L-citrulin a malát (kyseliny jablečné), která nabízí způsob zvýšení výkonu, oddálení únavy, zrychlení regenerace. Citrulin rychle prokrví sval, zvýší úroveň síly a odstraní z těla toxiny, jako jsou kyselina mléčná či amoniak, malát zvyšuje hladinu ATP.


Beta alanin je neesenciální aminokyselina, která podporuje zvýšení svalové síly, zlepšení výkonu, zvýšení vytrvalosti, oddaluje únavu a brání tvorbě kyseliny mléčné. Je vhodná při silových sportech, intenzivních a výbušných trénincích, ale i při vytrvalostních cvičeních.


Tyrosin je neesenciální aminokyselina s antikatabolickými účinky, která podporuje metabolismus, urychluje regeneraci a zvyšuje fyzickou výkonnost.


Taurin je známý zejména z obalů energetických drinků, a proto se mezi širokou veřejnost rozšířil názor, že je to škodlivá látka. Pravdou však je, že se do energetických drinků přidává právě kvůli svým pozitivním účinkům, a ke zmírnění negativních účinků kofeinu. Jde o beta-aminoetansulfonovou kyselinu, který se vytváří zejména z cystinu a jeho produkci podněcuje i množství vitamínu B6. Taurin je vylučován prostřednictvím moči a taktéž i žluči, protože je její součástí.

skrýt popis
Nastavit vzestupně
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

14 položek

Cena od - do
Možnosti nákupu
Výrobce
Balení
Barva
Velikost
 1. L-Glutamin - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 100% (7)
  Aktuální cena od  164 Kč
 2. Arginine A.K.G - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 100% (6)
  Aktuální cena od  199 Kč
 3. Citrulin Malát - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 100% (3)
  Aktuální cena od  279 Kč
 4. L-Glutamin TABS 300 tab - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 100% (6)
  Aktuální cena   359 Kč
 5. Taurin - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
  Aktuální cena od  109 Kč
 6. L-Leucin Powder Instant - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
  Aktuální cena od  232 Kč
 7. Beta alanin 120 tab - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 80% (1)
  Aktuální cena   169 Kč
 8. L-Glutamin - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  Recenze: 87% (3)
  Aktuální cena od  329 Kč
 9. L-Lysine - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
  Aktuální cena od  79 Kč
 10. Mega Arginine - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  Recenze: 20% (1)
  Aktuální cena od  439 Kč
 11. Tyrosin 120 kaps - All Nutrition
  Hodnocení:
  Recenze: 100% (1)
  Aktuální cena   191 Kč
 12. Glutamine DNA 309 g - BSN
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
  Aktuální cena   349 Kč
 13. Tyrosine 120 kaps - Nutrend
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
  Aktuální cena   390 Kč
 14. Glutamine Powder - Universal Nutrition
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
  Není skladem
Show more products
Nastavit vzestupně
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

14 položek