Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Aminokyseliny jednosložkové

Aminokyseliny jednosložkové

Aminokyseliny jednosložkové je kategorie produktů, ve které najdete všechny důležité aminokyseliny samostatně, tedy ne v kombinaci s jinými. Patří sem: leucin, arginin, glutamin, lysin, taurin, citrulin malát a mnohé další. Bílkoviny a v nich obsažené aminokyseliny jsou důležité pro všechny, ale zejména pro ty, kteří touží po zdravém nabírání kvalitní svalové hmoty. Ne vždy je možné přijmout optimální množství aminokyselin ze stravy, proto je dobré je užívat i ve formě doplňků. Většina z nich prochází procesem hydrolyzace, díky čemuž nezatěžují trávení.

ukázat více

Leucin je esenciální aminokyselina a nejdůležitější aminokyselina z BCAA. Nejvíce se podílí na růstu svalové hmoty, podporuje proteinovou syntézu, urychluje regeneraci po fyzickém výkonu a brání úbytku svalové tkáně i v případě redukčních diet.


Arginin zvyšuje produkci růstového hormonu, zvyšuje hladinu NO (oxidu dusnatého), podporuje růst svalové hmoty, zlepšuje hojení ran a podporuje metabolismus bílkovin.


Glutamin je vynikajícím prostředkem pro nárůst, ochranu a regeneraci svalové hmoty. Je to aminokyselina, která zlepšuje imunitu, reguluje rovnováhu bílkovin, zabraňuje ztrátě svalové hmoty, zvyšuje vylučování růstového hormonu, urychluje regeneraci buněk a má anabolický efekt. Tvoří až 60% aminokyselin ve svalech.


Lysin je aminokyselina, která hraje důležitou roli při tvorbě svalů, hojení a revitalizaci těla při únavě a přetrénování. Má schopnost působit proti nachlazení, herpesu, oparovým virům a urychluje zotavení po sportovních zraněních a operacích. Udržuje také pozitivní dusíkovou rovnováhu, čímž přispívá k vytváření anabolického prostředí v těle.


Citrulin malát je kombinace aminokyseliny L-citrulin a malát (kyseliny jablečné), která nabízí způsob zvýšení výkonu, oddálení únavy, zrychlení regenerace. Citrulin rychle prokrví sval, zvýší úroveň síly a odstraní z těla toxiny, jako jsou kyselina mléčná či amoniak, malát zvyšuje hladinu ATP.


Beta alanin je neesenciální aminokyselina, která podporuje zvýšení svalové síly, zlepšení výkonu, zvýšení vytrvalosti, oddaluje únavu a brání tvorbě kyseliny mléčné. Je vhodná při silových sportech, intenzivních a výbušných trénincích, ale i při vytrvalostních cvičeních.


Tyrosin je neesenciální aminokyselina s antikatabolickými účinky, která podporuje metabolismus, urychluje regeneraci a zvyšuje fyzickou výkonnost.


Taurin je známý zejména z obalů energetických drinků, a proto se mezi širokou veřejnost rozšířil názor, že je to škodlivá látka. Pravdou však je, že se do energetických drinků přidává právě kvůli svým pozitivním účinkům, a ke zmírnění negativních účinků kofeinu. Jde o beta-aminoetansulfonovou kyselinu, který se vytváří zejména z cystinu a jeho produkci podněcuje i množství vitamínu B6. Taurin je vylučován prostřednictvím moči a taktéž i žluči, protože je její součástí.

skrýt popis
Nastavit vzestupně
Na stranu
Cena od - do
Možnosti nákupu
Výrobce
Méně
Balení (g)
Balení (ml)
Tablety
Barva
Příchuť
Kapsle
Materiál
Glutenfree
Lactose Free
Bio
Velikost
Method of protein processing
Protein source
Artificial sweetener free
Plastic Packaging Free
Aspartame Free
 1. Citrulin Malát - GymBeam
  Hodnocení:
  88% (39)
  Akční cena   279 Kč
 2. Arginine A.K.G - GymBeam
  Hodnocení:
  95% (60)
  Akční cena   199 Kč
 3. L-Glutamin TABS 300 tab - GymBeam
  Hodnocení:
  97% (19)
  Akční cena   359 Kč
 4. Taurin - GymBeam
  Hodnocení:
  95% (16)
  Akční cena   109 Kč
 5. L-Leucin Powder Instant - GymBeam
  Hodnocení:
  100% (5)
  Akční cena   232 Kč
 6. Mega Arginine - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  78% (9)
  Akční cena   399 Kč
 7. Beta alanin 120 tab - GymBeam
  Hodnocení:
  94% (10)
  Akční cena   169 Kč
 8. L-Glutamin - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  89% (7)
  Akční cena   329 Kč
 9. L-Lysine - GymBeam
  Hodnocení:
  100% (11)
  Akční cena   79 Kč
 10. Mega Glutamine - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  60% (2)
  Akční cena   294 Kč
 11. Glutamine DNA 309 g - BSN
  Hodnocení:
  100% (3)
  Akční cena   349 Kč
 12. Lysine 90 kaps - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena   279 Kč
 13. Leucine 100 caps - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena   234 Kč
 14. Tyrosine - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena   299 Kč
 15. Tyrosine 120 kaps - Nutrend
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena   349 Kč
Nastavit vzestupně
Na stranu
Zobrazení Mřížka Seznam

15 Položek