Applied Nutrition Arginin

Arginin od výrobce Applied Nutrition je kategorie produktů s obsahem aminokyseliny arginin, která má důležité postavení ve výživě sportovců. V první řadě se z ní v těle tvoří oxid dusnatý. Ten má vliv na rozšiřování cév, čímž reguluje prokrvení svalů, a podporuje tak zásobování svalů kyslíkem a živinami během tréninku. Ve výsledku může sportovec tento efekt pozorovat na lepším výkonu i regeneraci. V tomto směru je důležité zmínit, že arginin patří i mezi základní stavební složky kreatinu, který s výkonností rovněž souvisí. S tím, ale funkce argininu v těle nekončí. Podílí se totiž i na močovinovém cyklu, při kterém dochází k odstraňování přebytečného amoniaku. Ten se v těle může zvýšit například při vysoce intenzivní sportovní aktivitě, což se často spojuje s vyšší únavou. Díky tomu může tělu pomoci s přirozenou detoxikací a v konečném důsledku oddálit i pokles výkonnosti. 

Naše tělo si arginin dokáže samo tvořit. Mohou ale nastat situace, kdy se například při nemoci, nadměrné fyzické zátěži či stresu zvýší potřeba doplnění této aminokyseliny z externích zdrojů. Z toho důvodu se označuje také jako podmíněně esenciální. S jejím příjmem pak efektivně pomáhají doplňky stravy z této kategorie.  

Pro koho je arginin vhodný?

Arginin je oblíbeným výživovým doplňkem řady sportovců, kteří usilují o podporu výkonu. Stojí za tím zejména jeho schopnost přeměny na oxid dusnatý, který se podílí na prokrvení svalů. Vyšší hladina oxidu dusnatého se typicky spojuje s lepším prokrvením a přísunem živin do pracujících svalů. To může ve výsledku vést k oddálení únavy, kvalitnějšímu výkonu i regeneraci. Je tak ideální pro každého, kdo ze sebe chce dostat na tréninku maximum.   

Jak se arginin užívá?

Tato aminokyselina je díky svým vlastnostem ideální součástí předtréninkovek. Užívá se ale také samostatně formou rozpustného prášku či tablet, a to před tréninkem nebo v průběhu dne. Doporučená dávka argininu se nejčastěji pohybuje v rozmezí 3–6 gramů 1–2krát denně.

Zobrazit více

1 Položku

Na stranu
Nastavit vzestupně
Vymaž filtr
Výrobce
 1. NOW Foods (5)
 2. GymBeam (2)
 3. OstroVit (2)
 4. Amix (1)
 5. ActivLab (1)
 6. Applied Nutrition (1)
Kapsle
 1. 120 kaps. (1)
Forma
 1. kapslová (1)
Směs
 1. čirý (1)
Filtrovat podle
Vegetariánský (1)
Veganský (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umělých sladidel (1)
Bez plastových obalů (1)
Bez aspartamu (1)
 1. AAKG - Applied Nutrition
  AAKG - Applied Nutrition
  100%
  100 % (1)
  399 Kč

1 Položku