NOW Foods Kloubní výživa

Kloubní výživa od výrobce NOW Foods je kategorie obsahující produkty pro péči o klouby a další části pohybového aparátu. Tyto doplňky výživy jsou ideální pro lidi, kteří mají potíže s klouby, vazy či šlachami nebo jen chtějí podpořit správnou funkci celého pohybového aparátu. Obsažené látky totiž pomáhají obnovovat chrupavku, kloubní spoje, vaziva a další části pohybového aparátu. Díky tomu se podílí na jeho dostatečné odolnosti, udržení rozsahu pohybu a bezproblémové funkci.

Jak se kloubní výživa rozděluje a co obsahuje? 

Podle složení můžeme kloubní výživu rozdělit na komplexní, kolagenovou nebo jednosložkovou.

Komplexní kloubní výživa nejčastěji obsahuje glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM, případně kolagen a další vybrané látky. Tyto látky jsou potřebné pro správnou výživu chrupavek a dalších strukturálních částí kloubů. Navíc mohou zpomalit přirozenou degradaci chrupavky, která se zpravidla zvyšuje s věkem. Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát jsou přirozenou součástí tkání pohybového aparátu a jejich dostatečné množství se nejčastěji spojuje s pružností a odolností kloubní chrupavky. Běžně se kombinují s MSM (methylsulfonylmethan). Ten se účastní přirozené tvorby kolagenu a zároveň vykazuje antioxidační aktivitu, která je důležitá pro ochranu buněk před oxidačním stresem.     

Kloubní výživa s kolagenem zase pomůže s doplněním této látky na optimální hladinu. Kolagen v těle podporuje pružnost a pevnost šlach, vaziva i chrupavek. Zároveň funguje jako tlumič nárazů, které vznikají při běhu, výskocích a dopadech. Jeho přirozenou tvorbu v těle podporuje vitamín C, který se do těchto suplementů také přidává. Další oblíbenou součástí doplňků pro péči o klouby je kyselina hyaluronová. Ta se přirozeně nachází v kloubech a funguje jako mazivo zabraňující tření kloubních hlavic. 

Ostatní kloubní výživa pak nejčastěji obsahuje jednosložkové doplňky, které pak mohou doplňovat funkčnost komplexnějších produktů. Patří mezi ně například extrakt z pryskyřice kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata), která je vysoce ceněná pro blahodárný vliv na funkci kloubů. S příjmem chondroitinu sulfátu pomůže také žraločí chrupavka, která je přirozeným zdrojem této látky. Je tak jen na vás, zda sáhnete po komplexním doplňku stravy na klouby nebo si jej vytvoříte pomocí několika jednosložkových produktů.   

Pro koho je kloubní výživa vhodná?

Doplňky výživy s obsahem výše uvedených látek ocení lidé, kteří řeší potíže s klouby či jinou částí pohybového aparátu nebo zatím nemají žádné problémy, ale chtějí maximálně podpořit jeho správnou funkci. Hodí se pak pro všechny sportovce, kteří zpravidla nadměrně namáhají klouby. Její účinky ocení zejména běžci, cyklisté, vzpěrači a hráči týmových sportů, jako jsou fotbalisté nebo basketbalisté. Je vhodná ale také pro lidi s fyzicky náročným zaměstnáním, jednostrannou zátěží či omezením pohybu a starší osoby.   

Jak vybrat kloubní výživu? 

Při výběru výživy na klouby se zaměřte na její složení. V tom by neměly chybět 3 ověřené složky, a to chondroitin sulfát, glukosamin sulfát a MSM. Ty by mohly podle vašich preferencí doplňovat další účinné látky, jako je kolagen nebo kyselina hyaluronová. Na základě vašich potřeb si k tomu můžete přidat ještě nějakou jednosložkovou kloubní výživu. 

S výběrem kloubní výživy, která bude nejlépe odpovídat vašim potřebám, pomůže náš článek Jak vybrat nejlepší kloubní výživu? 

Zobrazit více

4 Položek

Na stranu
Nastavit vzestupně
Vymaž filtr
Kategorie
 • Kolagenová kloubní výživa (2)
 • Glukosamin (1)
Výrobce
 1. GymBeam (14)
 2. OstroVit (5)
 3. NOW Foods (4)
 4. Nutrend (3)
 5. Megabol (1)
 6. Goldfield (1)
 7. Universal Nutrition (1)
 8. ActivLab (1)
 9. BeastPink (1)
 10. Alavis (1)
 11. Alavis Maxima (1)
 12. Reflex Nutrition (1)
 13. Purasana (1)
Kapsle
 1. 120 kaps. (2)
 2. 60 kaps. (1)
 3. 90 kaps. (1)
Forma
 1. kapslová (3)
Směs
 1. čirý (2)
 2. směs (1)
Cena
Filtrovat podle
Vegetariánský (1)
Veganský (1)
Bezlepkový (3)
Bez laktózy (2)
BIO (3)
Bez GMO (4)
Bez umělých sladidel (2)
Bez plastových obalů (4)
Bez aspartamu (4)
 1. BioCell Collagen® hydrolyzovaný typ II - NOW Foods
  BioCell Collagen® hydrolyzovaný typ II - NOW Foods
  100%
  100 % (1)
  769 Kč
 2. Vegetarian Glucosamine 1000 mg - NOW Foods
  Glukosamin 1000 mg vegetariánský - NOW Foods
  90%
  90 % (2)
  419 Kč
 3. Chondroitin Sulfate 600 mg - NOW Foods
 4. UC-II® Typ II Kolagen - NOW Foods
  UC-II® Typ II Kolagen - NOW Foods
  100%
  100 % (1)
  719 Kč

4 Položek