Megabol Komplexní aminokyseliny

Komplexní aminokyseliny od výrobce Megabol je kategorie produktů s obsahem esenciálních a neesenciálních aminokyselin. Každá z nich má v těle svou specifickou funkci, od které se odvíjí její využití. Esenciální aminokyseliny (EAA) jsou důležité zejména pro regeneraci a růst svalové hmoty. Mezi ně patří také aminokyseliny s rozvětveným řetězcem neboli BCAA (Branched Chain Amino Acids). Ty slouží jako ochrana svalů před rozkladem (katabolismem), a navíc se mohou využívat jako zdroj energie během zátěže.

Další aminokyseliny, jako je například arginin nebo citrulin, pak souvisí s prokrvením organismu včetně svalové tkáně, což může v konečném důsledku podpořit sportovní výkon. S tím může pomoci také beta alanin, který dokáže odbourávat kyselinu mléčnou ve svalech, a oddalovat tak svalovou únavu. Díky komplexním doplňkům získáte celé spektrum těchto látek v jednom suplementu.  

 Zobrazit více

Co vše obsahují komplexní aminokyseliny? 

Komplexní aminokyseliny obsahují směs esenciálních a neesenciálních aminokyselin. Příjem esenciálních aminokyselin (EAA) je pro naše tělo obzvlášť důležitý, jelikož si je nedokáže samo vyrobit. Proto jsme zcela závislí na jejich příjmu ze stravy a suplementů. Je jich celkem 8 a patří mezi ně například lysin nebo populární aminokyseliny s větveným řetězcem valin, leucin a isoleucin neboli BCAA. Ty mají výhodu, že se v našem těle rozkládají typicky rychleji než ostatní aminokyseliny, a díky tomu mohou sloužit i jako zdroj energie pro pracující svaly. Využívají se pro ochranu svalové hmoty a také jako efektivní podpora regenerace a růstu svalů.

Neesenciální aminokyseliny jsou pak další nepostradatelnou součástí komplexních doplňků. Náš organismus je sice dokáže vytvořit, ale mohou nastat situace, při kterých se z nich stanou aminokyseliny esenciální a je potřeba jejich doplnění. Děje se to zejména v období růstu, při větším stresu nebo během náročných sportovních aktivit. Často se označují také jako podmíněně esenciální. Patří mezi ně například arginin nebo glutamin.

Z argininu se navíc v těle tvoří oxid dusnatý (NO), který přímo souvisí s rozšířením cév a prokrvením. To se může projevit lepším přísunem kyslíku a živin do pracujících svalů. Glutamin je zase nejčastěji se vyskytující aminokyselinou ve svalové tkáni. Dokonce může být využitý i jako zdroj energie pro některé buňky imunitního systému a sliznice tenkého střeva. Během sportovní aktivity jeho hladina přirozeně klesá. Proto je potřeba ho doplnit z externích zdrojů. Dále můžete pomocí těchto produktů přijmout také taurin, citrulin nebo beta-alanin.

Tyto výživové doplňky se také často pyšní obsahem vitamínů, spalovačů tuku a dalších účinných látek. Například Amino Beast má ve složení kromě širokého spektra aminokyselin také vitamín C, kokosovou vodu nebo extrakt ze zeleného čaje. ProAMINO je zase obohacen o jedinečnou GreenEnergy® formuli, která obsahuje kofein, extrakt ze zelené kávy a zeleného čaje. Dále je doplněn o vitamín C a vitamíny skupiny B. Vybrat si můžete také ProAMINO stim-free, který je bez kofeinu a jiných stimulantů, díky čemuž ho můžete užívat i večer. Pomocí těchto produktů doplníte ty nejdůležitější aminokyseliny a v závislosti na složení pak třeba podpoříte i spalování tuku, hubnutí i celkové zdraví a vitalitu. 

V případě, že hledáte suplement s vysokou vstřebatelností, oceníte složení Beef&Egg. Ten totiž obsahuje aminokyseliny z hydrolyzovaného hovězího proteinu a vaječných bílků, které mají vysokou biologickou dostupnost. Komplexní aminokyseliny můžete přijímat formou rozpustného prášku, tablet nebo tekutého koncentrátu.

 zobrazit méně

1 Položku

Na stranu
Nastavit vzestupně
Značka
 1. GymBeam (5)
 2. Universal Nutrition (2)
 3. Megabol (1)
 4. Nutrend (1)
 5. Optimum Nutrition (1)
 6. BSN (1)
 7. MuscleTech (1)
 8. ProSupps (1)
 9. BeastPink (1)
 10. OstroVit (1)
 11. PRO!BRANDS (1)
 12. Reflex Nutrition (1)
 13. Mammut Nutrition (1)
Barva
 1. violet (1)
Kapsle
 1. 350 kaps. (1)
Forma
 1. kapslová (1)
Směs
 1. směs (1)
Právní kategorie produktu
štítky produktů
 1. Best Seller (1)
Filtrovat podle
Vegetariánský (1)
Veganský (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umělých sladidel (1)
Bez plastových obalů (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Plasmex Blood Amino - Megabol
  Plasmex Blood Amino - Megabol
  100%
  100 % (9)
  389 Kč

1 Položku