Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Konopná semínka loupaná

Konopná semínka jsou kompletním zdrojem bílkovin, obsahují všechny aminokyseliny, Omega 3 a Omega-6 mastné kyseliny v ideálním poměru 1:3. Jsou přirozeně bezlepková potravina s jemnou oříškovou chutí. Jsou nejúčinnější pro správnou stavbu a výživu buněk, svalové hmoty, podporu obranyschopnosti, zlepšení trávení, vylučování a snižují cholesterol.

Dlouhodobě nedostupný

Konopná semínka loupaná - zdroj kompletních bílkovin a omega mastných kyselin

Konopná semínka jsou zdrojem kompletní bílkoviny, protože obsahují všechny aminokyseliny, včetně všech 8 esenciálních aminokyselin. Navíc obsahují i esenciální mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6 v ideálním poměru 1:3. Mají velmi vysoký obsah obou základních nenasycených kyselin, a to kyseliny linolové (56%) a kyseliny alfa-linolenové (18%). Tato přímo magická semena mají ve skupině superpotravin oprávněné místo. Jsou přirozeně bezlepková potravina. Mají jemnou oříškovou chuť a jsou dost podobná tvarem pohance. Pokud se mluví o konopí, obvykle lidé reagují s obavami, protože s touto rostlinou se jim spojuje působení psychotropních látek. Není potřeba se však obávat, konopné produkty určené na potravinářské využití se získávají zásadně ze semen technických odrůd.

 

Konopná semínka loupaná

 

Konopná semínka jsou unikátem mezi všemi semínky. Podstatné a výživné látky jsou nejúčinnější pro správnou stavbu a výživu buněk, svalové hmoty, podporu obranyschopnosti, zlepšení trávení a vylučování. Tuk obsažený v konopných semínkách je "dobrý tuk", který má sílu odstranit z těla "tuk špatný" (vysoký cholesterol a s ním spojen i vysoký krevní tlak), ale musíte při tom dbát na správné stravovací návyky a alespoň minimální cílený pohyb. Pravidelná konzumace konopných semínek umí odstranit zdravotní potíže a navrátit tělu sílu.

 

Co konopná semínka obsahují?

Konopná semena obsahují 34% proteinů, 44% tuků a 12% uhlovodíků. Obsahují všechny aminokyseliny, vlákninu, omega 3 a omega-6 mastné kyseliny, důležité minerály a vitamíny, jako vápník, železo, hořčík, fosfor, měď, draslík, sodík, zinek, selen, chrom, vitamín E, B, A, K, kyselinu listovou a kyselinu pantotenovou.

 

Konopná semínka a jejich účinky

 • Podporují imunitní systém
 • Mají antiseptické účinky
 • Ochraňují a podporují růst buněk
 • Zásobují buňky potřebnými živinami
 • Podporují trávení
 • Zlepšují pravidelnou stolici
 • Doplňují do těla dobrý tuk
 • Postupně snižují vysoký cholesterol (špatný tuk)
 • Zlepšují kvalitu svalstva
 • Podporují regeneraci a růst svalové hmoty
 • Odbourávají metabolity kyseliny mléčné, odpovědné za bolesti svalů
 • Zkracují svalovku
 • Podporují detoxikaci organismu, odbourávají těžké kovy v těle
 • Zajišťují pevné a nelámavé vlasy a nehty
 • Zlepšují kvalitu pokožky
 • Jsou dobrou prevencí proti kardiovaskulárním onemocněním, srdečnímu infarktu a snižují hladinu cholesterolu

  Konopná semínka loupaná

 

Další účinky pro vaše tělo

Konopná semínka obsahují globulin. Ptáte se co to je? Globulin je třetím nejvíce zastoupeným proteinem v lidském těle. Globuliny zajišťují mnoho enzymatických reakcí přímo v plazmě. Především jsou ale zodpovědné za přirozenou obranyschopnost organismu, která chrání lidské tělo před útoky škodlivých cizích mikroorganismů. Tělo je používá k výrobě protilátek, které útočí na infekční činitele napadající tělo. Ke správnému provádění většiny funkcí lidského těla organismus potřebuje tuky ve formě širokého spektra mastných kyselin. Ty jsou zodpovědné za optimální funkce nervového systému, správné fungování mozku, stav pleti, kardiovaskulární systém, produkci hormonů. Konopné semeno obsahuje i kyselinu gama-linolenovou, která má antioxidační účinky a pomáhá při snižování hladiny cholesterolu.

 

Kdy a jak semínka používat?

Denní konzumace konopných semínek by měla být 2 čajové lžičky (cca 30g), a tato dávka pokryje doporučenou denní dávku mastných kyselin a proteinů.

 

Přidat je můžete do sladkých i slaných jídel, zeleninových a ovocných salátů, smoothies, těstovin, pomazánek, omáček, kaší, koktejlů, jogurtových salátů, tvarohových jídel, na maso nebo jako drobenku libovolného jídla. Použít je můžete i na obalování masa či ryb. Namočené konopné semeno se může zpracovat na neživočišné mléčné výrobky - mléko, sýry, též i na zmrzlinu. Z celých semen lze připravit zdravé výživné sladkosti, naopak pomleté se dají využít jako mouka na chléb, těstoviny či zákusky. Rozdrcením získáme kvalitní olej vhodný zejména na studenou kuchyni.

 

Konopná semínka loupaná

 

Na co si dát pozor? Nedoporučuje se mlít semena do zásoby, protože ztrácejí své výživné látky.

 

Recept na konopné mléko

Pro přípravu konopného mléka můžete použít neloupaná semínka, a to asi jeden pohár. Na noc je namočte do vody, dokud nepopraskají a neobjeví se bílé klíčky. Přeceďte je a propláchněte. Semínka vložte do mixéru a přidejte dvě sklenice vody. Vše dobře rozmixujte, dokud vám nezůstane bílé mléko. Hotové konopné mléko můžete pít samotné, nebo si ho můžete ochutit ovocem, například banány, jahodami, malinami, ale i javorovým sirupem či skořicí.

 

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnotyv 100 g
Bílkoviny 30,6 g
Sacharidy 10,9 g
Vláknina 6 g
Tuky 47,2 g
   z toho nasycené mastné kyseliny 5,2 g
   z toho nenasycené mastné kyseliny 42 g
Omega 3 8,8 g
Omega 6 27,5 g
Recenze zákazníka

Konopná semínka loupaná

Napište svou recenzi
Prohlížite si:Konopná semínka loupaná
Vaše hodnocení
Hlavní kategorie

Upozornění:

Skladujte v suchu a chraňte před teplem.

Otázky zákazníka

Konopná semínka loupaná

Napsat otázku
Napsat odpoveď