Sens Foods Mouky

Mouky od výrobce Sens Foods je kategorie, ve které najdeme mouky z obilovin, oříšků a dalších plodin. Na výběr máte i druhy, které kromě lahodné chuti vynikají také vysokým obsahem vlákniny. Stejně tak narazíte ale i na mouky, které mají vysoký podíl bílkovin nebo jsou bezlepkové. Svého favorita tak najdou příznivci low carb, paleo stravování, ale také lidé, kteří se vyhýbají lepku.

Každá mouka je z jiné suroviny a během zpracování prochází trochu odlišným procesem. Díky tomu se tak pyšní i různými vlastnostmi. Na základě toho má v kuchyni i jiné využití. Některé mouky jsou vhodné spíše na pečení hutných chlebů, jiné pro přípravu křupavých sušenek nabitých vlákninou a z další zase vykouzlíte nadýchaná těsta.

Kromě toho, že se mouky liší podle použité suroviny, je můžeme rozdělit i podle mletí na hladkou, polohrubou či hrubou mouku. 

Které mouky v kategorii najdete?

Klasické obilné mouky

 • Žitná mouka patří mezi hutnější typy, proto je ideální zejména na přípravu pečiva, jako je například chléb. Má vysoký obsah vlákniny, a skvěle tak zapadne do zdravého jídelníčku. 
 • Špaldová mouka patří díky své typické oříškové chuti mezi populární mouky. Skvěle se hodí pro přípravu zdravých dezertů, pečiva i zahušťování omáček. Celozrnná špaldová se pak může pochlubit vysokým obsahem vlákniny. 

Alternativní bezlepkové mouky

 • Kokosová mouka je najemno namletý prášek z výživné kokosové dužiny. Je přirozeně bezlepková. Má vysoký obsah bílkovin a specifickou chuť i vůni. Nemusí projít tepelnou úpravou, a tak se dá používat například i při přípravě nepečených tyčinek a dezertů. 
 • Lněná mouka vyniká vysokým obsahem vlákniny a bílkovin. To z ní dělá ideální přísadu do fitness pokrmů. Díky nízkému podílu sacharidů je vhodná i pro příznivce low carb a paleo stravování. Je přirozeně bezlepková. 
 • Tapioková mouka patří mezi bezlepkové alternativy. Jedná se o škrob získaný z hlíz manioku jedlého. Díky tomu má nízký obsah tuku a vysoký podíl sacharidů. Má poměrně neutrální chuť, a tak se často používá při pečení i zahušťování pokrmů.
 • Ořechové mouky jsou vyrobeny z ořechů. Mezi nejpopulárnější patří mandlová mouka, lískooříšková mouka a mouka z vlašských ořechů. Zpravidla jsou při zpracování odtučněny, aby se dosáhlo příznivějšího obsahu kalorií a podílu jednotlivých makroživin. Často se tak mohou pochlubit i vysokým podílem dalších prospěšných vitamínů i minerálních látek, které v ořeších přirozeně najdeme.  
 • Rýžová mouka je populární bezlepkovou alternativou klasické pšeničné mouky. Je lehce stravitelná a skvělá pro přípravu dezertů.  
 • Mouka ze zelených banánů je bezlepková a vyrábí se sušením i mletím zelených banánů. Pyšní se vysokým podílem vlákniny a skvěle se hodí na přípravu sladkých i slaných jídel. 
 • Pohanková mouka se vyrábí z jemně namletých pohankových krup. Je přirozeně bezlepková a vyniká svou lahodnou chutí. 

Jak mouky používat?

Mouky patří mezi základní suroviny, které by neměly chybět v žádné kuchyni.

 • Hodí se na přípravu pečených dezertů.
 • Z některých druhů vykouzlíte i nepečené sladké dobroty.
 • Pomohou se zahuštěním omáček.
 • Zpravidla nechybí v žádném receptu na nadýchané bulky, rohlíky a jiné pečivo.
 • Jsou základní ingrediencí pro přípravu klasického chlebu.

Vzhledem k tomu, že existuje nespočet druhů mouk, přijde si na své opravdu každý. Pokud se chcete o různých typech dozvědět více informací, neměl by vám ujít náš článek Mouky – jejich rozdíly, využití, nutriční hodnoty a výhody.

Zobrazit více

1 Položku

Na stranu
Nastavit vzestupně
Vymaž filtr
Hlavní surovina
 1. hmyz (1)
Výrobce
 1. Probio (6)
 2. VanaVita (5)
 3. Wolfberry (5)
 4. Country Life (2)
 5. Green Apotheke (2)
 6. Ölmühle Solling (2)
 7. SENS (1)
Balení (g)
 1. 100 g (1)
Forma
 1. potravina (1)
Směs
 1. čirý (1)
Filtrovat podle
Vegetariánský (1)
Veganský (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umělých sladidel (1)
Bez plastových obalů (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Cooking & Baking Cricket Protein Powder - SENS
  Není skladem
  Cvrččí proteinová mouka na pečení a vaření - SENS
  100%
  100 % (1)

1 Položku