Veganské proteiny

 

Veganské proteiny

Veganské proteiny

Veganské proteiny určené pro vegany a vegetariány, které poskytují sportovcům dostatek bílkovin a aminokyselin. Otázkou bílkovin ve stravě řeší snad každý veganský sportovec, avšak na dnešním trhu existuje celá řada možností a jednou z nich, která je dokonce i finančně výhodná, jsou veganské proteiny. Jsou to proteinové přípravky rostlinného původu, tedy sójový protein, rýžový protein, konopný a hráškový protein.


ukázat více

Sójový protein je protein rostlinného původu, a tedy se řadí mezi veganské a vegetariánské proteiny. Kdysi byl hitem číslo jedna u všech veganů a vegetariánů. Má kompletní aminokyselinové spektrum, lze jej nalézt v různých formách zpracování, jako koncentrát a izolát. Má poměrně vysokou biologickou hodnotu srovnatelnou například s kaseinem. Má střední dobu vstřebatelnosti, kolem hodin. Ve srovnání se syrovátkovou bílkovinou má tento protein o něco méně větvených aminokyselin BCAA, avšak dvakrát více aminokyseliny L-Glutamin a L-arginin. Nevýhodou je, že může být původcem alergií, díky vysokému obsahu různých alergenů.

 

Rýžový protein je veganský protein, který se samostatně shání velmi těžko. Většinou je však ve směsi s jiným druhem proteinu, ale rýžový protein je považován za jeden z nejlepších zdrojů bílkovin z rostlinného prostředí. Získává se z hnědé rýže, která se rozemele se na mouku, rozmíchá se a za pomoci enzymů se vysráží potřebná bílkovina, který se nakonec suší. Vše se děje při nízkých teplot, nedochází k denaturaci. Rýžový protein je poměrně lehce stravitelný, má střední dobu stravitelnosti. Jeho biologická hodnota je ve srovnání s ostatními rostlinnými zdroji vysoká. Výhodou je, že proces oddělení bílkovin zneškodní všechny zdroje alergenů.

 

Konopný protein je rostlinného původu s kompletním spektrem aminokyselin, avšak má trochu nižší biologickou hodnotu než ostatní rostlinné zdroje. Má střední dobu stravitelnosti a jeho výhodou je podpora imunity.

 

Hráškový protein je považován za revoluční veganský protein, který se vyrábí z malých žlutých hrášků. Obsahuje poměrně vysoké procento větvených aminokyselin, a to od 15-20% celkového obsahu. Také obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. Má vysokou koncentraci aminokyseliny arginin, lysin a fenylalanin. Oproti svým živočišným konkurentům má však citelně nižší biologickou hodnotu. Výhodou však je, že se dá poměrně dobře ochutit, a zároveň se dobře rozpouští ve vodě. U tohoto proteinu je vhodná kombinace s rýžovým proteinem, se kterým navzájem doplňují své aminokyselinové spektra. Samozřejmě, tento protein není zatížen cholesterolem ani doprovodným tukem.

skrýt popis
Nastavit sestupně
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-9 z 20

Stránka
 1. Protein AbsoRice - AbsoRice
  Hodnocení:
  Recenze: 100% (1)
  od  342,00 Kč
 2. Rice Protein 1000 g - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
    499,00 Kč
 3. Protein Soy Isolate 1000 g - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 80% (6)
    279,00 Kč
 4. Protein Organic 990 g - Natures Food
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
    859,00 Kč
 5. BIO Slunečnicový protein 250 g - PurYa
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
    399,00 Kč
 6. Proteinová tyčinka AbsoBar 74 g - AbsoRice
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
    59,00 Kč
 7. Super Green 150 g - PurYa!
  Rating:
  0%
  Recenze: 0% (0)
    359,00 Kč
 8. Protein 100% Plant 900 g - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
    459,00 Kč
 9. Protein Green Breakfast 750 g - ActivLab
  Rating:
  0%
  Recenze: 0% (0)
    279,00 Kč
Show more products
Nastavit sestupně
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-9 z 20

Stránka