Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Xylit 1000 g - ESN

Výrobce: ESN

Xylit či Xylitol je 100% přírodní sladidlo, které má nízký glykemický index a pomaleji se vstřebává. Je vhodný i pro diabetiky, vegany a vegetariány. Je to nízkokalorické sladidlo - obsahuje menší množství energie a kalorií. Xylit je v práškové formě, která se snadno rozpouští.

Dlouhodobě nedostupný

Xylit - Xylitol, přírodní sladidlo s nízkým glykemickým indexem, vhodné i pro diabetiky, vegany a vegetariány 

Xylit či Xylitol je březový cukr - druh přírodního cukru. Chemickou strukturou se jedná o cukrový alkohol, ale chutí a vzhledem je téměř identický se sacharózou, tedy běžným cukrem. Ve srovnání se sacharózou má však několik vlastnosti, které z něj dělají zdravější alternativu. Přirozeně se vyskytuje v mnoha druzích ovoce a zeleniny, ale i v lidském těle.

 

Jednou z hlavních výhod březového cukru je jeho nízký glykemický index, který se nachází na hodnotě 7. To znamená, že se pomaleji vstřebává a jen velmi málo ovlivňuje hladinu cukru v krvi. Pro zpracování xylitolu tělem není zapotřebí inzulín, díky čemuž je vhodný i pro diabetiky.

 

xylit esn sladidlo

 

Březový cukr navíc obsahuje menší množství energie než běžný cukr, ale má téměř stejnou sladivost. Na 100 gramů obsahuje přibližně 240 kalorií, což je přibližně o 40% méně. To znamená, že náhradou sacharózy xylitolem budou vaše jídla a nápoje stejně sladké, ale budou obsahovat menší množství energie.

Ve srovnání s běžnými cukry má xylitol jednu velkou výhodu. Nezpůsobuje totiž zubní kazy. Bakterie nacházející se v ústní dutině jej nejsou schopny metabolizovat, takže v ústech nevzniká kyselé prostředí odpovědné za narušování zubní skloviny. Právě proto je xylitol často používán jako sladidlo v různých žvýkačkách či jiných produktech. Existuje řada náhrad klasického cukru, mezi které xylitol však nepochybně vyčnívá díky svým pozitivním vlastnostem.

 

Xylit a jeho výhody

  • 100% přírodní cukr
  • nízkokalorické sladidlo
  • jemný prášek - snadno rozpustný
  • má nízký glykemický index
  • pomaleji se vstřebává
  • vhodný pro vegany a vegetariány
  • vhodný i pro diabetiky 

 

Složení

Sladidlo Xylitol.

 

Dávkování

Stejně jako cukr. 

 

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnotyve 100 g
Energetická hodnota 1004 kJ / 240 kcal
Tuky 0 g
   z toho nasycené tuky 0 g
Sacharidy 100 g
   z toho cukry 0 g
   z toho vícemocné alkoholy 100 g
Vláknina 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl 0 g
Recenze zákazníka

Xylit 1000 g - ESN

Napište svou recenzi
Prohlížite si:Xylit 1000 g - ESN
Vaše hodnocení
Hlavní kategorie

Upozornění:

Skladujte v suchu a chraňte před teplem.

Otázky zákazníka

Xylit 1000 g - ESN

Napsat otázku
Napsat odpoveď