Masážní pistole

Masážní pistole jsou inovativní pomůcky na automasáž celého těla. Přenášejí vibrace do svalů a fascií, čímž pomohou s jejich uvolněním, zmírněním napětí i prokrvením. To oceníte po náročném tréninku v rámci regenerace, ale také kdykoliv ucítíte na těle nějakou ztuhlost. Masážní pistole však využijí ve své každodenní praxi také trenéři, maséři nebo fyzioterapeuti. 

Vybrat si můžete z různých velikostí přístrojů, na kterých lze nastavit intenzitu a měnit různé nástavce. Jsou skladné a díky praktickým kufříkům si je můžete vzít s sebou do fitka nebo třeba na dovolenou. 

 Zobrazit více

Proč používat masážní pistole?

Používáním masážní pistole podpoříte prokrvení v dané oblasti, což oceníte například před tréninkem. Během cvičení se pak do svalu dostane více kyslíku a živin, což může vést k lepším výkonům a do jisté míry i snížení rizika vzniku zranění. Po cvičení může promasírování dané partie zase podpořit regeneraci i relaxaci tím, že uvolní tréninkem namožené svaly. 

Často se používá také k masáži ztuhlých svalových uzlíků neboli spouštěcích bodů (trigger pointů). Jejich aktivace totiž může v mnoha případech znatelně ulevit od ztuhlosti a napětí svalů. Dobře poslouží i v případě automasáže fascií. Tato pomůcka však není jen pro sportovce. Využijí i lidé, kteří potřebují uvolnit svaly třeba po celodenním sezení, stání nebo manuálně namáhavé práci. 

Jak správně používat masážní pistoli? 

Nejlepších výsledků docílíte správným používáním masážní pistole. Než se do masírování pustíte, přečtěte si uživatelský návod k vašemu výrobku. Dalším krokem je pak výběr vhodného nástavce podle toho, kterou část těla chcete masírovat a s jakou intenzitou. 

Jak si vybrat správný nástavec?

Nástavce, které jsou součástí balení masážní pistole, se liší napříč výrobci. Nejčastěji se však setkáme s těmito typy:

 • Fork (vidlička, rozdvojený nástavec): Hodí se na opatrné masírování dlouhých a úzkých svalů například v oblasti páteře nebo holeně. 
 • Bullet (kuželový nástavec): Ideální k hloubkové masáži a rozmasírování ztuhlých svalových uzlíků, známých jako trigger pointy neboli spouštěcí body.
 • Round (kulovitý nástavec): Nejuniverzálnější masážní nástavec, který je vhodný na masáž zad, ramen, paží, boků, hýždí, kvadricepsů, hamstringů i lýtek.   
 • Flat (plochý nástavec): Ten využijete na oblasti s plochými svaly, například na záda nebo předloktí. 
 • Golden finger (prstový nástavec): Můžete jej využít jako jemnější alternativu ke kuželovému nástavci. Hodí se i na malé svaly oblasti dlaní či chodidel. 
 • Adze (klínový nástavec): Dostane se i na těžko dostupná místa a s jeho pomocí efektivně promasírujete například oblast krční páteře, dlaní nebo chodidel. Stejně tak se hodí na boční stranu stehen nebo předloktí.  

Když už máte nasazený vhodný nástavec, zapněte pistoli a zvolte požadovanou úroveň intenzity. Pak přiložte nástavec na povrch pokožky a začněte masírovat. Pohybujte pistolí po masírované oblasti s mírným tlakem a pomalu. Zaměřte se zejména na místa, kde cítíte větší ztuhlost a napětí. Jednu oblast masírujte přibližně 30 sekund až 2 minuty, pak přejděte na další část těla. Vždy se však vyhýbejte kloubům a kostem.

 zobrazit méně

6 Položek

Na stranu
Nastavit vzestupně
Značka
 1. NAIPO (3)
 2. Climaqx (2)
 3. GymBeam (1)
Barva
 1. černá (2)
 2. violet (2)
Právní kategorie produktu
Cena
Filtrovat podle
 1. Masážní pistole VI Black - GymBeam
  Masážní pistole VI Black - GymBeam
  94%
  94 % (73)
  2499  Kč
 2. Masážní pistole MGG-2103 - NAIPO
 3. Mini masážní pistole černá - Climaqx
  Mini masážní pistole černá - Climaqx
  100%
  100 % (1)
  3549  Kč
 4. Masážní pistole Gun Black - Climaqx
  Masážní pistole Gun Black - Climaqx
  100%
  100 % (6)
  3549  Kč
 5. Mini Massage Gun NP-MG01 Black - NAIPO
 6. Mini masážní pistole MGPC-002 White - NAIPO

6 Položek