Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Spalovače tuků

Spalovače tuků

Spalovače tuků

Spalovače tuků jsou výživové doplňky, které aktivně podporují odbourávání a spalování tuků. Známe několik druhů spalovačů, které se dělí na základě jejich principu spalování a formy. Mezi nejpoužívanější spalovače tuků se řadí l-karnitiny, komplexní spalovače tuku, termo spalovače, tekuté spalovače, kofein, CLA a HCA či lecitin.

ukázat více

Komplexní spalovače obsahují vícero stimulačních a nestimulačních látek, které podporují spalování tuků. Mezi nestimulační látky patří například CLA, chrom či L-karnitin. Stimulační látky tvoří kofein, zelený čaj či synefrin. Často obsahují i vitamíny a minerální látky, nebo jiné efektivní látky, které se osvědčily při spalování tuků a rýsování postavy. 

       

L-karnitin je přírodní látka, která je v těle syntetizována z aminokyselin lysin a methionin. Považuje se za jeden z nejúčinnějších přírodních spalovačů, který navíc podporuje výdrž, dodává energii a regeneruje svalstvo. Zároveň je L-karnitin životně důležitou látkou, která se podílí na takzvaném ,,kyvadlovém dopravním systému“ organismu. Tento systém transportuje mastné kyseliny do buněčných mitochondrií, kde následně dochází k jejich spalování. Mastné kyseliny se během jejich spalování mění na energii, kterou můžeme efektivně využít při tréninku. Nejúčinnější je používání tohoto výživového doplňku během cvičení, které ještě více znásobí jeho účinky a podpoří spalování tuků, přičemž snižuje pocit hladu. Užívat ho však může i večer, protože není stimulant.


Termo spalovače fungují na principu rychlejšího zahřívání těla při fyzické aktivitě, což má za následek využívání energie z tukových zásob a následnou redukci tuku. Termogenní spalovače jsou označovány jako nejúčinnější spalovače tuků. Svědčí o tom i fakt, že jsou schopny pálit tuky i bez fyzické aktivity, avšak pravidelné cvičení pomáhá ještě lépe docílit požadovaného efektu. Zvýšení teploty zároveň aktivně podporuje metabolismus, protože při zvýšené teplotě probíhají metabolické změny rychleji.

 

Kofein je silný stimulant, který se používá pro zlepšení výkonu a zvýšení hladiny energie. Právě kvůli těmto vlastnostem je často součástí spalovačů tuků, které prostřednictvím něj dokáží zvýšit energetický výdej a povzbudit k lepšímu výkonu. Kromě toho, že podporuje spalování tuků, zvyšuje výkon, posiluje soustředění a koncentraci, výborně ovlivňuje i metabolismus. Jeho energetické účinky ocení zejména sportovci, kteří drží dietu nebo jsou v rýsovací fázi, která vyžaduje velký výdej energie. Nedávné studie rovněž dokazují, že průměrná dávka kofeinu zvyšuje silový výkon, přičemž snižuje uživateli vnímání bolesti. Zároveň zvyšuje mobilizaci vápníku ve svalových buňkách, což zvyšuje silový výkon.

 

CLA (konjugovaná kyselina linolová) je mastná kyselina, která pozitivně ovlivňuje zvyšování svalové hmoty a hubnutí. CLA funguje jako bariéra - brání tuku vstoupit do tukových buněk. Ukládá se tak přímo do svalových buněk, kde se spálí při produkci energie. Pokud je vaším cílem shození nadbytečných kilogramů, CLA vám pomůže dosáhnout hmotnosti, po jaké toužíte.

 

HCA (kyselina hydroxycitrónová) potlačuje tvorbu vyšších mastných kyselin a cholesterolu, čímž brání cukrům přeměňovat se na tukové zásoby. Podobně jako CLA, i HCA chrání svalovou hmotu před ubýváním ve fázi rýsování. Výhodou HCA je také fakt, že potlačuje chuť k jídlu, čímž zvyšuje pravděpodobnost dosažení vašich hmotnostních cílů.

 

Lecitin je výtažkem ze sójových bobů a jedinečným výživovým doplňkem, který v těle snižuje cholesterol napomáhá k odbourávání tuků. Kromě toho však příznivě působí při odbourávání stresu a zlepšuje paměťHlavními složkami lecitinu jsou mastné kyseliny a cholin, který se často řadí mezi vitamíny skupiny B, a přispívá k podpoře mozkové činnosti a paměti. Lecitin brání ukládání tuků v játrech, čímž chrání jaterní tkáň před tukovou degenerací.

  

Dělení spalovačů tuků podle formy:

Tekuté spalovače tuku se v poslední době těší velké oblibě. Spalovače tuků v tekuté formě se velmi dobře dávkují a jejich největší výhodou je, že se velmi rychle vstřebávají, což oceníte těsně před tréninkem.

Kapslové a tabletové spalovače jsou jednou z nejpoužívanějších forem spalovačů tuků. Ve srovnání s tekutou či práškovou formou spalovačů si tato forma vyžaduje trochu více času na vstřebání, ale o to déle vydrží její účinek.

Práškové spalovače tuku se jednoduše dávkují a některé z nich jsou obohaceny i o aminokyseliny, které chrání svaly při hubnutí. Výhodou je i to, že se vstřebávají rychleji než kapslové či tabletové spalovače.     

Pokud se chcete dozvědět více informací o tom, jak si vybrat účinný spalovač tuku, neměl by vám uniknout článek Jak vybrat a používat ten nejúčinnější spalovač tuku.      

skrýt popis
Možnosti nákupu
Výrobce
Tablety
Balení (ml)
Balení (g)
Příchuť
Available for SDD
Kapsle
Forma
Směs
štítky produktů
Cena
Cena od - do
Filtrovat podle
  • Vegetariánský (38)
  • Veganský (25)
  • Bezlepkový (70)
  • Bez laktózy (69)
  • BIO (74)
  • Bez GMO (46)
  • Bez umělých sladidel (49)
  • Bez plastových obalů (1)
  • Bez aspartamu (72)
 1. Synefrin - GymBeam
  Hodnocení:
  94% (155)
  Akční cena 139 Kč
 2. Spalovač tuků Nero 120 kaps - GymBeam
  Hodnocení:
  89% (158)
  Akční cena 399 Kč
 3. CLA 1000 mg - GymBeam
  Hodnocení:
  95% (63)
  Akční cena 359 Kč
 4. Appetite Control - BeastPink
  Hodnocení:
  98% (20)
  Akční cena 369 Kč
 5. Red-Cell™ - The Protein Works
  Hodnocení:
  100% (3)
  Akční cena 719 Kč
 6. Zelený čaj - GymBeam
  Hodnocení:
  98% (42)
  Akční cena 109 Kč
 7. Spalovač tuků Thermo Shape 2.0 - Activlab
  Hodnocení:
  99% (27)
  Akční cena 169 Kč
 8. L-karnitin 3000 Liquid Shot 60 ml - GymBeam
  Hodnocení:
  98% (110)
  Akční cena 19 Kč
 9. L-Karnitin 1000 mg - GymBeam - 20 tabs
  Hodnocení:
  98% (46)
  Akční cena 95 Kč
 10. Lipo 6 Black Ultra Concentrate 60 kaps - Nutrex
  Hodnocení:
  80% (31)
  Akční cena 529 Kč
 11. Acetyl L-karnitin - GymBeam
  Hodnocení:
  100% (2)
  Akční cena 249 Kč
 12. Thermopro - The Protein Works
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena 339 Kč
 13. Carnitine 3000 Shot 60 ml - Nutrend
  Hodnocení:
  100% (13)
  Akční cena 27 Kč
 14. Spalovač tuků Black Burn - Stacker
  Hodnocení:
  100% (8)
  Akční cena 609 Kč
 15. Lipo 6 Black 120 kaps - Nutrex
  Hodnocení:
  78% (47)
  Akční cena 809 Kč
 16. Spalovač tuků Thermo Shape Pro - ActivLab
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena 169 Kč
 17. Carnitine Activity Drink s kofeinem - Nutrend
  Hodnocení:
  100% (1)
  Akční cena 39 Kč
 18. C4 Ripped - Cellucor
  Hodnocení:
  92% (5)
  Akční cena 609 Kč
 19. 100% MCT Oil Powder - GymBeam
  Hodnocení:
  100% (13)
  Akční cena 189 Kč
 20. Spalovač tuků Green Coffee 90 kaps - Activlab
  Hodnocení:
  90% (2)
  Akční cena 219 Kč
 21. Double Tap - Redcon1
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena 659 Kč
 22. Spalovač tuků Black Burn Micronized - Stacker2
  Hodnocení:
  60% (1)
  Akční cena 649 Kč
 23. Acetyl L-Karnitin - The Protein Works
  Hodnocení:
  100% (2)
  Akční cena 729 Kč
 24. Double Tap kaps - Redcon1
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena 679 Kč
 25. Hyde Thermo - Prosupps
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena 689 Kč
 26. Spalovač tuků Stacker 4 Euro - Stacker2
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena 469 Kč
 27. Čaj Pu-erh - Purasana
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena 139 Kč
 28. ECA - VemoHerb
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena 279 Kč
Zobrazit další produkty
Zobrazit další produkty

Položky 1-30
z celkového počtu 74

Stránka