Kreatin jiné formy

 

Kreatin jiné formy

Kreatin jiné formy

Kreatin jiné formy zastřešuje různé nové druhy kreatinu, jako kreatin ph-X, Krea-Genic, Kreatin Ethyl Ester, Kreatinfosfát a jiné, jejichž účelem je účinně zvětšit svalovou hmotu, sílu a výkonnost. Poté, co byl trh nasycen kreatin monohydrátem, který nevyhovuje všem, vznikly nové a revoluční formy kreatinu. Liší se od sebe schopností vstřebávání a pronikání stěnami buněk. Většina těchto forem nevyžaduje nasycovací fázi, nezpůsobují zažívací potíže a "kreatinové nadýmání".

ukázat více

Kreatin Ethyl Ester (CEE)

Kreatin Ethyl Ester, hned druhý nejpopulárnější druh kreatinu, je ve vlastní podstatě kreatin monohydrát, který je obohacen o složku s názvem ester. Vznikl z toho důvodu, že některým sportovcům nevyhovuje vstřebatelnost kreatinu monohydrátu, který i když účinně zvyšuje svalovou hmotu a sílu, může se hůře vstřebávat. Právě esterifikace zvyšuje jeho schopnost pronikat stěnami buněk, což zvyšuje jak účinek, tak i vstřebávání.

To znamená, že se sníží potřebná denní dávka, a zároveň se zlepší vstřebávání a eliminuje se i typické "kreatinové nadýmání". Při tomto typu kreatinu není potřebná nasycovací fáze, ani užívání dextrosy nebo jiných cukrů na ukládání tuku, což je jeho dalším plusem.

 

Jeho výhody:

· Má zvýšenou vstřebatelnost,
· Je vysoce účinný,
· Nezpůsobuje nadýmání ani jiné vedlejší účinky než monohydrát,
· Nevyžaduje nasycovací fázi.

 

Kreatin Ph-X

Tento kreatin patří mezi novější druhy a podobně jako předešlý typ, ani tento nevyžaduje nasycovací fázi. Jeho vstřebávání je několikanásobně vyšší než vstřebávání klasického monohydrátu a přes trávicí trakt prochází beze změny. Rychle se vstřebá do krevního oběhu a nepřeměňuje se na kreatinin, díky čemuž využije tělo 100% jen pro svaly. Jelikož nezpůsobuje žádné zažívací potíže a nezadržuje vodu, je oblíbený nejen u mužů, ale i mezi ženami.

 

Jeho výhody:

· Má lepší vstřebatelnost jako kreatin monohydrát,
· Má 100 % využitelnost, nepřeměňuje se na kreatinin,
· Nezadržuje vodu,
· Nezpůsobuje zažívací potíže a nadýmání,
· Ideální pro ženy i muže.

 

Kreatinfosfát

Jak je již z názvu známo, tento typ kreatinu vzniká sloučením molekul fosfátu a kreatinu. Mnoho sportovců ho vyhledává proto, že je podle jejich slov nejideálnějším zdrojem adenozintrifosfátu a hlavním dodavatelem svalové energie. Používá se na zvětšení suché svalové hmoty a neváže vodu. Právě naopak, zvyšuje sílu, je lehce stravitelný a podle mnohých i účinnější než monohydrát. Kreatinfosfát není nutné užívat ve velkých dávkách, postačí i menší.

 

Jeho výhody:

· Je lehce stravitelný a vstřebatelný,
· Neváže vodu,
· Nevyžaduje si velké dávky.

 

Kre-alkalyn

Kre-alkalyn je výsledkem dlouholetého výzkumu a vyznačuje se tím, že se při styku s vodou nemění na kreatinin, tedy látku s vedlejšími účinky, jako křeče a nevolnost. Podle výzkumů má klasický kreatin pH nižší než 7.0, a proto se přeměňuje na kreatinin, přičemž Kre-Alkalyn má pH vyšší než 12, díky čemuž je tato forma stabilnější a nepřeměňuje se na kreatinin. Má vyšší využitelnost, zajišťuje rychlejší nárůst síly a svalové hmoty, neutralizuje kyselinu mléčnou, což pomáhá při regeneraci a k dosažení lepších výkonů.

 

Jeho výhody:

· Nepřeměňuje se na kreatinin,
· Má 100 % využitelnost,
· Zaručuje okamžité účinky hned po první dávce,
· Nevyžaduje si plnící fázi, proto je méně cenově náročný,
· Je 10 -krát silnější než tradiční kreatin,
· Nezpůsobuje velké zažívací potíže a nadýmání.

 

Kreatin Malát

Ve srovnání s kreatin monohydrátem se lépe rozpouští ve vodě, je efektivnější v ATP cyklu, tedy dostupnosti svalové energie, a zabraňuje trávicím obtížím. Jeho velkým plusem je to, že nezadržuje vodu, a díky tomu dochází k hydrataci a objemovému růstu ve svalových buňkách a ne v žaludku, což konec-konců eliminuje i kreatinové nadýmání.

 

Jeho výhody:

· Má lepší rozpustnost a vstřebatelnost,
· Nezpůsobuje trávicí potíže a nadýmání,
· Zvětšuje objem buněk,
· Výrazně urychluje regeneraci a snižuje únavu během tréninku,
· Nezadržuje vodu.

 

Kreatin Pyruvát

Tento typ kreatinu je kombinací kreatinu a pyruvátu, složky, který je relativně nový a slouží k vytváření svalové hmoty, objemu a síly. Kromě toho, zvyšuje dostupnost svalové energie a napomáhá redukovat tukové zásoby. Kombinace těchto dvou složek zajišťuje synergické účinky a jejich účinnost se zvyšuje až pětinásobně.

 

Jeho výhody:

· Zvyšuje dostupnost svalové energie,
· Zvyšuje celkovou hladinu kreatinu v těle,
· Nevyžaduje vysoké dávky,
· Je účinný i při spalování tuků,
· Nezpůsobuje nadýmání.

 

Magnézium kreatin chelát

Magnézium kreatin chelát, též označovaný jako Kreatin Magnapower je zcela novou formou, na kterou má patent gigant Albion Laboratories. U tohoto typu byl potvrzen nárůst výkonnosti, více svalové energie a kratší doba regenerace. Kreatin hořčík chelát také zvyšuje množství vstřebatelného kreatinu do svalové tkáně, chrání kreatin od cyklizace, což poskytuje větší množství aktivní formy. Nevyžaduje nasycovací fázi, nezvodňuje a nezpůsobuje nadýmání.

 

Jeho výhody:

· Je vstřebáván přímo do svalové buňky,
· Nevyžaduje si nasycovací fázi,
· Stačí menší dávka, dokonce až 5 -krát menší než u monohydrátu,
· Je efektivní i bez velkého množství sacharidů,
· Nezadržuje vodu,
· Nezpůsobuje nadýmání.

 

Krea-Genic

Krea-Genic je další novější formou patentovaného kreatinu s transportním systémem, díky čemuž je stabilní v žaludku i v krvi. Je lepší vstřebatelný a dokonale stálý v trávicím traktu, nemění se na neúčinný kreatinin. Do buněk se dostává vysokou rychlostí, což zajišťuje vyšší tvorbu ATP, svalové energie, zvyšuje výkon svalů a zrychluje regeneraci. Pozitivní výsledky lze sledovat již po prvních dnech užívání.

 

Jeho výhody:

· Je dobře vstřebatelný,
· Je stálý v trávicím traktu,
· Nemění se na kreatinin,
· Účinkuje již po několika dávkách.

 

Kreatin HCL (Koncentrovaný kreatin hydrochlorid)

Nejmodernější forma kreatinu, často také nazývaná "kreatin budoucnosti". Je to proto, že má revoluční formuli, která se vyznačuje přímo extrémní vstřebatelností, podle vědeckých studií, až o 70% lepší než kreatin monohydrát.

 

Jeho výhody:

• je mimořádně vstřebatelný,
• výborně se rozpouští, až 59 -krát lépe než jiné formy,
• má unikátní micro dávkování,
• nemá vedlejší účinky, jako nadýmání, křeče či zadržování vody.

 

Kreatin nitrát

Kreatin nitrát je asi 10-krát rozpustnější ve vodě než kreatin monohydrát. Nicméně, ještě žádný výzkum neprokázal, že je účinnější než kreatin monohydrát. Ale jeho velkou výhodou je, že pomáhá zvýšit vazodilataci dusičnanů a maximalizuje absorpci pro svalové napumpování.

 

Jeho výhody:

• skvěle se rozpouští ve vodě,
• dobře se vstřebává,
• zlepšuje roztahování cév.

 

Tri-kreatin citrát

Tento druh reprezentuje zcela novou generaci kreatinové suplementace. Jsou v něm tři molekuly kreatinu vázány na jednu molekulu citrátu, díky čemuž má rozpustnost až 10-krát vyšší ve srovnání s kreatin monohydrátem, ale i biologickou využitelnost. Abychom to ještě více přiblížili, bylo vědecky dokázáno, že z kreatin citrátu se do svalu absorbuje až 90% kreatinu, zatímco při monohydrátu je to 40 %. To znamená, že i při nižším dávkování je možné dosáhnout lepších výsledků.

 

Jeho výhody:

• výborně se rozpouští ve vodě,
• dobře se vstřebává,
• způsobuje méně trávicích potíží.

 

Pro více informací o kreatinu, dávkování kreatinu, jeho vedlejší účinky, jak funguje a co se s vámi stane, když ho přestanete užívat, čtěte Průvodce kreatinem pro maximální nárůst svalové hmoty.

skrýt popis
Nastavit sestupně
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-9 z 15

Stránka
 1. Kreatin HCl 120 kaps - GymBeam
  Rating:
  0%
  Recenze: 0% (0)
    199,00 Kč
 2. Kreatin Tri-Creatine Malate - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 87% (6)
  od  279,00 Kč
 3. Kreatin Crea7in 300 g - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
    274,00 Kč
 4. Kreatin Alkalin 1500 120 caps - Megabol
  Hodnocení:
  Recenze: 65% (12)
    189,00 Kč
 5. Kreatin 3-Creatine Malate 250 g - All Nutrition
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
    199,00 Kč
 6. Kreatin Creactor 220 g - MuscleTech
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
    791,00 Kč
 7. Kreatin Crea Combat 150 kapslí - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
    499,00 Kč
 8. Kreatin Tricreatine Malate Pro - ActivLab
  Rating:
  0%
  Recenze: 0% (0)
  od  158,00 Kč
 9. Maximum Krea-Genic - Weider
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
  od  579,00 Kč
Show more products
Nastavit sestupně
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-9 z 15

Stránka