Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Kreatin jiné formy

Kreatin jiné formy

Kreatin jiné formy

Kreatin jiné formy zastřešuje různé druhy kreatinu, jako kreatin ph-X, Krea-Genic, kreatin ethyl ester, kreatin fosfát a jiné, jejichž účelem je účinně zvětšit svalovou hmotu, sílu a výkonnost. Po tom, co byl trh nasycen kreatinem monohydrátem, který nevyhovuje všem, vznikly nové a revoluční formy kreatinu. Odlišují se od sebe schopností vstřebávání a pronikání stěnami buněk. Většina těchto forem nevyžaduje nasycovací fázi, nezpůsobuje zažívací potíže a ,,kreatinové nadýmání".

ukázat více

Kreatin ethyl ester (CEE)

Kreatin ethyl ester, hned druhý nejpopulárnější druh kreatinu, je v podstatě kreatin monohydrát, který je obohacen o složku s názvem ester. Vznikl z toho důvodu, že některým sportovcům nevyhovuje vstřebatelnost kreatinu monohydrátu, který i když účinně zvyšuje svalovou hmotu a sílu, může se hůře vstřebávat. Právě esterifikace zvyšuje jeho schopnost pronikat stěnami buněk, což zvyšuje jak účinek, tak i vstřebávání.

To znamená, že se sníží potřebná denní dávka, a zároveň se zlepší vstřebávání a eliminuje se i typické ,,kreatinové nadýmání". U tohoto typu kreatinu není potřeba nasycovací fáze, ani užívání dextrózy nebo jiných cukrů na ukládání tuku, což je jeho dalším plusem.

  

Jeho výhody:

· má zvýšenou vstřebatelnost, 
· je velmi efektivní, 
· nezpůsobuje nadýmání ani jiné vedlejší účinky jako monohydrát, 
· nevyžaduje nasycovací fázi.

 

Kreatin Ph-X

Tento kreatin patří mezi novější druhy a podobně jako předešlý typ, ani tento nevyžaduje nasycovací fázi. Jeho vstřebávání je několikanásobně vyšší než vstřebávání klasického monohydrátu a přes trávicí trakt prochází beze změny. Rychle se vstřebá do krevního oběhu a nepřeměňuje se na kreatinin, díky čemuž využije tělo 100% jen pro svaly. Jelikož nezpůsobuje žádné zažívací potíže a nezadržuje vodu, je oblíbený nejen u mužů, ale i mezi ženami.

 

Jeho výhody:

· má lepší vstřebatelnost než kreatin monohydrát, 
· má 100% využitelnost, nepřeměňuje se na kreatinin, 
· nezadržuje vodu, 
· nezpůsobuje zažívací potíže a nadýmání, 
· ideální pro ženy i muže.

 

Kreatinfosfát

Jak je již z názvu známo, tento typ kreatinu vzniká sloučením molekul fosfátu a kreatinu. Mnoho sportovců ho vyhledává proto, že je podle jejich slov nejideálnějším zdrojem adenozintrifosfátu a hlavním dodavatelem svalové energie. Používá se na zvětšení suché svalové hmoty a neváže vodu. Právě naopak, zvyšuje sílu, je lehce stravitelný a podle mnohých i účinnější než monohydrát. Kreatinfosfát není nutné užívat ve velkých dávkách, postačí i menší.

 

Jeho výhody:

· je lehce stravitelný a vstřebatelný,
· neváže vodu,
· nevyžaduje velké dávky.

 

Kre-alkalyn

Kre-alkalyn je výsledkem dlouholetého výzkumu a vyznačuje se tím, že se při styku s vodou nemění na kreatinin, tedy látku s vedlejšími účinky, jako křeče a nevolnost. Podle výzkumů má klasický kreatin pH nižší než 7.0, a proto se přeměňuje na kreatinin, přičemž kre-alkalyn má pH vyšší než 12, díky čemuž je tato forma stabilnější a nepřeměňuje se na kreatinin. Má vyšší využitelnost, zajišťuje rychlejší nárůst síly a svalové hmoty, neutralizuje kyselinu mléčnou, což pomáhá při regeneraci a k dosažení lepších výkonů.

   

Jeho výhody:

· nepřeměňuje se na kreatinin, 
· má 100% využitelnost, 
· zaručuje okamžité účinky hned po první dávce, 
· nevyžaduje plnící fázi, proto je méně cenově náročný, 
· je 10-krát silnější než tradiční kreatin, 
· nezpůsobuje velké zažívací potíže a nadýmání.

 

Kreatin malát

Ve srovnání s kreatinem monohydrátem se lépe rozpouští ve vodě, je efektivnější v ATP cyklu, tedy dostupnosti svalové energie, a zabraňuje trávicím potížím. Jeho velkým plusem je to, že nezadržuje vodu, a díky tomu dochází k hydrataci a objemovému růstu ve svalových buňkách a ne v žaludku, což konec konců eliminuje i kreatinové nadýmání.

   

Jeho výhody:

· má lepší rozpustnost a vstřebatelnost, 
· nezpůsobuje trávicí potíže a nadýmání, 
· zvětšuje objem buněk, 
· výrazně urychluje regeneraci a snižuje únavu během tréninku, 
· nezadržuje vodu.

    

Kreatin pyruvát

Tento typ kreatinu je kombinací kreatinu a pyruvátu, složky, která je relativně nová a slouží k vytváření svalové hmoty, objemu a síly. Kromě toho, zvyšuje dostupnost svalové energie a napomáhá redukovat tukové zásoby. Kombinace těchto dvou složek zabezpečuje synergické účinky a jejich efektivnost se zvyšuje až pětinásobně.

   

Jeho výhody:

· zvyšuje dostupnost svalové energie, 
· zvyšuje celkovou hladinu kreatinu v těle, 
· nevyžaduje vysoké dávky, 
· je účinný i při spalování tuků, 
· nezpůsobuje nadýmání.

 

Magnézium kreatin chelát

Magnézium kreatin chelát, též označovaný jako kreatin Magnapower, je zcela novou formou, na kterou má patent gigant Albion Laboratories. Při tomto typu byl potvrzen nárůst výkonnosti, více svalové energie a kratší doba regenerace. Kreatin magnézium chelát také zvyšuje množství vstřebatelného kreatinu do svalové tkáně, chrání kreatin od cyklizace, což poskytuje větší množství aktivní formy.Nevyžaduje nasycovací fázi, nezavodní a nezpůsobuje nadýmání.

       

Jeho výhody:

· je vstřebáván přímo do svalové buňky, 
· nevyžaduje si nasycovací fázi, 
· stačí menší dávka, dokonce až 5-krát menší než u monohydrátu, 
· je efektivní i bez velkého množství sacharidů, 
· nezadržuje vodu, 
· nezpůsobuje nadýmání.

 

Krea-genic

Krea-genic je další novější formou patentovaného kreatinu s transportním systémem, díky čemuž je stabilní v žaludku i v krvi. Je lépe vstřebatelný a dokonale stálý v trávicím traktu, nemění se na neúčinný kreatinin. Do buněk se dostává vysokou rychlostí, což zajišťuje vyšší tvorbu ATP, svalové energie, zvyšuje výkon svalů a zrychluje regeneraci. Pozitivní výsledky lze sledovat již po prvních dnech užívání.

     

Jeho výhody:

· je dobře vstřebatelný, 
· je stálý v trávicím traktu, 
· nemění se na kreatinin, 
· účinkuje již po několika dávkách.

 

Kreatin HCL (koncentrovaný kreatin hydrochlorid)

Nejmodernější forma kreatinu, často také nazývaná ,,kreatin budoucnosti". Je to proto, že má revoluční formuli, která se vyznačuje přímo extrémní vstřebatelností, podle vědeckých studií, až o 70% lepší než kreatin monohydrát.

        

Jeho výhody:

• je mimořádně vstřebatelný, 
• výborně se rozpouští, až 59-krát lépe než jiné formy, 
• má unikátní micro dávkování, 
• nemá vedlejší účinky jako nadýmání, křeče či zadržování vody.

 

Kreatin nitrát

Kreatin nitrát je asi 10krát rozpustnější ve vodě než kreatin monohydrát. Nicméně, ještě žádný výzkum neprokázal, že je účinnější než kreatin monohydrát. Ale jeho velkou výhodou je, že pomáhá zvýšit vasodilataci dusičnanů a maximalizuje absorpci pro svalové napumpování.

     

Jeho výhody:

• skvěle se rozpouští ve vodě, 
• dobře se vstřebává, 
• zlepšuje roztahování cév.

 

Tri-kreatin citrát

Tento druh reprezentuje zcela novou generaci kreatinové suplementace. Jsou v něm tři molekuly kreatinu vázané na jednu molekulu citrátu, díky čemuž má rozpustnost až 10krát vyšší ve srovnání s kreatinem monohydrátem, ale i biologickou využitelnost. Abychom to ještě více přiblížili, bylo vědecky dokázáno, že z kreatin citrátu se do svalu absorbuje až 90% kreatinu, zatímco při monohydrátu je to 40%. To znamená, že i při nižším dávkování lze dosáhnout lepších výsledků.

       

Jeho výhody:

• výborně se rozpouští ve vodě, 
• dobře se vstřebává, 
• způsobuje méně trávicích potíží.

 

Pro více informací o kreatinu, dávkování kreatinu, jeho vedlejší účinky, jak funguje a co se s vámi stane, když ho přestanete užívat, čtěte Průvodce kreatinem pro maximální nárůst svalové hmoty.

skrýt popis
Možnosti nákupu
Kategorie
Výrobce
Balení (g)
Příchuť
Kapsle
Forma
Směs
štítky produktů
Cena
Cena od - do
Filtrovat podle
  • Vegetariánský (3)
  • Veganský (2)
  • Bezlepkový (6)
  • Bez laktózy (6)
  • BIO (6)
  • Bez GMO (5)
  • Bez umělých sladidel (3)
  • Bez plastových obalů (6)
  • Bez aspartamu (6)
 1. Kreatin Crea7in - GymBeam
  Hodnocení:
  96% (263)
  Akční cena 329 Kč
 2. Kreatin HCl 120 kaps - GymBeam
  Hodnocení:
  91% (29)
  Akční cena 259 Kč
 3. Kreatin Alkalin 1500 120 caps - Megabol
  Hodnocení:
  63% (39)
  Akční cena 249 Kč
 4. Kre-Alkalyn® Creatine - NOW Foods
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena 819 Kč
 5. Crea Shot 2.0 - ActivLab
  Hodnocení:
  80% (5)
  Akční cena 339 Kč
 6. Maximum Krea-Genic - Weider
  Hodnocení:
  100% (1)
  Akční cena 1 290 Kč

6 Položek

Nenašli jste co jste hledali? Napište nám.