Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Šťávy

Šťávy

Šťávy jsou nápoje, které pocházejí z kořenů, ovoce nebo zeleniny, a slouží jako zdroj energie, vitamínů, minerálů a antioxidantů. Jejich účinky, chuť a konzistence závisí na způsobu zpracování a druhu ovoce nebo zeleniny, z níž jsou vyrobeny. Mezi nejznámější patří 100% šťávy, takzvané fresh šťávy, džusy, nektar, ovocné nápoje, smoothie, vitamínové vody a zdravé shoty.

ukázat více

Rozdíly mezi šťávami jsou přesně vymezeny a podléhají jakostním normám.

 1. 100% ovocná nebo zeleninová šťáva je vyrobena z jednoho nebo více druhů plodin a neobsahuje žádné konzervanty, přidaný cukr ani barviva. Má kratší trvanlivost a podává se chlazená. Většinou se vyrábí lisováním nebo odšťavňováním.
 2. Ovocná šťáva z koncentrátu se získává opětovným ředěním koncentrované ovocné šťávy vodou. Neobsahuje konzervanty, barviva ani přidaný cukr, bývá však obohacena o vitamíny a minerály. Tento typ šťáv většinou označujeme i názvem džusy.
 3. Za nektar považujeme ovocnou šťávu s přidanou vodou, která může být doplněna o cukr nebo med, maximálně však v poměru 20% z celkové hmotnosti produktu. Vyrábí se převážně z druhů ovoce a zeleniny, které mají příliš mnoho ovocné kyseliny nebo dužiny, jako banán, rybíz nebo kyselé třešně. Nenajdete v něm žádná přidaná barviva ani konzervační látky.
 4. Ovocný nápoj obsahuje nejmenší množství ovocné nebo zeleninové složky, a to méně než 25%. Výrobci do nich mohou přidat cukr, sladidla, barviva, konzervační látky i umělá aromata. Z toho důvodu je tento typ šťávy nejméně doporučen.

 

Trendem v oblasti šťáv jsou v poslední době zdravé shoty, jako Ginger Shot nebo Turmeric Shot. Jde o vysoce koncentrované šťávy z kořenů, zeleniny nebo ovoce. Považují se za rychlou pomoc na posílení imunity nebo podporu zdraví. Většinou obsahují čerstvou šťávu ze zázvoru, kurkumy, citrónu a pomeranče obohacenou o kajenský pepř či kokosovou vodu. Konzumují se v malé dávce, která však v sobě ukrývá blahodárné účinky velkého množství plodin.

 

Shoty se vyrábějí lisováním za studena, a tudíž technologií cold press. Použitím hydraulického lisu a vysokého tlaku při produkci shotu nevzniká teplo, a proto si šťáva zachová nutriční látky, přirozenou chuť i barvu. Finální produkt je charakteristický svým čistým složením bez použití konzervantů a barviv. Kvůli silné koncentraci však mohou být shoty z kořenů chuťově ostré až mírně pálivé, proto je výrobci zjemňují přidáním medu nebo agáve sirupu.

 

Šťávy jsou ideální volbou pro lidi, kteří nemají čas konzumovat dostatečné množství ovoce a zeleniny. Poslouží vám jako zdravý snack, který můžete mít vždy s sebou. Balené šťávy jsou praktické na cesty, do práce nebo do školy. Při jejich výběru si nezapomeňte všímat složení produktu na etiketě, které vám ihned odhalí druh šťávy i její benefity. Pozornost určitě věnujte i množství sacharidů a cukrů, které se přirozeně ve šťávách nacházejí, ale zvyšují váš kalorický příjem. Přesto jsou šťávy zdravým způsobem, jak během dne přijmout 5 porcí ovoce a zeleniny.

 

Šťávy a jejich výhody:

 • jsou zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů
 • slouží k doplnění energie během dne
 • jsou zdravou formou snacku
 • pomáhají hydratovat tělo
 • mají šťavnatou chuť ovoce, zeleniny nebo kořene
skrýt popis
Možnosti nákupu
Kategorie
  Výrobce
  Příchuť
  Balení (ml)
  Forma
  Směs
  štítky produktů
  Cena
  Cena od - do
  Filtrovat podle
   • Vegetariánský (8)
   • Veganský (5)
   • Bezlepkový (8)
   • Bez laktózy (8)
   • Bio (4)
   • Bez GMO (8)
   • Bez umělých sladidel (6)
   • Bez plastových obalů (5)
   • Bez Aspartamu (8)
  1. Ginger Shot - GymBeam
   Hodnocení:
   99% (103)
   Akční cena 44 Kč
  2. Turmeric Shot - GymBeam
   Hodnocení:
   100% (55)
   Akční cena 54 Kč
  3. Immunity Support Package - GymBeam
   Hodnocení:
   100% (4)
   Akční cena 1 590 Kč
  4. BIO Ginger shot with matcha - VanaVita
   Hodnocení:
   100% (17)
   Akční cena 49 Kč
  5. BIO Mango shot chilli&turmeric - VanaVita
   Hodnocení:
   100% (16)
   Akční cena 709 Kč
  6. BIO Ginger shot with aronia - VanaVita
   Hodnocení:
   98% (16)
   Akční cena 49 Kč
  7. Premium BIO Kokosová voda - DR. GOERG
   Hodnocení:
   0% (0)
   Akční cena 59 Kč
  8. De Luxe Beet Shot - ActivLab
   Hodnocení:
   0% (0)
   Akční cena 59 Kč

  8 Položek

  Nenašli jste co jste hledali? Napište nám.