ZMA a ZMB

ZMA a ZMB je kategorie produktů s obsahem synergických směsi ZMA, respektive ZMB. Ty mají ve složení unikátní kombinaci mikroživin v podobě zinku, hořčíku a vitamínu B6, které jsou pro organismus nepostradatelné. Tato formule je navržena pro podporu sportovní výkonnosti, mužského i ženského zdraví a lepšího zvládání stresu. Díky zinku se pak spojuje také s udržením optimální hladiny testosteronu a rychlejší regenerací.

 Zobrazit více

Jaké jsou účinky látek obsažených v ZMA a ZMB? 

Zinek má v těchto doplňcích zásadní roli. Je totiž nezbytný pro správnou činnost imunitního systému a kognitivních funkcí, jako je například paměť a pozornost. Přispívá také k normální plodnosti, reprodukci a podporuje udržení normální hladiny testosteronu. Tento mužský hormon má vliv nejen na zdraví pohlavních orgánů, ale rovněž na velikost i sílu svalů. Do jisté míry je schopen také zvyšovat libido. Hlídat si dostatečný příjem zinku by měli muži i ženy, jelikož tato minerální látka podporuje zdraví vlasů, nehtů a pokožky. 

Hořčík je další minerální látka, která svými účinky výrazně podporuje funkčnost těchto suplementů. V první řadě přispívá ke snížení únavy a vyčerpání, díky čemuž si jej oblíbili nejen sportovci. Ti ocení také jeho pozitivní vliv na funkci svalů i kostí a stejně tak schopnost hořčíku zajišťovat uvolňování a spotřebu energie. Navíc pomáhá udržovat správnou funkci psychiky a nervové soustavy. Má tak vliv na fyzické i duševní zdraví. 

Vitamín B6 se často v doplňcích stravy objevuje v kombinaci s hořčíkem a toto spojení nechybí ani v ZMA či ZMB formuli. Mají totiž podobné vlastnosti, díky čemuž tyto mikroživiny působí synergicky. Vitamín B6 pak přispívá ke správné funkci imunity a nervové soustavy, která ovládá funkci všech orgánů v těle. Také pomáhá snižovat pocit únavy a vyčerpání. Navíc podporuje normální metabolismus bílkovin a glykogenu, který je zásobním zdrojem energie při fyzickém výkonu. Skvěle tak doplňuje účinky celé směsi. 

Pro koho jsou ZMA a ZMB vhodné?

Tyto doplňky výživy jsou díky svým účinkům ideální pro sportovce, kteří chtějí podporovat svou fyzickou výkonnost. Stejně tak je ocení jedinci usilující o udržení psychické pohody a lepší zvládání stresu i napětí. Díky obsahu zinku se navíc hodí pro podporu optimální hladiny testosteronu a plodnosti. 

Pokud se chcete o účincích ZMA a ZMB dozvědět více, přečtěte si náš článek ZMA a ZMB: Více než jen minerály, které zlepší vaše výsledky. 

 zobrazit méně

7 Položek

Na stranu
Nastavit vzestupně
Značka
 1. ActivLab (3)
 2. Amix (1)
 3. GymBeam (1)
 4. OstroVit (1)
 5. Redcon1 (1)
Příchuť
 1. bez příchuti (4)
Tablety
 1. 90 tab. (1)
 2. 120 tab. (1)
Barva
 1. shadow (5)
Kapsle
 1. 90 kaps. (3)
 2. 120 kaps. (2)
 3. 60 kaps. (1)
Forma
 1. kapslová (5)
 2. tabletová (2)
Směs
 1. směs (6)
 2. čirý (1)
Právní kategorie produktu
štítky produktů
 1. Vegan (1)
Cena
Filtrovat podle
Vegetariánský (2)
Veganský (1)
Bezlepkový (6)
Bez laktózy (7)
BIO (7)
Bez GMO (5)
Bez umělých sladidel (5)
Bez plastových obalů (7)
Bez aspartamu (7)
 1. ZMB6 - GymBeam
  ZMB6 - GymBeam
  89%
  89 % (79)
  Od 119 Kč
 2. ZMA - ActivLab
  ZMA - ActivLab
  87%
  87 % (7)
  269 Kč
 3. Tribu ZMA 90 tab Amix
  Tribu ZMA - Amix
  80%
  80 % (5)
  589 Kč
 4. ZEN 120 kaps - ActivLab
  ZEN - ActivLab
  93%
  93 % (4)
  389 Kč
 5. Tribuactiv B6 - ActivLab
  Tribuactiv B6 - ActivLab
  73%
  73 % (6)
  199 Kč
 6. MgZB ULTRA - OstroVit
  MgZB Ultra - OstroVit
  100%
  100 % (1)
  139 Kč
 7. ZMA - Redcon1
  Není skladem
  ZMA - Redcon1
  0%
  0% (0)

7 Položek