Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Kolagenová kloubní výživa

Kolagenová kloubní výživa

Kolagenová kloubní výživa

Kolagenová kloubní výživa slouží nejen na podporu zdraví kloubů, ale i chrupavek, kostí, šlach a dalších tkání. S přibývajícím věkem naše tělo totiž přestává kolagen vyrábět, a tak je potřeba ho doplňovat, abychom předešli bolestem kloubů a dalším problémům s pohybovým aparátem. Stejně tak je kolagen oblíbeným suplementem mezi nadšenci do fitness a dalších sportů, kteří chtějí podpořit zdraví zatěžovaných kloubů.

ukázat více

Kolagen se obecně řadí mezi proteiny, které jsou součástí našeho těla, a je klíčovou strukturální složkou nejen pojivových tkání. Pro pohybový aparát je nejdůležitější příjem kolagenu II. typu, který se vyskytuje v chrupavkách. Nemělo by se však zapomínat ani na kolagen I. typu, který je například v kostech, šlachách a vazech, či kolagen III. typu, jenž se vyskytuje například ve svalech. Nedostatek kolagenu v těle se může projevovat například bolestí kloubů, tuhnutím vazů a šlach, jejich nedostatečnou pružností či ochabováním svalstva. Těmto negativním projevům se však dá dostatečným příjmem předcházet. 

        

Kolagen ve většině případů pochází ze zvířecích pojivových tkání, nejčastěji z mořských živočichů, který vyniká skvělou vstřebatelností, či dobytku. V souvislosti se vstřebáváním můžeme doporučit například i hydrolyzovaný kolagen. Ten prošel procesem, při němž byla kolagenová vlákna rozštěpena na malé řetězce aminokyselin, které se snadno vstřebají. 

       

V kolagenových produktech najdete často i vitamín C, který je v těle nezbytný při procesu tvorby kolagenu. 

      

Vy sami si můžete vybrat, v jaké formě kolagen do těla doplníte. Nejčastější volbou jsou například shoty, drinky, kapsle či prášek. A pokud máte ještě nějaké nejasnosti ohledně kolagenu na klouby, neměl by vám uniknout článek Jaký kolagen je nejlepší na klouby?

skrýt popis
Možnosti nákupu
Kategorie
Výrobce
Balení (g)
Příchuť
Kapsle
Forma
Směs
štítky produktů
Cena
Cena od - do
Filtrovat podle
  • Vegetariánský (5)
  • Veganský (5)
  • Bezlepkový (5)
  • Bez laktózy (5)
  • BIO (5)
  • Bez GMO (5)
  • Bez umělých sladidel (2)
  • Bez plastových obalů (6)
  • Bez aspartamu (6)
 1. Colla Pink - BeastPink
  Hodnocení:
  97 % (336)
  Akční cena 269 Kč
 2. Hydrolyzovaný kolagen RunCollg - GymBeam
  Hodnocení:
  98 % (202)
  Akční cena 219 Kč
 3. Kloubní výživa Articular Drink 390 g - GymBeam
  Hodnocení:
  93 % (192)
  Akční cena 280 Kč
 4. Flexit Gelacoll - Nutrend
  Hodnocení:
  92 % (33)
  Akční cena 209 Kč
 5. Kolagen + Vitamín C - OstroVit
  Hodnocení:
  100 % (16)
  Akční cena 369 Kč
 6. UC-II® Typ II Kolagen - NOW Foods
  Hodnocení:
  0 % (0)
  Není skladem

6 Položek

Nenašli jste co jste hledali? Napište nám.