Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Kolagen

Kolagen

Kolagen je populární protein, který se využívá v různých odvětvích. Zejména u žen je oblíbený pro jeho možný pozitivní vliv na kvalitu nehtů, pleti, vlasů a celkově krásy. Dopustit na něj však nedají ani muži, a to zejména sportovci, kteří s jeho pomocí pečují o své klouby, šlachy, vazy i kosti. Během stárnutí dochází v našem těle k postupnému snižování tvorby kolagenu, což je i důvod, proč si starší lidé často stěžují na bolesti kloubů a další problémy s pohybem. Z příjmu kolagenu tak můžete těžit úplně v každém věku. Zapomínat by na něj neměli ani lidé, jako jsou například vegani, kteří se vyhýbají živočišným produktům. Právě ty jsou totiž skvělým zdrojem kolagenu. 

ukázat více

Kolagen je nedílnou složkou pojivových tkání v kostech, játrech, ledvinách, srdci, zubech i kůži. Existuje několik druhů kolagenu, přičemž každý je dominantní v jiné tkáni. V těle je nejvíce zastoupený kolagen I., II., III. a IV. typu. Kolagen I. typu se vyskytuje v kůži, šlachách, kostech, vazech, dentinu a intersticiálních tkáních. Kolagen II. typu pak najdeme v chrupavkách a "želatinové" hmotě v oku. Kolagen III. typu je zastoupený především v kůži, svalech a krevních cévách. Poslední ze zmíněných – kolagen IV. typu se objevuje ve všech bazálních membránách. Pro naše tělo je důležitý zejména proto, že zpomaluje stárnutí pokožky, podporuje správné fungování kloubů, růst svalů, chrání zdraví kostí a význam má i pro kardiovaskulární systém. 

 

Kolagen pochází obvykle ze zvířat, jako jsou například mořští živočichové a dobytek. Mořský kolagen obsahuje především kolagen I. typu, a tak je oblíbený zejména mezi ženami, usilujícími o zlepšení kvality vlasů či pokožky. Funkční je však i pro vazy, šlachy a kosti. Praktický je zejména proto, že obsahuje menší částečky, které jsou lépe stravitelné a vstřebatelné. Z tohoto pohledu je skvělou volbou i hydrolyzovaný hovězí kolagen. Ten prošel procesem, při němž byla kolagenová vlákna rozštěpena na malé řetězce aminokyselin, které se snadno vstřebají. Hydrolyzovaný kolagen se navíc může pyšnit kompletní sekvencí aminokyselin. Kolagenové produkty bývají často obohaceny i o vitamín C, který je v těle pro tvorbu kolagenu nezbytný.

      

Do těla můžete kolagen doplnit mnoha formami, jako je například shot, prášek, tobolky či RTD pití. 

          
Pokud se chcete dozvědět více o kolagenu a také si zjednodušit rozhodování, který typ pro vás bude nejvhodnější, pomůže článek Jak si vybrat nejlepší kolagen pro zdravou pokožku a klouby?

skrýt popis
Možnosti nákupu
Kategorie
Výrobce
Balení (ml)
Balení (g)
Příchuť
Kapsle
Forma
Směs
štítky produktů
Cena
Cena od - do
Filtrovat podle
  • Vegetariánský (1)
  • Veganský (6)
  • Bezlepkový (6)
  • Bez laktózy (5)
  • BIO (6)
  • Bez GMO (5)
  • Bez umělých sladidel (2)
  • Bez plastových obalů (6)
  • Bez aspartamu (6)
 1. Colla Pink - BeastPink
  Hodnocení:
  97% (311)
  Akční cena 269 Kč
 2. Marine Beauty - BeastPink
  Hodnocení:
  94% (22)
  Akční cena 299 Kč
 3. Collagen Beauty Shot - BeastPink
  Hodnocení:
  94% (21)
  Akční cena 44 Kč
 4. BioCell Collagen® Hydrolyzed Type II - NOW Foods
  Hodnocení:
  100% (1)
  Akční cena 699 Kč
 5. Kolagen + Vitamín C - OstroVit
  Hodnocení:
  100% (11)
  Akční cena 369 Kč

6 Položek

Nenašli jste co jste hledali? Napište nám.