Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Oříšková másla

Oříšková másla

Oříšková másla

Oříšková másla jako arašídové máslo, kešu nebo mandlové máslo jsou kvalitní nutričně vyvážená másla, vhodná pro sportovce a vyznavače zdravého životního stylu. Jejich výhodou je jejich lahodná chuť, skvělá textura díky rozdrcení oříšků, a navíc jsou i zdravá. Mají vysoký obsah bílkovin, vlákniny, antioxidantů, vitamínů, minerálů, jako vitamín E, hořčík nebo zinek, zdravých tuků a omega-3 mastných kyselin, které snižují cholesterol a krevní tlak.

ukázat více

MÁSLO PODLE DRUHU OŘECHŮ

Oříšková másla se podle druhu oříšků, z nichž jsou vyrobená, dělí na kešu máslo, mandlové máslo, lískové máslo, piniové máslo a specifickým druhem je arašídové máslo. Kromě těchto můžete narazit i na máslo smíšené z více druhů oříšků. I když má většina oříšků téměř stejné vlastnosti, přece jen se v něčem liší a tělu dodávají zdraví prospěšné látky v různém poměru.

 

Kešu máslo

Kešu oříšky, z nichž je kešu máslo vyrobené, jsou výborným zdrojem vitamínů, bílkovin a zdravých tuků. Oproti jiným ořechům obsahují kešu oříšky nejméně tuků a až 80% z nich tvoří nenasycené mastné kyseliny. Hojné zastoupení mononenasycených mastných kyselin, jejichž množství je přibližně stejné jako v olivovém oleji, dokáže redukovat hladinu triglyceridů v krvi. Kromě toho, kešu máslo je také výborným zdrojem mědi. Vždyť už jedna běžná dávka kešu másla dokáže poskytnout tělu kompletní doporučenou denní dávku mědi.

 

Aby získalo kešu máslo výraznou chuť a specifickou texturu, před mixováním se všechny kešu oříšky opraží. Takto připravené kešu máslo můžete využít jako zdravou a chutnou pomazánku na jakékoliv pečivo. Využití kešu másla v kuchyni je opravdu široké - můžete ho použít jako součást svých proteinových nápojů, jako surovinu do různých sladkých či slaných jídel připravovaných na woku nebo pánvi. V hubnutí a udržování si optimální tělesné hmotnosti pomáhá kešu máslo i díky velkému množství tuků, které obohacují sytost jídel a vy tak ve skutečnosti sníte mnohem méně. To potvrzují i vědecké studie, podle nichž konzumace kešu ořechů výrazně snižuje riziko obezity. Kešu ořechy jsou také dobrým zdrojem vitamínu K, bez kterého by trpěly vaše kosti častými zlomeninami nebo osteoporózou.

 

Výhody kešu másla:

●   velká energetická hodnota (2600 kJ ve 100 g množství)
●   snižují riziko vzniku žlučových kamenů
●   kešu ořechy jsou antioxidanty a snižují riziko rakoviny jater a zažívacího traktu
●   minerály jako draslík a hořčík zabraňují kostní demineralizaci
●   široké využití

 

Arašídové máslo

Pochoutka známá z mnoha amerických filmů se postupem času stala oblíbenou potravinou i v našich končinách. Na arašídové máslo můžete v nabídce obchodů narazit i pod názvem arašídová pomazánka, arašídová kaše nebo arašídový krém. Arašídové máslo má specifickou sladko-slanou chuť a i když arašídy nepatří mezi ořechy, arašídová pomazánka přece jen trochu chuťově připomíná pražené oříšky.

 

Existuje několik druhů arašídového krému. Arašídové máslo se slanou příchutí neobsahuje žádný přídavný cukr, takže z pohledu účinku na organismus člověka je toto arašídové máslo zdravější. Sladké arašídové máslo naopak obsahuje špetku cukru a pro některé lidi může být jeho sladká chuť přívětivější. Samozřejmě nejzdravější je 100% arašídové máslo bez jakýchkoliv přísad a se 100% obsahem mletých arašídů.

 

Výhody arašídového másla:

●   zdravá alternativa běžného másla z mléka
●   obsahuje zdravé nenasycené tuky
●   vysoká energetická hodnota (2500 kJ na 100 g)
●   vysoký obsah minerálů a vitamínů
●   široké využití

 

Mandlové máslo

Mandle se díky pozitivním vlastnostem označují jako královny ořechů. Máslo vyrobené z mandlí je plné bílkovin, sacharidů, tuků a kromě nich obsahuje také draslík, hořčík a množství vitamínů. Mandlové máslo je potravina s lahodnou chutí a vysokým podílem vitamínu E, který podporuje zdravé stárnutí, má antioxidační vlastnosti a brání vzniku Alzheimerovy choroby. Velký obsah poly-nenasycených tuků plní preventivní funkci proti srdečně-cévním onemocněním a stará se o zdravou srdeční aktivitu a cholesterol. Díky velkému podílu bílkovin je mandlové máslo výborným doplňkem vysoce kalorické stravy pro všechny aktivní sportovce. O zdravou funkci svalů a jejich bezchybný růst se stará máslo z mandlí díky bohatému zastoupení hořčíku.

 

Porovnáme-li mandlové máslo s burákovým, tak mezi hlavní plusy mandlového krému patří 2-krát nižší počet mastných kyselin a méně omega-6 mastných kyselin. Kromě toho, mandlové máslo je surovina i s vyšším obsahem vláknin. Mandlové máslo můžete konzumovat jako pomazánku na zdravé pečivo nebo ho přimíchat do proteinů, receptů různých sladkých pamlsků či použít jako součást smoothie a jogurtů. Nebo ochutnejte mandlové máslo s banánem a čokoládou, to je kombinace, které podlehli i ti nejvytrvalejší.

 

Výhody mandlového másla:

●   vysoký obsah bílkovin a zdravých tuků
●   velký podíl vitamínu E a hořčíku
●   chrání před nemocemi srdečně-cévního systému
●   podporuje zdravou srdeční funkci
●   široké využití

 

Lískové máslo

Asi nejznámějším lískovým máslem je nugát nebo Nutella - čokoládová pomazánka s   obsahem lískových oříšků, která ale se zdravým životním stylem toho nemá mnoho společného. Máslo z lískových oříšků organismu zajišťuje množství vlákniny, má vysoký obsah vitamínů a minerálů. Výjimečnost lískových oříšků spočívá v bohatém obsahu kyseliny listové, která patří mezi vitamíny zajišťující látkovou přeměnu bílkovin a nukleonových kyselin. Ve zkratce, kyselina listová (vitamín B9) se stará v lidském těle o tvorbu, obnovu a zdravou funkci buněk.

 

Lískové máslo se 100% obsahem lískových oříšků může být velmi účinnou prevencí před mnoha civilizačními chorobami, jako je rakovina nebo kardiovaskulární onemocnění. To vše zejména díky vyváženému poměru nasycených a nenasycených tuků, které snižují obsah špatného cholesterolu v krvi. Máslo z lískových oříšků také podporuje trávení, detoxikaci tlustého střeva a stará se i o pravidelné vyprazdňování.

 

Lískové máslo má kombinaci sladké a kyselé chuti. Zajímavý kompromis, díky kterému si konzumaci másla z lískových oříšků určitě oblíbíte i vy. Využít ho můžete v kuchyni ve více slaných či sladkých receptech, nebo si ho jen tak natřít na zdravé pečivo.

 

Při výběru lískového másla je nejvíce důležité jeho složení, protože většina oříškových másel v prodejních řetězcích neobsahuje čisté lískové oříšky. Najdete v nich i velký podíl přídavných sladidel, cukrů, oleje a soli.

 

Výhody lískového másla:

●   vysoký obsah kyseliny listové
●   podporuje trávení
●   snižuje hladinu špatného cholesterolu
●   plní preventivní funkci před kardiovaskulárními onemocněními
●   široké využití

 

Oříškové máslo s několika druhy ořechů

Na trhu existují i oříšková másla, která obsahují směs několika druhů ořechů. Velmi častou a oblíbenou kombinací je například mix arašídů, kešu a mandlí ve 100% koncentraci. Takové oříškové máslo obsahuje souhrn těch nejlepších vlastností všech těchto ořechů s velkým množstvím bílkovin, sacharidů, zdravých tuků, vitamínů a minerálů.

 

Výhody oříškového másla:

●   směs několika oříšků
●   široké využití

 

MÁSLA PODLE KONZISTENCE

Smooth oříškové máslo

Oříšková másla označená jako smooth mají jemnou a krémovou konzistenci. Nadrobno mleté arašídy nebo oříšky v podobě krému se snadněji roztírají a kromě lahodné chuti, která se v ústech rozplývá, necítíte nic navíc. Krémové arašídové a oříškové máslo se může konzumovat s pečivem jako pomazánka nebo ho můžete využít jako lehce rozpustnou přísadu do koláčků, nápojů, součást domácí zmrzliny a jiných jídel.

 

Crunchy oříškové máslo

Alternativa k jemnému oříškovému krému je crunchy pomazánka, která je obohacená o kousky nezomletých arašídů nebo oříšků. I toto máslo s drobnými kousky oříšků si můžete natřít na chlebíček nebo si z něj udělat v domácím prostředí různé zdravé a na proteiny bohaté cukrovinky či fitness recepty.

 

Proteinové máslo

V nabídce většiny obchodů s výživovými doplňky najdete i oříšková másla a arašídové krémy obohacené o proteiny. Hlavní část bílkovin v arašídovém másle tvoří syrovátka. Syrovátkový protein podporuje růst svalů a dělí se na dva základní druhy:

 

● oříškové máslo, které je obohacené o proteiny v podobě syrovátkového koncentrátu, obsahuje více tuků a laktózy. Koncentrace bílkovin v syrovátkovém koncentrátu je 70 - 85%

● pokud si vyberete máslo obohacené o syrovátkový izolát, máte jistotu, že toto oříškové máslo obsahuje kvalitní bílkoviny s menším poměrem tuků, laktózy a větším podílem bílkovin (od 90 do 98%)

 

Proteinové máslo se zvýšeným obsahem bílkovin je vhodné konzumovat během objemové fáze, ale také v rámci diety. Formou se od běžných 100% oříškových másel příliš neliší, takže ho můžete konzumovat stejným způsobem - buď jako pomazánku na pečivo, nebo do proteinových nápojů a jídel.

 

Výhody proteinového másla:

●   zvýšený obsah proteinu
●   různé příchutě
●   zdravá pochoutka bez nepříznivých následků

 

OCHUCENÉ MÁSLO

Některá ořechová másla jsou kromě přidaného množství proteinů ještě dodatečně ochucená různými příchutěmi. Pokud preferujete čokoládu, jahody, kakao, karamel, kokos nebo jinou sladkou dobrotu, a zároveň vyžadujete potravinu s bohatou dávkou proteinu, váš favorit je jasný.

 

Čokoládové oříškové máslo a čokokrém

Čokokrémy jsou asi nejoblíbenější variantou v segmentu ochucených oříškových másel. Není divu, čokoláda nás provází již odmalička a i když víme, jaké negativní vlastnosti přináší její nadměrná konzumace, odolat jí nedokážeme ani v pokročilém věku. Podlehnout jí umí i ti největší sportovci, což jsou jinak lidé s obrovskou dávkou odhodlání a sebereflexe. Právě pro ně je čokokrém to pravé, zdravé a 100% ořechové, co si mohou dopřát i bez doprovodných výčitek.

 

Jahodové oříškové máslo

Zdravé ořechové máslo nemusí být ochucené pouze čokoládou. Některé obchody nabízejí kromě čokokrémů i oříšková másla s příchutí jahod. Namíchat si z nich můžete zdravé a výživné smoothie, jogurty nebo ochutit různá jídla, například palačinky.

 

Nugátové oříškové máslo

Není to Nutella, ale přitom chutná podobně. Nugátové máslo s obsahem zdravých a výživných oříšků je určené těm, kteří našli odhodlání zlepšit své stravovací návyky, ale zároveň se nedokáží rozloučit s lahodnou chutí nugátu. Všechna ochucená oříšková másla můžete konzumovat s pečivem, jako pomazánku na palačinky nebo přísadu do fitness dobrot.

 

Výhody ochucených másel:

●   různé příchutě
●   pro někoho přívětivější chuť
●   zdravá pochoutka bez nepříznivých následků
●   široké využití

 

MÁSLA PODLE PODÍLU OŘECHŮ

100% oříškové máslo

Oříškové pomazánky se 100% obsahem oříšků nebo arašídů jsou zárukou, že konzumujete čisté a zdravé oříškové máslo. Ze všech pomazánek jsou másla se 100% koncentrací ořechů nejvíce zdraví prospěšné a organismu nabízejí maximum vitamínů, bílkovin a minerálů. Neobsahují žádné přídavné látky, jako sůl, cukr, palmový olej ani kousky ovoce.

 

Másla s přídavnými látkami

Některá oříšková másla jsou kvůli zlepšení chuti, konzistenci nebo zvýšení trvanlivosti doplňovaná různými látkami. Lidé, kteří nedokážou vyčlenit ze svého jídelníčku sladké chutě, upřednostňují čokokrémy, Nutellu, nebo jinou ochucenou alternativu. Na trhu existují i oříšková másla, která obsahují kousky ovoce. Takové pomazánky mohou obsahovat zvýšený podíl cukru a často i přídavné látky, jako sůl či palmový cukr.

skrýt popis
Možnosti nákupu
Kategorie
Výrobce
Balení (g)
Příchuť
Available for SDD
Forma
Směs
štítky produktů
Cena
Cena od - do
Filtrovat podle
  • Vegetariánský (36)
  • Veganský (22)
  • Bezlepkový (34)
  • Bez laktózy (24)
  • BIO (13)
  • Bez GMO (36)
  • Bez umělých sladidel (29)
  • Bez plastových obalů (22)
  • Bez aspartamu (37)
 1. Arašídové máslo 100% - GymBeam
  Hodnocení:
  93 % (754)
  Akční cena 79 Kč
 2. Proteinová pomazánka MoiMüv - GymBeam
  Hodnocení:
  98 % (146)
  Akční cena 199 Kč
 3. Proteinella - HealthyCo
  Hodnocení:
  99 % (137)
  Akční cena 89 Kč
 4. Kešu máslo s čokoládou a banánem - GymBeam
  Hodnocení:
  100 % (25)
  Akční cena 229 Kč
 5. Yum Yum Proteinová pomazánka - BeastPink
  Hodnocení:
  80 % (5)
  Akční cena 219 Kč
 6. Kešu máslo - GymBeam
  Hodnocení:
  100 % (78)
  Akční cena 170 Kč
 7. Hazelnut Spread - GymBeam
  Hodnocení:
  94 % (146)
  Akční cena 179 Kč
 8. 100% Mandlové máslo - GymBeam
  Hodnocení:
  87 % (73)
  Akční cena 169 Kč
 9. Práškové arašídové máslo 190 g - GymBeam
  Hodnocení:
  95 % (64)
  Akční cena 169 Kč
 10. BIO Lískooříškový krém s kakaem - VanaVita
  Hodnocení:
  100 % (3)
  Akční cena 259 Kč
 11. Proteinové arašídové máslo - Go On
  Hodnocení:
  90 % (5)
  Akční cena 169 Kč
 12. Arašidové maslo s kokosom - GymBeam
  Hodnocení:
  96 % (92)
  Akční cena 89 Kč
 13. Arašídové máslo - Go On
  Hodnocení:
  100 % (1)
  Akční cena 169 Kč
 14. Arašídové máslo - The Protein Works
  Hodnocení:
  100 % (1)
  Akční cena 259 Kč
 15. Lískový nugátový krém - Xucker
  Hodnocení:
  100 % (9)
  Akční cena 209 Kč
 16. BIO Mandlové máslo - VanaVita
  Hodnocení:
  0 % (0)
  Akční cena 309 Kč
 17. BIO Arašídové máslo - Primavika
  Hodnocení:
  0 % (0)
  Akční cena 125 Kč
 18. Premium BIO Lískooříškové máslo - DR. GOERG
  Hodnocení:
  0 % (0)
  Akční cena 259 Kč
 19. Premium BIO Arašídové máslo - DR. GOERG
  Hodnocení:
  0 % (0)
  Akční cena 149 Kč
Zobrazit další produkty
Zobrazit další produkty

Položky 1-30
z celkového počtu 38

Stránka