Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Zinek

Zinek

Zinek je minerální látka, která se v těle podílí na mnoha procesech. Její dostatečný příjem je tak nezbytný pro správné fungování mužského i ženského těla. V organismu je důležitý pro kognitivní funkce, mezi které patří paměť či pozornost. Nepostradatelný je však také pro správné fungování imunity a ochranu buněk před oxidačním stresem. Proto je také zinek běžnou součástí komplexních multivitamínů. Nejen ženy ocení jeho vliv na udržení zdravé pokožky, vlasů, nehtů a samozřejmě také kostí. Mimo to ovlivňuje plodnost, reprodukční funkce a také pomáhá udržet normální hladinu testosteronu v krvi. Ten se v těle podílí na mnoha procesech. Klíčovou roli hraje u mužů například v období dospívání při pohlavním vývoji. Má totiž vliv na plodnost, reprodukční funkce a správné fungování pohlavních orgánů. Stejně tak je schopen do jisté míry zvyšovat i libido. Kromě toho má testosteron vliv také na velikost a sílu svalů i hustotu kostní tkáně.

ukázat více

Proto se na příjem samotného zinku zaměřují silově cvičící sportovci a také lidé, kteří chtějí podpořit libido. To však nejsou jediné funkce, které zinek v organismu plní. Dále přispívá ke správné látkové přeměně makronutrientů, mastných kyselin, udržení dobrého zraku a svou roli sehrává také v procesu dělení buněk. Důležitost této minerální látky v těle je tak nezpochybnitelná. Nedostatek může být spojován s akné, sníženou výkonností či nedostatkem energie.

      

Zinek můžete do svého jídelníčku dostat mnoha způsoby. Můžete zařadit například potraviny bohaté na tuto minerální látku. Mezi ně patří maso, mořské plody, luštěniny, ořechy a semena, vejce či mléko. V případě, že máte problém s tím, abyste naplnili potřebné množství, tedy 10 mg denně, můžete si pomoci třeba kapslovými či tabletovými doplňky. Za nejlépe vstřebatelnou formu je v současnosti považován chelátově vázaný bisglycinát zinečnatý. Skvělou využitelnost má však také pikolinát zinečnatý, citrát zinečnatý i glukonát zinečnatý. Je jen na vás, pro kterou formu se rozhodnete.     

     

Chcete se o zinku dozvědět více? Pak by vám neměl uniknout článek Zinek: K čemu je dobrý, co způsobí nedostatek a jaké jsou jeho nejlepší zdroje.

skrýt popis
Možnosti nákupu
Kategorie
Výrobce
Tablety
Příchuť
Kapsle
Forma
Směs
štítky produktů
Cena
Cena od - do
Filtrovat podle
  • Vegetariánský (5)
  • Veganský (5)
  • Bezlepkový (9)
  • Bez laktózy (9)
  • BIO (1)
  • Bez GMO (7)
  • Bez umělých sladidel (8)
  • Bez plastových obalů (1)
  • Bez aspartamu (9)
 1. Zinek chelát (bisglycinát) - GymBeam
  Hodnocení:
  100 % (15)
  Akční cena 169 Kč
 2. Vitamín C + zinek - GymBeam
  Hodnocení:
  100 % (9)
  Akční cena 159 Kč
 3. Zinc Matrix - Reflex Nutrition
  Hodnocení:
  100 % (1)
  Akční cena 309 Kč
 4. Zinek bisglycinát - Bodylab24
  Hodnocení:
  0 % (0)
  Akční cena 309 Kč
 5. Zinek a Magnézium - The Protein Works
  Hodnocení:
  100 % (1)
  Akční cena 199 Kč
 6. Zinek Pikolinát 150 tabs - Ostrovit
  Hodnocení:
  100 % (3)
  Akční cena 129 Kč
 7. Triple Zinek - OstroVit
  Hodnocení:
  0 % (0)
  Akční cena 129 Kč
 8. BIO Zinek Plus - Purasana
  Hodnocení:
  0 % (0)
  Akční cena 489 Kč
 9. Zinek 100 tab - GymBeam
  Hodnocení:
  90 % (44)
  Není skladem

9 Položek

Nenašli jste co jste hledali? Napište nám.