Multivitamin

 

Multivitamin

Multivitamin

Multivitamin nebo komplexní vitaminy pomáhají vyplňovat nutriční mezery, které jsou způsobeny nedostatečným přijetím vitaminů ze stravy nebo důsledkem stresu a fyzické aktivity. Slouží na udržování rovnováhy v těle a posílení imunity. Jednou z výhod multivitaminů je, že obsahují přesnou potřebnou a doporučenou denní dávku více vitaminů a minerálů současně.

ukázat více

Komplexní vitaminy nebo multivitaminy jsou určeny pro obě pohlaví, avšak existují i multivitaminy v závislosti na pohlaví člověka, který je bude užívat. Toto dělení vzniklo proto, že muži a ženy mají rozdílný metabolismus, jejich tělo nezpracovává přijaté látky stejně a důležitý je také fakt, že ženy potřebují jiné množství vitaminů než muži. Rozlišujeme proto vitaminy pro ženy a vitaminy pro muže.

 

Vitaminy pro ženy

Vitaminy pro ženy doplňují potřebnou hladinu vitaminů a minerálů u žen. Obsahují všechny potřebné dávky vitaminových komplexů, které jsou nezbytné pro správné fungování organismu, udržení či zlepšení fyzického vzhledu, zrychlení spalování tuků, a zároveň posílení imunity. Vzhledem k tomu, že jsou tyto vitaminové komplexy navrženy speciálně pro ženy a přizpůsobené jejich potřebám, nejčastěji obsahují vitaminy a minerály, jako vitamin B9, vitamin C, E, beta karoten, vitamin D, K, magnesium, vápník, zinek, železo, jód a omega mastné kyseliny. Při vybírání vhodných vitaminů pro ženy je třeba zohlednit i to, v jakém životním stádiu se žena nachází. Žena v menopauze potřebuje doplňovat jiné vitaminy jako těhotná žena, které se doporučuje přijímat výše zmíněné vitaminy a minerály, avšak zapomínat by neměla ani na vitamin B6 a B12.

 

Vitaminy pro muže

Pro muže jsou také vytvořeny komplexy na doplnění nutričních mezer a udržování stability organismu. Muži mnohdy zanedbávají příjem vitaminů a minerálů, kvůli čemuž na ně jednodušší doléhají civilizační choroby. Pro muže jsou vhodné odlišné množství vitaminů a minerálů jako pro ženy, a mnohdy se zaměřují na posílení mužské plodnosti či růst svalové hmoty. Vitaminy pro muže nejčastěji obsahují složky, jako B-komplex, vitamin A, vitamin C, E, D, magnézium, chrom, biotin, cholin, kyselina pantotenová, omega-3 mastné kyseliny.

skrýt popis
Nastavit sestupně
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-9 z 25

Stránka
 1. Multivitamin Vitality complex - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 88% (5)
  od  109,00 Kč
 2. Multi Pro Plus 30 sáčků - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  Recenze: 100% (2)
    369,00 Kč
 3. Animal Pak 44 sáčků - Universal Nutrition
  Hodnocení:
  Recenze: 100% (2)
    829,00 Kč
 4. Bio Spirulina 500 mg 500 tab - GymBeam
  Hodnocení:
  Recenze: 100% (4)
  od  249,00 Kč
 5. Uni-Vite 120 kaps - Universal Nutrition
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (1)
    359,00 Kč
 6. Opti Men - Optimum Nutrition
  Hodnocení:
  Recenze: 100% (1)
  od  409,00 Kč
 7. Multivitamín Vitaminall - All Nutrition
  Rating:
  0%
  Recenze: 0% (0)
  od  132,00 Kč
 8. Mega Daily One Plus - Scitec Nutrition
  Rating:
  0%
  Recenze: 0% (0)
  od  189,00 Kč
 9. Daily Vita-min 90 tab - Scitec Essentials
  Hodnocení:
  Recenze: 0% (0)
    328,99 Kč
Show more products
Nastavit sestupně
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-9 z 25

Stránka