Proteiny ostatní

Proteiny ostatní je kategorie produktů, která obsahuje různé druhy proteinů. Ty tvoří nezbytnou součást zdravé výživy pro všechny lidi. Z jejich dostatečného příjmu může těžit každý milovník fitness, který chce dosahovat svých cílů. Patří sem méně rozšířené produkty, jako například Cvrččí protein. Jsou bohaté na aminokyseliny a přizpůsobené různým potřebám každého z nás. V této kategorii si vybere každý, komu nevyhovují tradiční zdroje proteinů, jako jsou nejrozšířenější syrovátkové, rostlinné nebo hovězí.

Proteiny navíc obsahují vitamíny, minerály a další prospěšné složky. Vyskytují se ve stravě a můžeme je najít například ve vajíčkách, mase, luštěninách či obilninách. V našem těle fungují jako hlavní stavební jednotka pro svaly, ale i pro některé buňky imunitního systému. Pomáhají jim růst, udržovat se a také mají pozitivní vliv na zdraví kostí. Proteiny lze smíchat s vodou, mlékem nebo si z nich připravit například chutný nápoj v podobě horké čokolády.


Pokud se chcete dozvědět více o konkrétním příjmu proteinu, určitě nevynechte článek Kdy a kolik proteinu přijmout pro dosažení maximálních výsledků.

Zobrazit více
Kategorie neobsahuje žádné produkty.