Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Železo

Železo

Železo je nezbytná minerální látka, která v těle zajišťuje především správný transport kyslíku z plic do ostatních tkání lidského těla. Přispívá k tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, červeného krevního barviva, jehož úkolem je distribuce kyslíku v organismu. Železo pomáhá při správné látkové přeměně pro tvorbu energie a podílí se i na fungování imunitního systému. Kromě toho snižuje vyčerpání a pocit únavy a hraje roli v procesu dělení buněk.

ukázat více

Doporučená denní dávka železa je 8 mg pro dospělé muže a 18 mg pro dospělé ženy, přičemž těhotné ženy by měly přijímat až 27 mg železa. Tyto navrhované hodnoty se však mohou lišit například v závislosti na fyzické aktivitě, protože železo se vyplavuje z těla pocením. Železo je proto často nedostatečně zastoupeno v těle, což může vést k chudokrevnosti, zažívacím potížím, únavě či vypadávání vlasů. Rizikové skupiny jsou zejména děti, mladí lidé a ženy, které ztrácejí železo během menstruačního cyklu. Nedostatek železa v jídelníčku je proto vhodné kompenzovat formou doplňku výživy, jakým je například Železo ve formě kapslí.

Mezi hlavní zdroje železa patří luštěniny, hovězí maso, špenát, mléčné produkty či ořechy. Železo z rostlinných zdrojů je však pro tělo hůře vstřebatelné než železo z živočišných zdrojů. Ani vegani by proto neměli zapomínat na dostatečný příjem železa ze stravy nebo suplementů. V této kategorii najdete také Iron complex, který obsahuje kombinaci železa, zinku, vitamínu C a kyseliny listové vhodnou pro vegany.

skrýt popis
Možnosti nákupu
Kategorie
Výrobce
Tablety
Příchuť
Kapsle
Forma
Směs
štítky produktů
Cena
Cena od - do
Filtrovat podle
  • Vegetariánský (4)
  • Veganský (4)
  • Bezlepkový (4)
  • Bez laktózy (4)
  • BIO (4)
  • Bez GMO (4)
  • Bez umělých sladidel (2)
  • Bez plastových obalů (4)
  • Bez aspartamu (4)
 1. Železo 120 kaps - GymBeam
  Hodnocení:
  99 % (26)
  Akční cena 109 Kč
 2. Iron complex - GymBeam
  Hodnocení:
  93 % (13)
  Akční cena 159 Kč
 3. Železo 18 mg - NOW Foods
  Hodnocení:
  100 % (1)
  Akční cena 169 Kč
 4. Iron Complex - NOW Foods
  Hodnocení:
  100 % (1)
  Není skladem

4 položky

Nenašli jste co jste hledali? Napište nám.