Železo

Železo je nezbytná minerální látka, která v těle zajišťuje především správný transport kyslíku z plic do ostatních tkání lidského těla. Přispívá k tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, červeného krevního barviva, jehož úkolem je distribuce kyslíku v organismu. Železo pomáhá při správné látkové přeměně pro tvorbu energie a podílí se i na fungování imunitního systému. Kromě toho snižuje vyčerpání a pocit únavy a hraje roli v procesu dělení buněk.

Doporučená denní dávka železa je 8 mg pro dospělé muže a 18 mg pro dospělé ženy, přičemž těhotné ženy by měly přijímat až 27 mg železa. Tyto navrhované hodnoty se však mohou lišit například v závislosti na fyzické aktivitě, protože železo se vyplavuje z těla pocením. Železo je proto často nedostatečně zastoupeno v těle, což může vést k chudokrevnosti, zažívacím potížím, únavě či vypadávání vlasů. Rizikové skupiny jsou zejména děti, mladí lidé a ženy, které ztrácejí železo během menstruačního cyklu. Nedostatek železa v jídelníčku je proto vhodné kompenzovat formou doplňku výživy, jakým je například Železo ve formě kapslí.

 

Mezi hlavní zdroje železa patří luštěniny, hovězí maso, špenát, mléčné produkty či ořechy. Železo z rostlinných zdrojů je však pro tělo hůře vstřebatelné než železo z živočišných zdrojů. Ani vegani by proto neměli zapomínat na dostatečný příjem železa ze stravy nebo suplementů. V této kategorii najdete také Iron complex, který obsahuje kombinaci železa, zinku, vitamínu C a kyseliny listové vhodnou pro vegany.

Zobrazit více

3 Položek

Na stranu
Nastavit vzestupně
Výrobce
 1. GymBeam (3)
Příchuť
 1. bez příchuti (2)
Tablety
 1. 120 tab. (1)
Kapsle
 1. 120 kaps. (1)
 2. 90 kaps. (1)
Forma
 1. kapslová (2)
 2. tabletová (1)
Směs
 1. čirý (2)
 2. směs (1)
štítky produktů
 1. Vegan (3)
Cena
Filtrovat podle
Vegetariánský (3)
Veganský (3)
Bezlepkový (3)
Bez laktózy (3)
BIO (3)
Bez GMO (3)
Bez umělých sladidel (3)
Bez plastových obalů (3)
Bez aspartamu (3)
 1. Iron complex - GymBeam
  Iron complex - GymBeam
  93%
  93% (14)
  159Kč
 2. Železo 120 kaps - GymBeam
  Železo 120 kaps - GymBeam
  99%
  99% (29)
  109Kč
 3. Iron chelate - GymBeam
  Není skladem

3 Položek