Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Gainery a sacharidy

Gainery a sacharidy

Gainery a sacharidy

Gainery jsou sacharidové přípravky, které pomáhají získat správnou tělesnou hmotnost u sportovců, ale i běžných lidí. Gainer doplní denní příjem sacharidů a tělu dodá i potřebnou dávku bílkovin. Hlavním úkolem gainerů je dodat svalům glykogenové zásoby, které mají za úkol podpořit výkon a výdrž namáhaného organismu. U aktivních sportovců je gainer velmi oblíbený, zejména díky jeho vyváženým nutričním hodnotám, které dokáží nahradit jedno jídlo denně. Kromě zvýšené energie je však další výhodou i získání síly a zlepšení výkonu, což efektivně působí na růst svalové hmoty.


Sacharidy dělíme na dva typy - pomalé sacharidy a rychlé sacharidy. Pomalé sacharidy jsou sacharidové doplňky a suplementy, které doplňují glykogenové rezervy ve svalech. I přesto, že se vstřebávají pomaleji, dokáží efektivně poskytnout energii, a tím podpořit růst svalové hmoty. Patří mezi ně například maltodextrin či xylit. Rychlé sacharidy jsou sacharidové suplementy a doplňky, které se absorbují rychle. Jsou oblíbené zejména u aktivních sportovců, kteří mají problém s nabíráním svalové hmoty. Mezi rychlé sacharidy patří například dextróza

ukázat více

 Jak si správně vybrat gainer 

Při výběru gaineru je potřeba zvážit vaši tělesnou hmotnost a to, jakého nárůstu svalové hmoty chcete dosáhnout. Gainery je nejideálnější užívat po tréninku nebo na svačinu, avšak nikdy byste ho neměli užívat večer či před spaním. Výhodou je i to, že ho můžete kombinovat s kreatinem, proteinem, anabolizantem, aminokyselinami nebo kloubní výživou. Se spalovačem tuků ho však v žádném případě nekombinujte. Gainer je, jak jsme již zmínili, výživovým doplňkem, který slouží na nárůst svalové hmoty a celkové tělesné hmotnosti. 

  

Při výběru gaineru je důležité přihlížet k tomu, jakého chcete dosáhnout celkového denního příjmu kalorií. V případě, že potřebujete doplnit více bílkovin, zvolte si gainer s menším obsahem sacharidů. Naopak, pokud máte s přibíráním problémy, zvolte si gainer s nižším obsahem bílkovin (proteinu). 

          

Účinky gainerů:

 • podporují budování síly

 • nabízejí dostatečný energetický příjem pro nárůst svalové tkáně

 • aktivně doplňují zásoby glykogenu ve svalech

 • pomáhají regeneraci po náročném tréninku

 • omezují tvorbu tukové tkáně  

       

Výběr gaineru na základě podílu bílkovin 

Gainery do 10% jsou gainery s obsahem do 10% bílkovin. Kromě bílkovin v nich najdete i velké množství sacharidů, minerály a vitamíny. Skvěle doplňují zásoby glykogenu, které se při namáhavém tréninku odčerpaly ze svalstva. Tento typ gaineru se doporučuje zejména sportovcům, kteří chtějí docílit nárůstu tělesné hmotnosti.

Gainery 11 - 30% obsahují bílkoviny v rozmezí od 11 do 30%. Zbylý obsah tvoří minerály, vitamíny, složité a jednoduché sacharidy. Gainer s tímto podílem bílkovin je vhodný pro lidi, kteří nemají problém s přibíráním, ale zároveň nemají až tak rychlý metabolismus. Vaše tělo získá pravidelnou zásobu cukru. Navíc jednoduché sacharidy vám dodají energii hned a složité budou postupně uvolňovat.

Gainery 31 - 40% s tímto vysokým obsahem bílkovin se považují za gainery nejvyšší kvality. Kromě vysokého obsahu proteinu, jsou složeny i z aminokyselin, kreatinu, vitamínů a minerálů. Tyto gainery jsou určeny pro sportovce, kteří chtějí dosáhnout nárůstu svalové hmoty, ale nechtějí zvýšit svou tělesnou hmotnost.

 

Na co byste neměli zapomenout při koupi gaineru: 

Obsah cholesterolu

Na trhu existují gainery, které obsahují více než 180 mg cholesterolu na jednu porci. Je to však příliš mnoho. Obecně platí, že v jedné porci by měl gainer obsahovat pouze do 100 mg cholesterolu.

 

Obsah nasycených tuků

I zde platí, že pokud gainer obsahuje mnoho nasycených tuků, jedná se o nekvalitní produkt. Jedna porce by měla obsahovat přibližně 5 až 10 mg nasycených tuků. Tedy pokud jedna porce gaineru obsahuje 20 g tuků a z toho je 5 g nasycených, jedná se o kvalitní gainer. Pokud však obsahuje 20 g tuků a z toho je 17 nasycených, svědčí to o levném produktu, který vám neposkytne očekávané účinky.

  

Obsah proteinu

Všechny kvalitní gainery jsou zpravidla vyrobeny ze syrovátkového proteinu a mají kolem 40-60 gramů bílkovin v jedné porci. Nicméně, pokud dbáte na kvalitu, měli byste se blíže podívat i na technologii jejich zpracování. V úvahu byste však měli brát i poměr bílkovin k sacharidům. Pro efektivní zvýšení tělesné hmotnosti je nejlepší poměr 1:2, tedy na 1 gram proteinu byste měli přijmout 2 gramy sacharidů. Pokud bude obsah proteinu příliš vysoký, může se stát, že kalorie naberete právě z něj.

         

Protein můžeme rozdělit podle kvality zpracování:  

Syrovátková a mléčná bílkovina podle kvality zpracování:

 • Nativní syrovátkový izolát - kvalitní zdroj bílkovin

 • CFM (křížová mikrofiltrace), mikrofiltrovaný nebo ultrafiltrovaný syrovátkový protein, mléčný izolát nebo koncentrát. Je standardním zdrojem bílkovin.

 • Syrovátkový koncentrát, iontová výměna, sušená syrovátka, sušené mléko - levný zdroj bílkovin

Členění podle kvality kaseinu:

 • Micelární kasein - kvalitní zdroj

 • Kaseinát vápenatý, kaseinát sodný - levný (chemicky denaturovaný) zdroj

Členění podle kvality vaječné bílkoviny:

 • Izolát vaječné bílkoviny - kvalitní zdroj

 • Sušený vaječný bílek - levný zdroj, protože má vysoký obsah sodíku

Členění podle kvality rostlinné bílkoviny:

 • Proteinový izolát z hrachu, proteinový izolát ze sóji - kvalitní a plnohodnotný zdroj

 • Sójový koncentrát - levný zdroj s rizikem plísně zvané aflatoxin  

  

Obsah cukru

U gainerů se někdy stane, že obsahují až příliš mnoho cukru (někdy i více než 70 gramů), což může mít za následek nežádoucí nabírání tělesné hmotnosti. Nejkvalitnější gainery na trhu mají obsah cukru přibližně 30 gramů nebo i méně. Je však důležité i to, o jaké cukry se jedná. Mezi kvalitní cukry se řadí například maltodextrin, palatinóza či dextróza.

 

Obsah laktózy

Obsah stravitelné laktózy by měl být dalším faktorem, který byste při výběru gaineru neměli přehlédnout. Pokud hledáte nejvyšší kvalitu, doporučujeme obsah laktózy do 5%. Údaj o obsahu laktózy by měl být vždy uveden na produktu. Pokud to tak není, zkontrolujte obsah jednoduchých cukrů, které by vám měly napovědět o množství laktózy. Pokud však v tabulce nutričních hodnot nenajdete ani tento údaj, může se jednat o nekvalitní produkt a jeho užívání vám nedoporučujeme.

 

Chuť, cena a kvalita

V neposlední řadě byste se měli podívat i na tyto faktory při koupi gaineru. Je důležité, aby vám gainer chutnal, protože ho budete možná užívat vícekrát denně. Proto je vhodné, abyste si přečetli recenze produktu. Co se týče ceny a kvality, měli byste se zaměřit na zlatou střední cestu. Nezapomínejte, že investování do výživových doplňků je investicí do vašeho těla, a proto buďte při jejich výběru opatrní.

skrýt popis
Nastavit vzestupně
Na stranu
Cena od - do
Možnosti nákupu
Výrobce
Méně
Balení (g)
Balení (ml)
Tablety
Barva
Příchuť
Kapsle
Materiál
Velikost
Artificial sweetener free
Plastic Packaging Free
Aspartame Free
 1. Gainer Mutant Mass - PVL
  Hodnocení:
  79% (192)
  Akční cena   449 Kč
 2. Gainer Giant Mega Mass 4000 - Weider
  Hodnocení:
  88% (46)
  Akční cena   949 Kč
 3. Gainer 737 3000 g - Megabol
  Hodnocení:
  75% (133)
  Akční cena   349 Kč
 4. Xylitol 1000 g - GymBeam
  Hodnocení:
  100% (10)
  Akční cena   249 Kč
 5. Maltodextrin - Gym Beam
  Hodnocení:
  87% (19)
  Akční cena   105 Kč
 6. Gainer Jumbo - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  93% (77)
  Akční cena   845 Kč
 7. Jumbo Professional - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  81% (17)
  Akční cena   569 Kč
 8. Gainer Serious Mass - Optimum Nutrition
  Hodnocení:
  86% (35)
  Akční cena   1 199 Kč
 9. Gainer Mass Up - Activlab
  Hodnocení:
  72% (28)
  Akční cena   199 Kč
 10. Dextróza 1000 g - GymBeam
  Hodnocení:
  100% (11)
  Akční cena   89 Kč
 11. Protein Breakfast 1000 g - ActivLab
  Hodnocení:
  89% (14)
  Akční cena   259 Kč
 12. Gainer Whey Mass Gain 3000 g - Megabol
  Hodnocení:
  76% (9)
  Akční cena   462 Kč
 13. VitarGo 900 g - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  94% (29)
  Akční cena   499 Kč
 14. Gainer CarboJet Basic - Amix
  Hodnocení:
  78% (9)
  Akční cena   626 Kč
 15. True Mass 2640 g - BSN
  Hodnocení:
  97% (19)
  Akční cena   949 Kč
 16. 100% Premium Mass Gainer - MuscleTech
  Hodnocení:
  55% (4)
  Akční cena   1 159 Kč
 17. Gainer True Mass 1200 4800 g - BSN
  Hodnocení:
  94% (7)
  Akční cena   1 159 Kč
 18. Carbosnack 50 g - Nutrend
  Hodnocení:
  100% (1)
  Akční cena   29 Kč
 19. Trans-X Professional 1816 - Scitec Nutrition
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena   799 Kč
 20. Endurosnack 75 g - Nutrend
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena   43 Kč
 21. Gainer Mass Acceleration - All Nutrition
  Hodnocení:
  0% (0)
  Akční cena   527 Kč
 22. CarboMax - ActivLab
  Hodnocení:
  100% (1)
  Akční cena   139 Kč
 23. True Mass All-In-One Gainer - BSN
  Hodnocení:
  0% (0)
  Není skladem
Nastavit vzestupně
Na stranu
Zobrazení Mřížka Seznam

26 Položek