Nutrend Kolagenová kloubní výživa

Kolagenová kloubní výživa od výrobce Nutrend slouží nejen na podporu zdraví kloubů, ale i chrupavek, kostí, šlach a dalších tkání. S přibývajícím věkem naše tělo totiž přestává kolagen vyrábět, a tak je potřeba ho doplňovat, abychom předešli bolestem kloubů a dalším problémům s pohybovým aparátem. Stejně tak je kolagen oblíbeným suplementem mezi nadšenci do fitness a dalších sportů, kteří chtějí podpořit zdraví zatěžovaných kloubů.

Kolagen se obecně řadí mezi proteiny, které jsou součástí našeho těla, a je klíčovou strukturální složkou nejen pojivových tkání. Pro pohybový aparát je nejdůležitější příjem kolagenu II. typu, který se vyskytuje v chrupavkách. Nemělo by se však zapomínat ani na kolagen I. typu, který je například v kostech, šlachách a vazech, či kolagen III. typu, jenž se vyskytuje například ve svalech. Nedostatek kolagenu v těle se může projevovat například bolestí kloubů, tuhnutím vazů a šlach, jejich nedostatečnou pružností či ochabováním svalstva. Těmto negativním projevům se však dá dostatečným příjmem předcházet. 

Kolagen ve většině případů pochází ze zvířecích pojivových tkání, nejčastěji z mořských živočichů, který vyniká skvělou vstřebatelností, či dobytku. V souvislosti se vstřebáváním můžeme doporučit například i hydrolyzovaný kolagen. Ten prošel procesem, při němž byla kolagenová vlákna rozštěpena na malé řetězce aminokyselin, které se snadno vstřebají. 

V kolagenových produktech najdete často i vitamín C, který je v těle nezbytný při procesu tvorby kolagenu. 

Vy sami si můžete vybrat, v jaké formě kolagen do těla doplníte. Nejčastější volbou jsou například shoty, drinky, kapsle či prášek. A pokud máte ještě nějaké nejasnosti ohledně kolagenu na klouby, neměl by vám uniknout článek Jaký kolagen je nejlepší na klouby?

Zobrazit více

1 Položku

Na stranu
Nastavit vzestupně
Vymaž filtr
Výrobce
 1. GymBeam (3)
 2. NOW Foods (2)
 3. Nutrend (1)
 4. BeastPink (1)
 5. OstroVit (1)
Příchuť
 1. bez příchuti (1)
Kapsle
 1. 180 kaps. (1)
 2. 360 kaps. (1)
Forma
 1. kapslová (1)
Směs
 1. směs (1)
Filtrovat podle
Vegetariánský (1)
Veganský (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umělých sladidel (1)
Bez plastových obalů (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Flexit Gelacoll - Nutrend
  Flexit Gelacoll - Nutrend
  93%
  93 % (34)
  209 Kč

1 Položku