Nutrend Kolagen na klouby

Kolagen na klouby od výrobce Nutrend slouží nejen k péči o zdraví kloubů, chrupavek, kostí, šlach a dalších tkání. S přibývajícím věkem se totiž přirozená produkce kolagenu v těle snižuje, a je tak ideální zaměřit se na jeho optimální hladinu. Nedostatek kolagenu v těle totiž může souviset s kloubními obtížemi a problémy s pohybovým aparátem. Kolagen ovšem není oblíbený jen mezi staršími lidmi. Velké oblibě se těší i u nadšenců do fitness a dalších sportů, kteří chtějí pečovat o zatěžované klouby.

Kolagen obecně patří mezi proteiny, které jsou přirozenou součástí našeho těla. Existuje až 28 různých typů kolagenu, přičemž pro zdravá kloubů je nejdůležitější kolagen I. a II. typu.  

 • Kolagen I. typu je důležitý proto, že se nachází například v kostech, šlachách a vazech. 
 • Pro pohybový aparát je nejdůležitější příjem kolagenu II. typu, který se vyskytuje v chrupavkách. 
 • Kolagen III. typu se pak vyskytuje například ve svalech, tepnách a orgánech. 

Nedostatek kolagenu v těle se může projevovat například kloubními obtížemi, tuhnutím vazů a šlach, jejich nedostatečnou pružností či ochabováním svalstva. Proto je důležité dostatečnou hladinu kolagenu nepodceňovat.

Kolagen ve většině případů pochází ze zvířecích pojivových tkání, nejčastěji z mořských živočichů, který vyniká skvělou vstřebatelností, či dobytku. V souvislosti se vstřebáváním můžeme doporučit například i kolagenovou kloubní výživu v podobě hydrolyzovaného kolagenu. Ten prošel procesem hydrolýzy, při němž byla kolagenová vlákna rozštěpena na malé řetězce aminokyselin, které se snadněji vstřebají.

V kolagenových produktech najdete často i vitamín C, který v těle přispívá k tvorbě kolagenu.

Vy sami si můžete vybrat, v jaké formě chcete kolagen užívat. Nejčastější volbou výživy na klouby jsou například shoty, drinky, kapsle či prášek. A pokud máte ještě nějaké nejasnosti ohledně kolagenu na klouby nebo obecně kloubní výživy, neměl by vám uniknout článek Jaký kolagen je nejlepší na klouby?

Zobrazit více

1 Položku

Na stranu
Nastavit vzestupně
Vymaž filtr
Výrobce
 1. GymBeam (4)
 2. NOW Foods (2)
 3. Nutrend (1)
 4. BeastPink (1)
 5. OstroVit (1)
Příchuť
 1. bez příchuti (1)
Barva
 1. shadow (1)
Kapsle
 1. 180 kaps. (1)
 2. 360 kaps. (1)
Forma
 1. kapslová (1)
Směs
 1. směs (1)
Právní kategorie produktu
Filtrovat podle
Vegetariánský (1)
Veganský (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umělých sladidel (1)
Bez plastových obalů (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Flexit Gelacoll - Nutrend
  Flexit Gelacoll - Nutrend
  93%
  93 % (37)
  Od 209 Kč

1 Položku