Applied Nutrition BCAA

BCAA od výrobce Applied Nutrition je kategorie produktů s obsahem aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA) v podobě leucinu, isoleucinu a valinu. Tyto aminokyseliny patří mezi esenciální, což znamená, že si je naše tělo nedokáže samo vyrobit. Proto je nutné jejich pravidelné doplňování stravou nebo pomocí doplňků. Z aminokyselin se pak v těle tvoří bílkoviny, které jsou základní složkou svalové tkáně. Jsou tak důležité pro její růst i regeneraci.

Samotné BCAA se pak rychle tráví, a mohou tak sloužit i jako zdroj energie při sportovní aktivitě. Díky tomu mohou chránit svalovou hmotu před spálením na energii, což přispívá k antikatabolickým účinkům BCAA. Doplňky s obsahem BCAA jsou ideální pro všechny aktivní lidi, zejména pak pro vytrvalostní běžce, cyklisty a další sportovce, kteří trénují ve vysoké intenzitě. Ocení je ale také jedinci usilující o maximální ochranu a růst svalové hmoty. 

 Zobrazit více

Jak vybrat BCAA?

Leucin, isoleucin a valin najdeme v těchto produktech v různých poměrech. Nejčastěji se pak jedná o poměr 4:1:1 nebo 2:1:1 ve prospěch leucinu. Ten se totiž spojuje s nejlepším vlivem na tvorbu svalových bílkovin (Muscle Protein Synthesis – MPS). Ze všech tří BCAA má tak největší anabolické účinky. Můžete si vybrat mezi doplňkem ve formě tablet, rozpustného prášku nebo RTD nápoje s obsahem povzbuzujícího kofeinu, spalovače tuku a vitamínů. Později odpoledne nebo večer pak můžete zvolit RTD nápoj bez kofeinu s vitamíny a zinkem. 

Kdy a jak užívat BCAA?

BCAA mají díky svým vlastnostem široké spektrum využití. Například během tréninku se rychle rozloží a využijí jako zdroj energie pro pracující svaly. Po cvičení jsou pak ideální součástí potréninkového proteinového nápoje pro efektivní podporu regenerace a růstu svalů. V průběhu dne jsou BCAA vhodné i na ochucení čisté vody. Dávkují se v množství od 2 do 10 g a celkové denní množství by nemělo překročit 20 g. Užívají se samotné, v kombinaci s dalšími esenciálními aminokyselinami nebo jako součást komplexních produktů

Pokud se o BCAA chcete dozvědět více informací, přečtěte si náš článek BCAA a jejich účinky na tělo.

 zobrazit méně

2 Položek

Na stranu
Nastavit vzestupně
Značka
 1. GymBeam (7)
 2. ActivLab (3)
 3. Applied Nutrition (2)
 4. NOCCO (2)
 5. Nutrend (2)
 6. Optimum Nutrition (2)
 7. OstroVit (2)
 8. Stacker2 (2)
 9. Reflex Nutrition (1)
 10. PRO!BRANDS (1)
 11. XTEND (1)
 12. The Protein Works (1)
 13. Amix (1)
 14. Megabol (1)
 15. ProSupps (1)
 16. PVL (1)
 17. Goldfield (1)
 18. Mammut Nutrition (1)
Příchuť
 1. zelené jablko (1)
 2. icy blue razz (1)
 3. vodní meloun (1)
Balení (g)
 1. 1400 g (1)
 2. 450 g (1)
Tablety
 1. 240 tab. (1)
Barva
 1. violet (1)
Forma
 1. prášková (1)
 2. tabletová (1)
Směs
 1. směs (2)
Právní kategorie produktu
štítky produktů
 1. Vegan (1)
Filtrovat podle
Vegetariánský (1)
Veganský (1)
Bezlepkový (2)
Bez laktózy (2)
BIO (2)
Bez GMO (2)
Bez umělých sladidel (1)
Bez plastových obalů (2)
Bez aspartamu (2)
 1. BCAA Amino Hydrate - Applied Nutition
  BCAA Amino Hydrate - Applied Nutrition
  92%
  92 % (5)
  Od 599 Kč
 2. BCAA 6K 4:1:1 - Applied Nutrition

2 Položek