Applied Nutrition Glutamin

Glutamin od výrobce Applied Nutrition je kategorie produktů s obsahem aminokyseliny glutamin. Ten patří mezi aminokyseliny, které jsou v těle nejvíce zastoupeny a podílí se na celé řadě důležitých procesů. V první řadě je glutamin základní stavební jednotkou bílkovin, ze kterých se tvoří svalová hmota. Díky tomu se o něm často mluví v souvislosti s ochranou a růstem svalů. Tato aminokyselina je navíc zdrojem energie i pro některé buňky imunitního systému a střevní sliznice. Proto může mít vliv také na imunitu a trávení. 

Naše tělo si glutamin dokáže samo vytvořit, mohou ale nastat situace, kdy tato přirozená produkce nestačí. Děje se to například při náročné sportovní aktivitě a v období stresu. Pak je důležité zvýšit příjem glutaminu ze stravy a doplňků. Z toho důvodu se tato látka zpravidla řadí mezi podmíněně esenciální aminokyseliny.  

 Zobrazit více

Pro koho je glutamin vhodný? 

Glutamin je díky svým vlastnostem ideální pro všechny sportovce a aktivní lidi, kteří usilují o podporu regenerace a růst svalové hmoty. Ocení ji také v době, kdy za sebou mají dlouhotrvající nebo vysoce intenzivní trénink a potřebují doplnit hladinu glutaminu na optimální úroveň. Využijí jej vytrvalostní sportovci, jako jsou běžci a cyklisté, ale také kulturisté, vzpěrači a další siloví sportovci. 

Tato aminokyselina se přirozeně nachází zejména v živočišných potravinách, jako je maso nebo mléčné výrobky. Suplementy z této kategorie tak mohou pomoci s doplněním glutaminu také vegetariánům, veganům a dalším příznivcům rostlinné stravy. 

Jak se glutamin užívá?

V doplňcích stravy najdete tuto aminokyselinu nejčastěji ve formě l-glutaminu. Ten se užívá pomocí tablet či rozpustného prášku, který se ideálně hodí jako součást potréninkového regeneračního nápoje. Ještě efektivnějším způsobem jsou pak glutaminové peptidy, které se ve srovnání s l-glutaminem typicky lépe vstřebávají a rychleji tráví. Vhodná doba na užívání těchto doplňků je po tréninku nebo kdykoliv během dne. Nejčastěji se užívá v množství 3–6 g denně, v některých případech, jako je třeba nedostatek glutaminu ve stravě, se ale může dávka zvýšit. Ve studiích se glutamin užíval v množství do 45 g bez vedlejších účinků. 

V případě, že se chcete o glutaminu dozvědět více, přečtěte si náš článek Glutamin je pro sportovce nezbytný.  

 zobrazit méně

2 Položek

Na stranu
Nastavit vzestupně
Značka
 1. GymBeam (3)
 2. OstroVit (3)
 3. Applied Nutrition (2)
 4. PVL (1)
 5. Universal Nutrition (1)
 6. ProSupps (1)
 7. The Protein Works (1)
Balení (g)
 1. 250 g (1)
 2. 500 g (1)
Barva
 1. shadow (2)
 2. ivory (1)
Kapsle
 1. 120 kaps. (1)
Forma
 1. kapslová (1)
 2. prášková (1)
Směs
 1. čirý (2)
Právní kategorie produktu
Cena
Filtrovat podle
Vegetariánský (2)
Veganský (2)
Bezlepkový (2)
Bez laktózy (2)
BIO (2)
Bez GMO (2)
Bez umělých sladidel (2)
Bez plastových obalů (2)
Bez aspartamu (2)
 1. L-Glutamine Powder - Applied Nutrition
 2. Glutamine 4K - Applied Nutrition

2 Položek