Xucker Oříšková másla

Oříšková másla od výrobce Xucker jsou oblíbená kategorie lahodných pomazánek bohatých na zdravé tuky. Jsou vyrobeny z vybraných oříšků, které jim propůjčují znamenitou chuť. V nabídce lze najít různá másla vyrobená z arašídů, kešu, mandlí, lískových či více druhů oříšků. Ty nejkvalitnější z nich mají nekompromisně čisté složení, které obsahuje výhradně oříšky bez přídatných látek.

Příkladem je lahodné arašídové máslo 100%, které se řadí mezi oříškové i přesto, že arašídy jsou vlastně luštěniny. Kromě toho jsou zde také oříšková másla, která v sobě kombinují i další složky pro dotvoření chuti, jako například Kešu máslo s kokosem, bílou čokoládou a borůvkami.

Oříšková másla jsou však vyhledávána nejen pro svou chuť, ale také jedinečné vlastnosti, mezi které patří vysoký obsah zdravých tuků. Jedná se o mononenasycené mastné kyseliny, jejichž příjem je nezbytný pro správné fungování organismu. Jsou známé také jako omega-9 a jejich nejznámějším zástupcem je kyselina olejová. Ta má vliv na optimální hladinu cholesterolu v krvi a snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění. Mononenasycené tuky tak mohou být obzvláště prospěšné nejen pro lidi se zvýšenou hladinou cholesterolu. Tedy samozřejmě v případě, že budete více konzumovat zdravé tuky a nahradíte jimi právě ty nasycené.

Použití oříškových másel

Oříšková másla mají široké spektrum využití v kuchyni a můžete si je vychutnat jen tak, případně jako součást vašich receptů. Výsledné pokrmy tak budou obohaceny nejen o vynikající chuť, ale také o prospěšné látky. Oříšková másla můžete využít například:

 • do snídaňových kaší
 • do smoothies
 • do jogurtů a tvarohů
 • jako součást různých omáček
 • do zmrzliny
 • na ozdobu koláčů a dezertů
 • jako součást brownies, muffinů a sušenek
 • na toasty či jiné druhy pečiva

Inspiraci na využití oříškových másel můžete najít také v našich receptech.

V případě, že se chcete o ořechových máslech dozvědět více, přečtěte si náš článek Oříšková másla a jejich rozdíly, nutriční hodnoty.

Mezi nejčastěji používaná oříšková másla patří arašídová. Pokud se o něm chcete dozvědět více, rozhodně nevynechte náš článek Arašídové máslo: Jak si vybrat to nejlepší a jaký vliv má na zdraví.

Vyberte si z naší pestré nabídky oříškových másel a užijte si jejich lahodnou chuť ve vlastní kuchyni.

Zobrazit více

1 Položku

Na stranu
Nastavit vzestupně
Vymaž filtr
Výrobce
 1. GymBeam (18)
 2. DR. GOERG (8)
 3. VanaVita (3)
 4. The Protein Works (3)
 5. Go On (2)
 6. HealthyCo (1)
 7. BeastPink (1)
 8. Mars (1)
 9. Xucker (1)
 10. Bodylab24 (1)
 11. Reese's (1)
 12. Primavika (1)
Balení (g)
 1. 300 g (1)
Forma
 1. potravina (1)
Směs
 1. směs (1)
štítky produktů
 1. Vegan (1)
Filtrovat podle
Vegetariánský (1)
Veganský (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umělých sladidel (1)
Bez plastových obalů (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Nut Nougat cream - Xucker
  Lískový nugátový krém - Xucker
  88%
  88 % (12)
  209 Kč

1 Položku