Altevita Superpotraviny

Superpotraviny od výrobce Altevita je kategorie s potravinami, které obsahují vyšší množství biologicky aktivních složek. Ty jsou spojovány s pozitivním vlivem na celkové zdraví, vitalitu a fungování organismu. Mezi tyto prospěšné látky řadíme například antioxidanty, vitamíny, minerální látky a další biologicky aktivní složky. Abychom se dostali k superpotravinám, není potřeba chodit nikam daleko. Běžně je máme v lednici nebo spíži. Řadí se k nim totiž například borůvky, vejce nebo kysané zelí. Každá superpotravina ale obsahuje trochu jiné prospěšné složky, proto je optimální je různě kombinovat, abyste maximalizovali příjem těchto látek.

Které nejlepší superpotraviny najdeme v kategorii?

 • Zázvorové shoty zázvor je populární koření, které se používá jako přísada do jídel, ale pije se i ve formě čaje. Ten je populární zejména během chladných zimních měsíců, kdy každý dělá maximum pro to, aby zůstal fit a udržel si zdraví. Pokud chcete zázvor v koncentrované podobě a neodradí vás jeho pálivost, pak by vám neměly uniknout zázvorové shoty. Ty se pijí samostatně nebo naředěné jiným nápojem. V létě se dají dát zase do formy na led a ledovými kostkami pak osvěžit jakýkoliv nápoj nebo drink. Stejně tak můžete dát šanci i dalším shotům, které obsahují například chilli, kurkumu, matchu či aronii.
 • Zelené rostliny mezi nejpopulárnější zelené rostliny patří například chlorella, spirulina, zelený ječmen či špenát. Jsou známé svým obsahem zdraví prospěšných látek, což je důvod, proč je lidé s oblibou přidávají do kaší, smoothies a dalších pokrmů. Používají se také k podpoře přirozené detoxikace organismu, která v těle nepřetržitě probíhá. Výhody více druhů těchto zelených rostlin v sobě snoubí například BIO Greens Mix
 • Zelený čaj, jako je například i matcha, se vyznačuje především vysokým obsahem antioxidantů. Kromě nápoje se může v práškové formě přidat třeba do jídel. Díky své zelené barvě se používá i jako přírodní barvivo do dezertů. 
 • Psyllium je rozpustná vláknina důležitá pro správné trávení. Získává se z rostliny jménem jitrocel indický a je populární mezi lidmi, kteří chtějí optimalizovat trávení. Tato rozpustná vláknina na sebe ve střevě váže vodu, a tím zvětšuje svůj objem. Přidání do jídla tak může být prospěšné při hubnutí.
 • Houbové extrakty se stávají čím dál populárnější a jsou předmětem mnoha výzkumů. Používají se k optimalizaci zdraví a podpoře vitality. Mezi funkční prospěšné houby patří například reishi, cordyceps, hericium, shiitake, maitake či hlíva ústřičná. 
 • Včelí produkty, jako je například pyl, patří mezi přírodní antioxidanty, které jsou známé obsahem prospěšných látek. 
 • Prášky z ovoce a zeleniny jde o koncentrovanou formu prospěšných látek z těchto plodů. Dají se přidat do pokrmů i nápojů. Třeba takový prášek z červené řepy můžete přidat do těsta a vytvořit snadno populární Red Velvet dort. 
 • Kakaové produkty jsou vytvořeny z kakaových bobů. Ty obsahují důležité antioxidanty. Vybrat si tak můžete například kakao nebo přímo kakaové boby. 
 • Sušené plody patří mezi populární superpotraviny. Jmenovat můžeme například goji (semínka kustovnice čínské), která vynikají svým obsahem vitamínů a minerálních látek. 
 • To však nejsou jediné superpotraviny. Oblibě se těší také populární maca, kterou si můžete vychutnat třeba ve formě kakaového nápoje. Zapomenout nesmíme ani na adaptogen ashwagandhu, guaranu, která se používá k podpoře mysli, či yerba maté. 

Každá superpotravina má odlišný obsah a množství zdraví prospěšných látek. Proto je ideální kombinovat různé zdroje, abyste maximalizovali své zdraví. Můžete je jíst samotné nebo jako součást svých pokrmů a nápojů. Pokud se chcete o superpotravinách dozvědět více, neměl by vám ujít náš článek Superpotraviny a jejich účinky pro zdraví a imunitu.

Zobrazit více

2 Položek

Na stranu
Nastavit vzestupně
Vymaž filtr
Tea package
 1. Tea bags (1)
Výrobce
 1. GymBeam (29)
 2. Purasana (17)
 3. VanaVita (15)
 4. Wolfberry (6)
 5. NOW Foods (5)
 6. Manuka Health (3)
 7. SONKO (3)
 8. The Protein Works (2)
 9. Altevita (2)
 10. Amazing Grass (2)
 11. Diet Food (1)
Balení (g)
 1. 100 g (1)
 2. 20 x 1,5 g (1)
Forma
 1. prášková (1)
 2. potravina (1)
Směs
 1. směs (1)
 2. čirý (1)
štítky produktů
 1. BIO (2)
 2. Vegan (2)
Cena
Filtrovat podle
Vegetariánský (2)
Veganský (2)
Bezlepkový (2)
Bez laktózy (2)
BIO (2)
Bez GMO (2)
Bez umělých sladidel (2)
Bez plastových obalů (1)
Bez aspartamu (2)
 1. BIO Matcha tea premium - Altevita
  BIO Matcha čaj Premium - Altevita
  100%
  100 % (2)
  389 Kč
 2. Káva Reishi - Altevita
  Káva Reishi - Altevita
  100%
  100 % (3)
  319 Kč

2 Položek