Amix Proteiny pro ženy

Proteiny pro ženy od výrobce Amix jsou koncentrované zdroje bílkovin, které vám mohou snadno pomoci s doplněním této důležité makroživiny. I ženy by totiž měly v závislosti na své fyzické aktivitě přijmout každý den asi 1,2–2 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti. 

Protein je tak skvělou cestou, jak si jejich příjem zjednodušit. Perfektní službu vám může udělat v případech, kdy nejste samy schopné přijmout dostatek bílkovin prostřednictvím pestré stravy. Je tak ideální po cvičení ve formě nápoje jako rychlý snack, který pomůže s regenerací tréninkem poškozených svalů a jejich zesílením či růstem. Stejně tak ho můžete přidat i do svých pokrmů a vytvořit tak komplexní dobroty, které doplní bílkoviny a zasytí. 

Základ proteinů pro ženy se nijak zásadně neliší od těch ostatních. Rozdíl je ovšem v tom, že kromě bílkovin obsahují složky, které ženy typicky vyhledávají. Jde o různé spalovače tuku či vitamíny a minerální látky, které mohou pomoci zlepšit kvalitu vlasů, nehtů či pleti, a podpořit tak celkovou krásu. Často mohou mít také nižší obsah tuku a cukru, což ocení zejména ženy, které se snaží zhubnout. Ukázkovým zástupcem proteinů z této kategorie je Yum Yum Whey.

Pro koho je protein vhodný? 

  • Ženy, které chtějí zvýšit příjem bílkovin.
  • Sportovkyně, které chtějí podpořit růst svalů.
  • Ženy v dietě hledající potraviny, které je zasytí a pomohou zahnat chutě. 
  • Všechny z vás, které chtějí zpestřit svůj jídelníček a obohatit ho o nové chutě. 

Jaká je ideální dávka proteinu pro ženy?

U proteinů se obvykle doporučuje dávka 0,25–0,3 g bílkovin na kg tělesné hmotnosti. Pokud se ale nechcete trápit počítáním, neuděláte chybu, když si dáte 20–40 g směsi. To odpovídá více či méně naplněné 30g odměrce. U rostlinných proteinů můžete klidně přidat ještě pár gramů navíc. Je to z toho důvodu, že mají obecně nižší podíl bílkovin a jsou o něco hůře stravitelné. 

Jak a kdy použít protein pro ženy?

  • jako součást různých pokrmů, které obohatí o bílkoviny
  • při přípravě sladkých dezertů bohatých na bílkoviny
  • samostatně jako nápoj po cvičení pro podporu regenerace a obnovu tréninkem poškozených svalových vláken
  • samostatně jako snack v případě, že vás přepadne hlad a nemáte čas chystat si jídlo
  • když potřebujete snadno zvýšit příjem bílkovin

Chcete se o proteinech a jejich schopnostech dozvědět více? Pak by vám neměl ujít náš článek Jak protein mění ženské tělo a pomáhá zhubnout.

Zobrazit více
Kategorie neobsahuje žádné produkty.