NOW Foods Glukosamin

Glukosamin od výrobce NOW Foods je kategorie produktů s obsahem glukosaminu. Ten slouží jako stavební materiál pro tvorbu chrupavky a další částí pohybového aparátu. Nejčastěji se spojuje s podporou pevnosti a odolnosti kolenního kloubu a také s pružností chrupavky.

V průběhu života s rostoucím věkem ale typicky dochází ke snižování množství glukosaminu v těle, což se může negativně projevit na funkci chrupavky. Doplňky stravy s glukosaminem pak mohou pomoci udržet zdravou hladinu této látky, a přispět tak k ochraně před rozkladem hmoty (degradací) chrupavky. Užívají se také s cílem lepší pohyblivosti a ochrany před poškozením kloubů při nadměrné zátěži. Ocení je běžci, vzpěrači, fotbalisté a další sportovci. Jsou vhodné ale také pro jedince s fyzicky náročným zaměstnáním, jednostrannou zátěží a starší osoby.

Tato látka se v suplementech nachází nejčastěji ve formě glukosamin sulfátu, který má typicky lepší využitelnost než třeba glukosamin hydrochlorid. Užívá se v tabletách nebo v podobě rozpustného prášku. Oblíbená je kombinace glukosaminu s chondroitinem a MSM, které jsou rovněž součástí kloubů, šlach a vazů a mají blahodárné účinky na pohybový aparát. Tyto látky můžete užívat zvlášť nebo je najdete v komplexní kloubní výživě

Více informací o glukosaminu se dozvíte v článku Glukosamin a vše, co o něm musíte vědět.

Zobrazit více

1 Položku

Na stranu
Nastavit vzestupně
Vymaž filtr
Výrobce
 1. GymBeam (2)
 2. OstroVit (2)
 3. NOW Foods (1)
 4. Reflex Nutrition (1)
Kapsle
 1. 90 kaps. (1)
Forma
 1. kapslová (1)
Směs
 1. čirý (1)
Filtrovat podle
Vegetariánský (1)
Veganský (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umělých sladidel (1)
Bez plastových obalů (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Vegetarian Glucosamine 1000 mg - NOW Foods
  Glukosamin 1000 mg vegetariánský - NOW Foods
  90%
  90 % (2)
  419 Kč

1 Položku