Přihlášení
Hulk Hogan: Jeden z najvplyvnejších wrestlerov sveta, ktorý v najlepšej forme vážil 137 kg

Hulk Hogan: Jeden z nejvlivnějších wrestlerů světa, který vážil až 137 kg

Svalnatý chlapík s charakteristickou motorkářskou bradou, který si získal srdce fanoušků jako wrestler, hudebník, herec a showman. I takto možná znáte Hulka Hogana – bývalou wrestlingovou hvězdu, která v nejlepší formě vážila 137 kg při výšce 201 cm. Tato nabitá čísla budila během zápasů obrovský respekt v nejednom Hoganovo soupeři. V dnešním článku se podíváme na to, kde se tento bradatý chlapík vzal, co všechno má za sebou a čím si získá i vaši přízeň.

Jeho první láskou byl baseball, který vystřídala hudba

Hulk Hogan, vlastním jménem Terrence ,,Terry“ Gene Bollea, se narodil 11. srpna 1953 v Georgii v USA. Jeho původ je však mnohem pestřejší, protože má francouzské, italské, panamské a skotské kořeny. Je synem stavebního mistra Pietra Bollea a učitelky tance Ruth. Má dva bratry Allana Bollea a Kennetha Wheelera. Když mu byl zhruba rok a půl, jeho rodina se přestěhovala na Floridu a tam se začala psát jeho budoucnost. Už jako dítě začal hrát baseball, ve kterém se mu dařilo natolik, že si ho všiml lovec talentů. Terryho cestu k profesionálům však zatarasilo zranění. Kromě sportu měl rád i hudbu, které se začal naplno věnovat až poté, co opustil vysokou školu.

Mladý Terry Bollea
zdroj: http://wrestlingancestry.com

Kvůli studentským povinnostem totiž nestíhal koncerty, a tak dal před vzděláním přednost kariéře hudebníka. Ještě během střední začal hrát na kytaru, díky čemuž působil v několika kapelách. Do jedné z nich se však dostal kytarista, který byl mnohem lepší než Terry. Kapela mu tak dala na výběr, že buď ji opustí, nebo se naučí hrát na baskytaru.

V ten okamžik se Terry údajně rozhodl stát pekelně dobrým basákem. Z kapel, kde působil, prý dostal všechny dobré hudebníky do seskupení, které si říkalo Ruckus. Tato kapela byla poměrně slavná zejména v Atlantě.

Dítě na smrt vyděšené ze zápasníků

V dětství byl Terry alias Hulk Hogan také velkým fanouškem wrestlingu. Samotní zápasníci ho však děsili na smrt. V době, kdy byl dítě, brali wrestling velmi vážně a nemazlili se ani s fanoušky. Pokud jim někdo z publika řekl, že zápas byl předstíraný, klidně mu zlomili ruku. Byla to doba, ve které nebyli žádní právníci, soudní spory a samozřejmě ani žádné telefony s fotoaparátem. Zápasníci si tak podle Terryho mohli prakticky dělat co chtěli.

Jeho rocková kapela se postupně dostávala do popředí a netrvalo dlouho, než se na koncertech objevili i samotní wrestleři. Jedním z nich byl Jack Brisco a právě on podle svých slov přivedl Terryho k wrestlingu. Samotný Jack na jejich setkání vzpomíná tak, že ho tehdy 21letý Terry ohromil svým velkým vzhledem hned na první pohled. Už jako teenager totiž Terry jedl mnohem více než jeho vrstevníci. Některé zdroje zmiňují, že na snídani dokázal sníst klidně i 10 vajec, 340 g pečiva a zapil to téměř litrem džusu.

Když měla kapela přestávku, Jack k němu přišel s pivem a nabídkou stát se zápasníkem. Terry reagoval velmi pohotově a nabídku přijal s velkou dávkou nadšení, protože Jacka znal a roky mu fandil. Dohodli si schůzku hned na další den, kdy mu známý wrestler představil kolegy Eddieho Grahama a Hira Matsudu.

Mohly by vás zajímat tyto produkty:

Wrestler, který sklidil ovace publika už na prvním zápasu

Terryho na wrestling připravoval známý Hiro Matsuda, který měl v té době vlastní tělocvičnu. Jeho první zápas se odehrál ve Vero Beach a šlo o otevírací souboj. Přišel se na něj podívat i Jack Brisco. Měl husí kůži, protože hned, jak se Terry objevil, dostal od publika standing ovation. Lidé si ho rychle oblíbili i v dalších zápasech, a tak začala jeho slibná kariéra. Další kroky však Terry udělal už bez trenéra Hira Matsuda, kterého považoval za příliš panovačného. Jeho tvrdé praktiky okusil tak, že mu Hiro na tréninku zlomil nohu a řekl, ať se do tělocvičny už nikdy nevrací. Terry se však vrátil po 4 měsících odhodlanější než kdykoliv předtím.

Hulk Hogan: Jeden z nejvlivnějších wrestlerů světa, který v nejlepší formě vážil 137 kg
zdroj: https://www.workandmoney.com

Bollea, kterého fanoušci během kariéry znali i pod jmény jako Mr. Sterling Golden či Terry the Destroyer, se později setkal také s Edem Lesliem. Stali se z nich velmi dobří přátelé a vytvořili wrestlerské duo. Netrvalo dlouho a stali se z nich hvězdy, které ovládly akci Memphis Championship Wrestling koncem 70. let.

Zrození Hulka a vstup do WWF

Narůstající sláva v Memphisu přinesla Terrymu účast v místní talkshow. Seděl tam po boku herce a kulturisty Loua Ferrigna. Ten byl v 70. letech známý především ze seriálu The Incredible Hulk, kde si jako první z herců zahrál zeleného obra ze světa Marvelu. Tuto roli získal i proto, že měl pořádné svaly a byl opravdu velký. Když se však k němu v talkshow posadil Terry, všichni si všimli, že je mnohem větší. Právě od té doby má tuto přezdívku a ve světě wrestlingu účinkoval jako Terry ,,The Hulk“ Boulder.

Zrození Hulka a vstup do WWF
zdroj: dailystar.co.uk

Zajímavostí je, že toto jméno směl používat na základě dohody s vydavatelstvím Marvel, které vlastní na pojmenování Hulk výhradní práva. Konkrétní detaily dohody nejsou známy. Některé zdroje však uvádějí, že Terry platil během 20 let své kariéry Marvelu za používání jména Hulk 100 dolarů z každého zápasu. Slavné vydavatelství mělo zároveň dostávat podíl z prodeje reklamních předmětů, které se týkaly osoby Hulka Hogana. Šlo tedy o trička, plakáty, akční figurky a podobně.

Rok 1979 byl pro Terryho zlomový, protože se dostal do Světové Wrestlingové Federace. Zaujal zejména svým charismatem, ale promotérovi WWF na něm něco nesedělo. Chtěl z něho mít charakteristického irského zápasníka, a tak mu změnil jméno na Hogan. Kromě toho chtěl, aby si urostlý wrestler obarvil vlasy na zrzavou. Tento požadavek však odmítl, protože mu v té době vlasy už dost vypadávaly. Tak se z něj stal blonďatý Ir se jménem Hulk Hogan.

Nejlepší forma na přelomu 70. a 80. let

Troufáte si hádat, jak asi vypadal slavný Hulk Hogan v dobách své nejlepší formy? Nejlépe by ho charakterizovalo slovo – obr. Na přelomu 70. a 80. let totiž s výškou 201 cm vážil úctyhodných 137 kg. Jeho hrudník měl údajně šířku 147 cm a biceps 61 cm. Svým vzhledem a charismatem tak Hulk Hogan značně přispěl k tomu, aby se stal wrestling populárním mainstreamovým sportem.

Hulk Hogan byl v nejlepší formě na přelomu 70. a 80. let
zdroj: https://www.muscleandfitness.com

A jak se tedy Hulk Hogan dostal do formy? Byl známý tím, že cvičil velmi intenzivně s těžkými váhami. Měl rád zejména komplexní cviky, které pracovaly s několika partiemi najednou, například dřepy, bench-press, mrtvý tah, či přítahy. Na snídani pil syrová vejce, po kterých ho čekal ranní trénink.

Na cvičení nezanevřel ani dnes, i když už má dávno svůj věk. Doma má soukromou posilovnu, ve které pravidelně trénuje s činkami. Trénuje intenzivně a mezi cviky si nechává prostor pouze na krátkou přestávku. Aby se udržel ve formě i po šedesátce, tvrdí, že na tom musí intenzivně pracovat každý den. Už samozřejmě cvičí hlavně s lehkými váhami při vyšším počtu opakování. Jeho tréninky pohání myšlenka, že každý den chce být lepší než včera. Drží se základů a poctivé cvičení vyvažuje zdravou stravou. Jediné s čím při ní zápasí je čokoláda, kterou miluje. Kromě toho má moc rád i svůj Alpha Male Milkshake. Připravuje si ho z čokoládové zmrzliny, proteinu, mléka a arašídového másla.

Mistrovský debut a šílenství s názvem Hulkmánie

Rok 1984 byl pro Hulka přelomový, protože získal svůj první mistrovský pás organizace WWE. Do historie wrestlingu se zapsal památnou porážkou Irona Sheika. Právě tento moment považuje za nejvýznamnější v celé své kariéře. Na zápas nastoupil jako náhradník, ze kterého se nakonec tehdy vyklubal jediný muž na světě, který unikl zakončení Irona Sheika – camel clutch.

Hulk Hogan jako jediný muž na světě, který unikl zakončení Irona Sheika - camel clutch.
zdroj: https://www.wwe.com

Po tomto výkonu jeho sláva nabrala nový rozměr a rozpoutalo se šílenství jménem Hulkmánie. Terry se stal celkem 12-násobným mistrem světa, z toho šestkrát ve WWE a šestkrát ve WCW (World Championship Wrestling). Podle statistik portálu Cagematch má na svém kontě přes 2 tisíce zápasů. Z vítězství se radoval až 1551-krát.

Filmová kariéra i kontroverzní soudní proces související s užíváním steroidů ve WWE

Rok 1985 znamenal pro Hulka Hogana obrovskou vlnu popularity. Američané jeho tvář nosili na tričkách, kupovali si figurky a prakticky cokoliv, co na sobě neslo Terryho wrestlerské jméno. V 80. a 90. letech se objevil v několika filmech, za zmínku stojí sportovní drama Rocky III, kultovní No Holds Barred, horor Gremlins 2 či rodinná komedie Mr. Nanny. Vše se zdálo dokonalé až do bodu, kdy byl Hoganův šéf a výkonný ředitel WWE (tehdy pod označením WWF) Vince K. McMahon obviněn z podávání steroidů svým zápasníkům.

Hulk Hogan ve filmu Rocky III
zdroj: https://www.filmaffinity.com

Ty měl navíc získávat z nezákonných zdrojů. Jedním ze svědků byl právě Terry, který měl pomoci dokázat McMahonovu vinu. Žalobce u soudu tvrdil, že šéf WWE poskytoval zápasníkům steroidy s cílem vybudovat jim muskulaturnější postavy, které by byly pro diváky ještě přitažlivější. Hulk Hogan tehdy potvrdil, že užívání steroidů z nezákonných zdrojů bylo poměrně běžné. Měl za tím stát lékař George T. Zahorian, který byl odsouzen za nezákonnou distribuci steroidů.

Samotný Terry přiznal, že je užíval také. Dokonce nejen s cílem zlepšení své postavy, ale i jako pomůcku při léčení různých zranění. Tehdy však věřil, že vše, co dělá, je legální, protože na steroidy měl dostávat i lékařský předpis. Samotný McMahon byl uznán nevinným. Deset z jedenácti svědků, kterými byli zápasníci, uvedlo, že McMahon je nikdy nenutil užívat steroidy a on sám jim je ani nikdy nekupoval. Známá wrestlerská organizace po procesu zavedla tvrdou politiku testování steroidů. Jejím cílem bylo, že každý zápasník, kterého přichytí při užívání nezákonných látek, bude okamžitě propuštěn.

Hulk Hogan ve WWF
zdroj: https://www.wwe.com

Poslední WWE zápas v kariéře

Hulk Hogan působil během své kariéry v několika organizacích. Mezi některými dokonce pendloval i vícekrát, což mu přineslo menší, ale i velké zápasy. V ringu se setkal například se známým The Undertakerem, Dwaynem The Rock Johnsonem či se svým bývalým šéfem Vincem K. McMahonem. V té době se totiž dvojice dostala do sporu o to, kdo z nich udělal více pro WWE. Šlo o krvavý zápas, který Terry nakonec vyhrál.

Hulk Hogan vs. Vince McMahon
zdroj: https://www.thesportster.com

Hulk Hogan naposledy zápasil ve WWE na akci SummerSlam 2006. Postavil se proti Randymu Ortonovi, který předtím stárnoucího Terryho urážel. Orton dokonce zašel až tak daleko, že flirtoval s Hoganovo dcerou Brooke. Jejich zápas nesl název Legend vs Legend Killer a šlo o poměrně brutální záležitost. Orton už od začátku útočil na zraněné Hoganovo koleno, ale legendární Hulk zápas nakonec vyhrál. Po něm se opět dostal do sporu s Vincem K. McMahonem, který se týkal Hoganovo výplaty za zápas s Ortonem.

Po tomto incidentu se rozhodl odejít z WWE a ukončil svou kariéru v nejznámější wrestlingové organizaci. Hulk Hogan je bez pochyb obrovskou legendou zápasení, která pro tento sport udělala opravdu hodně. Dnes je známý jako ambasador profesionálního wrestlingu a tento sport má obrovské štěstí, že získal někoho, jako je on.

Pikantní aféra s manželkou nejlepšího přítele

V soukromí si Hogan udržoval velmi úzký vztah se svými rodiči během celé kariéry. Přesto ho provázely kontroverzní momenty. Překonal rozvod s manželkou Lindou, kterou poznal v restauraci. Po rozvodu ho z hlediska vztahů čekalo poměrně turbulentní období. Zapletl se totiž s Heather Clem, která však byla v té době vdaná za Huganovo nejlepšího přítele, známého rozhlasového moderátora jménem Bubba the Love Sponge.

Ten se však s nevěrnou manželkou a podrazáckým kamarádem vyrovnal po svém. Hulk a Heather se jednoho dne rozhodli přesunout svůj milostný akt do ložnice, kde Bubba umístil skrytou kameru. Pikantní nahrávku pak posunul bulváru Gawker, který ji v roce 2012 zveřejnil. Celá situace vyústila v žalobu a soudní spor. Hogan požadoval odškodné 100 milionů dolarů. Obhajoval se právem na soukromí, ale i tím, že on sám serveru Gawker nikdy nedal souhlas ke zveřejnění pikantních záběrů. Porota ve státě Florida nakonec rozhodla a Hoganovi přisoudila odškodné ve výši 115 milionů dolarů.

Hulk Hogan u soudu
zdroj: https://www.highsnobiety.com

Turbulentní soukromí hvězdného wrestlera

V soukromí byl podle několika zdrojů Hulk Hogan někdy tichý chlapík, který se snažil vyhnout jakýmkoliv sporům. Jindy však podle exmanželky Lindy trpěl změnami nálad a dokázala ho rozhněvat každá banalita. Šlo zejména o období, kdy Hogan aktivně bral nelegální látky v podobě steroidů. I přes rozvod Terry přiznává, že svou manželku opravdu miloval. Dokonce až tak, že jí koupil dům dříve než se vzali. Měli spolu dvě děti – syna Nicka a dceru Brooke.

Nick nebyl moc ambiciózní a v životě se nevěnoval téměř ničemu. Jeho jediným koníčkem byly ilegální závody. Jednoho dne však skončily hroznou nehodou, kterou Nick zapříčinil pod vlivem alkoholu. Jeho nejlepší přítel z ní vyvázl s poškozením mozku a Hoganův syn směřoval za mříže. Po tomto incidentu pověsil závodění na hřebík. S dcerou Brooke měl Terry poměrně turbulentní vztah. Prošli si všeličím, ale dnes tvrdí, že pouto s jejím otcem je silnější než kdykoliv předtím.

Hulk Hogan s rodinou
zdroj: https://www.the-sun.com

Hogan také pomáhal Brooke rozjet kariéru zpěvačky a jeho přísným pohledem musel projít i každý kandidát na dceřina přítele. To se mu však jednoho dne vymstilo. Když mu Brooke představila svého nového přítele černé pleti, Hogan se ho rozhodl vyděsit tak, že z celé aféry vyšel jako agresivní rasista. Příteli dcery tvrdil, že Brooke může randit s černochy pouze pokud jsou bohatí. Toto tvrzení ho stálo všechny certifikáty ve WWE, rozhněval si komunitu Afroameričanů a musel se veřejně omluvit.

Pád na dno a úvahy o sebevraždě

Navzdory různým soukromým problémům se rodina Hulka Hogana rozhodla otevřít veřejnosti v reality show Hogan Knows Best. Po čtyřech sériích ji ukončilo chování hlavních protagonistů. Trnem v oku tvůrců byly Nickovy problémy způsobené zmíněnou autonehodou. Rodinnou idylku však už nepřipomínali ani Terry a Linda, kteří se v té době rozváděli. Synova autonehoda, rozvod s manželkou a zrušená reality show přivedly Hogana na úplné dno. Začal hodně pít a dokonce uvažoval o sebevraždě, ve které prý viděl snadný způsob, jak věci napravit.

V show Oprah: Where are they now? přiznal, že mu tehdy pomohly události, které se odehrály na Silvestra. Trávil ho v kruhu nejbližších, ale večer přesto podle jeho slov doprovázelo hodně negativní energie. Jídlo v restauraci jim nechutnalo a k lepší náladě nepřispělo ani šampaňské. Když se šel vyvětrat, po chvilce k němu prý přiběhlo dítě. Objalo ho se slovy, že sledovalo jeho zápasy a vnímá ho jako otce, kterého nemá. K tomu se měl přidat ještě další člověk, který na Hogana zakřičel, že ho milují. Když se vrátil ke stolu, pochopil, že to takhle dál nejde. S odstupem času si uvědomuje, že musel projít tímto temným obdobím, aby se z něj stal člověk, jakým je dnes.

Trénink Hulka Hogana
zdroj: youtube.com

V roce 2021 má Terry 68 let a na Instagramu zaujal skvělou fyzickou formou. Stále se tak trochu pohybuje kolem wrestlingu. I když už nezápasí, čas od času je součástí různých doprovodných akcí. Ve spolupráci s Netflixem chystá také životopisný film, ve kterém ho ztvárňuje Chris Hemsworth. Hulk Hogan v tomto období tvoří pár s manželkou Jennifer McDaniel, která je od legendárního wrestlera mladší o 21 let.

Vzali se v roce 2010 na soukromém obřadu, který se do pozornosti veřejnosti dostal tím, že se na něj pokusil vkrást jeden novinář. Následovala potyčka s ochrankou, kterou rozehnali policisté. Jennifer McDaniel je profesionální vizážistka a spolu s Hoganem je o nich známo, že jsou blázni do zdravého životního stylu a cvičení.

Co vás na životě Hulka Hogana zaujalo nejvíce? Pokud se vám článek líbil, podpořte ho sdílením.

Zdroje:

[1] Hulk Hogan: The man who took wrestling mainstream – https://thesporting.blog/blog/hulk-hogan-the-man-who-took-wrestling-mainstream

[2] J P Zarka – Hulk Hogan His Life Before Wrestling as a Rock Star Brandon Curry – https://prowrestlingstories.com/pro-wrestling-stories/hulk-hogan-rock-band-ruckus/

[3] The Jack Brisco Interview – http://wrestlingperspective.com/issue/60/brisco.html

[4] Logan Wol – Hulk Hogan On Having His Leg Broken By Hiro Matsuda & More – https://www.wrestlenews.net/hulk-hogan-on-having-his-leg-broken-by-hiro-matsuda-more

[5] Hulk Hogan – https://www.biography.com/personality/hulk-hogan

[6] Keith Garling – The Secret Life of Hulk Hogan And His Family – https://noteabley.com/culture/hulk-hogan-fb/

[7] When was Hulk Hogan's last WWE match? – https://www.sportskeeda.com/wwe/when-hulk-hogan-s-last-wwe-match

[8] Hulk Hogan, on Witness Stand, Tells of Steroid Use in Wrestling – https://www.nytimes.com/1994/07/15/nyregion/hulk-hogan-on-witness-stand-tells-of-steroid-use-in-wrestling.html

[9] Hulk Hogan Workout Routine – http://www.fitbiz.in/hulk-hogan-workout-routine