Přihlášení
Kayla Itsines: Autorka programu Bikini Body Guide, aplikace Sweat a jedna z nejúspěšnějších fitness trenérek

Kayla Itsines: Autorka programu Bikini Body Guide, aplikace Sweat a jedna z nejúspěšnějších fitness trenérek

Kayla Itsines je australská fitness trenérka s řeckými kořeny, kterou znáte pravděpodobně díky jejím úspěšným cvičebním programům a aktivitě na sociálních sítích. Narodila se 21. května 1991 a už od dětství měla velmi kladný vztah ke sportu. Milovala basketbal a ve svých 15 letech začala cvičit i silově. V 18 letech ji však svět fitness pohltilo natolik, že se rozhodla svému koníčku věnovat naplno, absolvovala trenérský kurz na australském fitness institutu a v malé posilovně začala trénovat první klienty. 

Pomáhala však i studentům ve školních týmech, aby dosáhli lepších výsledků. Trénovala je jako sportovce, díky čemuž zlepšovali svou výkonnost, a navíc jim přednášela o stravování. Pro sledování jejich progresu používala fotky před a po. Ty pak sdílela na svém nově založeném instagramovém účtu, který pro tyto účely vytvořila v srpnu roku 2012. Tímto způsobem přilákala za pár měsíců stovky tisíc sledujících, kteří toužili po spolupráci s Kaylou Itsines. Jak ale může jeden člověk uspokojit poptávku tolika lidí? 

Kayla Itsines a její e-book Bikini Body Guide a aplikace Sweat
fotka z kaylaitsines.com

Mohly by vás zajímat tyto produkty:

E-book Bikini Body Guide a aplikace Sweat umožňují cvičit odkudkoliv

S řešením Kayle pomohl její tehdejší partner Tobi Pearce, který také působil jako fitness trenér, a tak dohromady vytvořili firmu s názvem Bikini Body Training. Pod její záštitou tak vyšel na začátku roku 2014 první e-book Bikini Body Guide, podle kterého cvičili lidé po celém světě, a tak měl velmi brzy na kontě přes milion stažení. Pro velký úspěch spustila následující rok aplikaci “Sweat with Kayla”, která s obměnami funguje dodnes a najdete ji pod názvem: Sweat: Fitness App For Wome‪n. Stejně tak si podle Kayly můžete zacvičit i na jejím YouTubovém nebo instagramovém profilu.

Kayla Itsines a její tehdejší partner Tobi Pearce začali společně podnikat
fotka z kaylaitsines.com

Jak vypadá jídelníček Kayly Itsines? 

Mimo trénink se však Kayla zajímá i o stravu, a tak není překvapením, že se její e-booky věnují i složení jídelníčku. Tipy na zdravá jídla sdílí mimo jiné na svém instagramovém profilu, kde ji na začátku roku 2021 sledovalo okolo 12,5 milionů lidí. Kayla je známá také tím, že nepije alkohol. Překvapivě to není z důvodu vysokého obsahu kalorií, ale kvůli smrti blízké osoby na otravu alkoholem. Uvědomuje si, že jídlo je více než jen palivo pro tělo, a tak dbá na kvalitu. Věří ve vyváženou stravu a není zastáncem vyřazování celých skupin potravin, pokud k tomu člověk nemá zdravotní důvod. 

Jak vypadá jeden den na talíři Kayly Itsines?

  • Pokud snídá doma, jí zpravidla hodně sezónní zeleniny a dva toasty. Nesmí však chybět ani oblíbená káva. V případě snídaně mimo domov volí míchaná vejce. 
  • Obědy má spíše jednoduché. Nepohrdne salátem, do kterého dá tuňáka v konzervě, bazalku, okurek, papriku, rajče a cibuli. Dresing pak vytvoří z oleje, sušeného oregana, balzamika, soli a pepře. Pokud obědvá mimo domov, ráda si dá například sushi nebo letní závitky. 
  • Večeří často společně s dalšími členy rodiny, kdy má na výběr ze spousty druhů těstovin, salátů či mas. Pokrm si složí tak, aby obsahoval bílkoviny, sacharidy a zeleninu. 
  • Podle potřeby pak hlavní jídla doplňuje i o svačiny, jakou je například čerstvé ovoce s jogurtem, medem a skořicí. Pokud má chuť na slané jídlo, volba může padnout například na tzatziky. 
Jídelníček Kayly Itsines: Jak vypadá její den na talíři
fotka z kaylaitsines.com

Tvrdá diagnóza a možné problémy s otěhotněním

Pokud se vám život této fitnessky zdá až příliš dokonalý, věřte, že si také zažila několik větších životních strastí. Už v dospívání měla problémy s hormonální nerovnováhou. Pravidelně trpěla velkými bolestmi při menstruaci, nevolnostmi a křečemi, které ji čím dál víc omezovaly v běžném fungování, a v důsledku toho ji byla časem potvrzena diagnóza s názvem endometrióza. Toto onemocnění je velkým strašákem žen, neboť může způsobovat problémy s otěhotněním. Kayla je však velká bojovnice a této výzvě se postavila čelem. O tom svědčí i fakt, že v dubnu roku 2019 porodila zdravou holčičku, a tak si nakonec splnila i svůj sen o mateřství.  

„Vždy jsem měla vášeň a snahu plnit si své vlastní cíle a sny. Navíc budu vždy tvrdě pracovat na tom, abych mohla pomáhat lidem,“ říká o sobě sama Kayla. 

Jak jste na tom vy – znáte tuhle mladou úspěšnou fitness podnikatelku? A zkoušeli jste si už podle jejich programů zacvičit? Podělte se s námi o své zkušenosti. 

Zdroje:

[1] Endometriosis Has Completely Changed My Relationship With My Body – https://www.cosmopolitan.com/health-fitness/a35718023/kayla-itsines-endometriosis-announcement-surgery-2021/

[2] THE BIKINI BODY CULT OF KAYLA ITSINES – https://www.bloomberg.com/features/2016-cult-of-kayla/

[3] Become Fitter, Stronger & More Confident! – https://www.kaylaitsines.com/collections/guides

[4] 'I've not had alcohol in six years': Fitness guru Kayla Itsines explains why she doesn't drink - and it's NOT because of the calories – https://www.dailymail.co.uk/femail/article-4835006/Kayla-Itsines-explains-doesn-t-drink-alcohol.html

[5] Kayla Itsines Just Had Her Baby And The Instagram Post Is Crazy Adorable – https://www.womenshealthmag.com/fitness/a27305795/kayla-itsines-instagram-birth-announcement/

[6] A DAY IN THE LIFE OF 26-YEAR-OLD KAYLA ITSINES — THE MOST INFLUENTIAL FITNESS STAR ON EARTH — WHO HAS A 7-MILLION STRONG INSTAGRAM FOLLOWING – https://www.independent.co.uk/life-style/life-kayla-itsines-most-influential-fitness-star-on-earth-million-instagram-following-blogger-exercise-a7964136.html

[7] My Day On A Plate – https://www.kaylaitsines.com/blogs/lifestyle/my-day-on-a-plate

[8] Kayla Itsines – https://www.kaylaitsines.com

[9] The Untold Truth Of Kayla Itsines – https://www.thelist.com/128410/the-untold-truth-of-kayla-itsines/