Přihlášení
Web - Jablková fitness žemľovka nabitá bielkovinami

Fitness recept: Jablečná fitness žemlovka nabitá bílkovinami

I vy jste se jako děti vždy těšili, když jste věděli, že na oběd bude žemlovka? Pro nás to byl takový malý svátek, a i když už nejsme nejmenší, tu radost si můžeme připomenout! Proto jsme si pro vás přichystali tradiční jablečnou žemlovku, která však dostane fit nádech! Je plná bílkovin a obsahuje minimum tuku. Více vám asi říkat nemusíme, pojďme péct.

Na přípravu potřebujeme:

Na přípravu zálivky potřebujeme:

  • 200 ml mléka

Na přípravu sněhu potřebujeme:

Mohly by vás zajímat tyto produkty:

Postup:

Nejprve sipřipravíme zálivku,a to smíchánímmléka, proteinu a xylitolu. Jablkaomyjeme anajemno nastrouháme. Připravíme si rohlíky,kterénakrájíme na tenká kolečkaa z obou stran jenamáčíme v připravené zálivce.Po namočení jeukládáme do zapékacímísy(my jsme použili mísu s rozměry 25×17 cm).Na rohlíky navrstvímenastrouhaná jablka, nadrobený tvaroh, skořici, vlašské ořechy, a tentopostup opakujeme,dokud nezmizí všechny suroviny. Poslední vrstvu zemlbáby by měla tvořit jablka a tvaroh. Takto navrstvenou žemlovkudáme péctna30 minut při 185°C. Mezitím si mixéremvyšleháme tuhý sníh z bílků, xylitolu ašpetky soli.Po 30 minutách pečení honavrstvíme na žemlovkua pečeme ji ještě10 minut při 170°C.Dobrou chuť!

Fitness recept: Jablečná fitness žemlovka nabitá bílkovinami
Nutriční hodnoty na 1 porci (celkově 4 porce)

Kalorie

Bílkoviny

Sacharidy

Tuky

461

22 g

42 g

6 g

Věříme, že vás fit verze tradiční jablečné zemlbáby potěšila, a uděláte s ní radost i vašim blízkým. Pokud se vám recept líbil, nezapomeňte ho podpořit sdílením.