Přihlášení
Recept - Treska s citrónovým maslom hotová za pár minút

Fitness recept: Treska s citronovým máslem hotová za pár minut

Ryby, jeden z nejkvalitnějších zdrojů omega 3 mastných kyselin a vitamínu D, plné potřebných živin, a navíc jejich příprava je tak jednoduchá! Dnes jsme se proto rozhodli připravit vám recept na máslovou tresku s citronem podávanou s křupavými bramborami a restovanou zeleninou. Tento recept je ideální pro lidi, kteří si hlídají váhu, a dbají o své zdraví. Kromě skvělé chuti oceníte i pořádnou dávku bílkovin a omega 3, které mají pozitivní vliv na funkci srdce a mozku! Pojďme se vrhnout do přípravy!

Na přípravu potřebujeme:

Mohly by vás zajímat tyto produkty:

Postup:

Tresku umyjeme, pořádně osušíme papírovými utěrkami a z obou stran ji posypeme kořením na rybu, mletým černým pepřem a solí. Rybu orestujeme na pánvi vystříkané olivovým olejem, z každé strany přibližně 4 minuty, ale záleží na její tloušťce. Zatímco se ryba restuje, rozpuštěné máslo smícháme s citronovou šťávou a česnekem nakrájeným na tenké plátky. Tuto máslovou omáčku vlijeme do pánve přibližně v polovině pečení ryby. Když je ryba propečená, odstavíme ji z plamene a posypeme čerstvými bylinkami. Rybu podáváme s pečenými bramborami, zeleninou a přelitou máslovou omáčkou. Dobrou chuť!

Fitness recept: Treska s citronovým máslem hotová za pár minut
Nutriční hodnoty1 porce (celkově 3 porce)
Kalorie186
Bílkoviny25 g
Sacharidy2 g
Tuky10 g

Věříme, že si na receptu na máslovou tresku s citronem výborně pochutnáte, a pokud se vám recept líbil, budeme vděční za jeho sdílení.