8 tipů jak trénovat, když nic nestíháte

Žádné výmluvy! Pomocí těchto 8 rad nevynecháte ani jeden trénink bez ohledu na to, jak moc jste zaneprázdněni.

 

Pokud čtete tento článek, pravděpodobně patříte k lidem, pro které najít si čas na cvičení je skutečně náročnou výzvou. Rozumíme. Pracovní a rodinné povinnosti dokáží člověka vyčerpat, a když si ještě k tomu představíte, jak po tom všem jdete do posilovny, je vám špatně. To však neznamená, že se nemůžete dostat do formy.

 

Vašim cílem by mělo být jediné. Iniciovat více pohybu, a pak postupně začleňovat i intenzivnější cviky. Uvědomte si, že každý a jakýkoliv pohyb je vašemu zdraví prospěšný. Přečtěte si tedy a inspirujte se těmito 8 strategiemi, které vás napumpují každý den, bez ohledu na to, jak zaneprázdněný život vedete.

 

8 tipů jak trénovat, když nic nestíháte

 

1. Ticho před bouří

Rána mohou být kamenem úrazu. Mnoho lidí už ale zjistilo, že právě ráno je nejlepším časem na cvičení. Zkuste si večer před spaním připravit plán tréninku a snídaně dopředu. Ráno se vzbudíte o 30 minut dříve než běžně, takže získáte minimálně 30 minut pro rychlé ranní cvičení. Dokud jste to nezkusili, neumíte si ani představit, jak vás to nabije energií. Pracovní povinnosti zvládnete jednodušeji, budete produktivnější, a časem si uvědomíte, že máte i čistší hlavu.

 

2. Čas reklamy

Nemůžete si nechat ujít svůj oblíbený televizní seriál? Místo vysedávání na gauči a jedení tyčinek se zkuste zahrnout něčím zdravým a chutným zároveň. Reklamy chápejte jako volný čas na cvičení, ať už s činkami nebo vlastní vahou. Každá reklama je během seriálu periodická, takže na cvičení můžete získat až 10-15 minut.

 

jak cvičit, když nemáte čas

 

3. Večer po práci

Celý den jste strávili ve škole, v práci nebo naháněním dětí? Večer pravděpodobně bojujete s pocitem, zda vůbec zvládnete alespoň jeden dřep. Nicméně, můžete si vybrat cvičení, které vás uvolní. Možná je běžecký pás, orbitreki, činky nebo jóga, to pravé ořechové pro vás.

 

jak cvičit, když nemáte čas

 

4. Napumpujte se společně

Máte se setkat s přáteli nebo rodinou? Naplánujte si výlet do přírody, navštivte nová místa nebo jděte jednoduše do parku. To můžete spojit s nějakou sportovní aktivitou, například kolem, kolečkovými bruslemi nebo rodinným fotbalovým zápasem. Kromě toho, že spálíte nějaké kalorie, strávíte čas se svými blízkými.

 

5. Vysoce intenzivní intervalový trénink HIIT

Ať už máte jakékoliv fitness cíle, vysoce intenzivní intervalový trénink HIIT je to nejlepší, co pro své tělo můžete udělat. Vyberte si aktivitu, která vás naplňuje, a provádějte ji 10-12 sekund, a následně si dopřejte 40-50 sekund pauzy. Opakujte to desetkrát, a díky tomuto střídání rozehřátí a následujícího zchlazení spálíte množství kalorií a také udržíte svůj metabolismus rozjetý.

 

8 tipů jak trénovat, když nestíháte

 

6. Kruhový trénink

Velmi podobný HIIT je kruhový trénink, ve kterém si vyberete 5 až 10 silových cviků a budete je provádět bez přestávky. Pokud cvičíte doma, použijte jednoruční činky nebo vlastní váhu. Je nespočet cviků, které do svého cvičebního plánu můžete začlenit a snižovat nebo zvyšovat jejich intenzitu.

 

7. Útěk v poledních hodinách

Polední přestávka je u nás dost podceňována, ale pokud máte více času, jděte se místo kalorického obědu raději projít. Vězte, že taková menší procházka vás může pozitivně nabudit. Když se vrátíte z přestávky, dopřejte si čerstvou zeleninu a protein nebo proteinovou tyčinku. Můžete tak snížit spotřebu kalorií, a zároveň nějaké kalorie i spálíte. Pro případ, že byste vyhládli, mějte vždy po ruce malé občerstvení. To vám pomůže nepřejídat se po večerech, když se vrátíte z práce.

 

8 tipů jak trénovat, když nestíháte

 

8. Víkendový bojovník

Použijte víkend na dohánění ztraceného času, který jste strávili v práci nebo sezením na nudných školeních. Během víkendu máme všichni trochu více volného času a energie, a proto se můžeme věnovat sobě a svým aktivitám. Dopřejte si proto perfektních 60 minut tréninku, ať už na kole, bruslích, ve fitku nebo aerobiku. Intenzivní trénink během víkendu vám pomůže snížit stres a zlepšit celkovou psychickou pohodu. 60 minut cvičení dvakrát přes víkend a 30 minut cvičení během pracovního týdne vám zaručí splnění doporučené týdenní dávky cvičení. Jednoduché, že?

 

8 tipů jak trénovat, když nestíháte

 

Pokud jste se dopracovali až sem, předpokládáme, že jste si přečetli celý článek. Blahopřejeme! Nyní už víte, že nejčastější výmluva ,,nestíhám cvičit" neplatí a opravdu existují alternativy, kdy cvičit. Uvědomujeme si, že jste unavení z práce, ze školy nebo i z domácnosti. Avšak to, co si musíte uvědomit vy, je, že cvičení vás nabudí, nabije energií zbavíte se i únavy. Zapamatujte si, klín se klínem vybíjí. A teď makat!