Fitness recept: Jednoduchý jahodový koláč z ovesné mouky

Web - Fitness recept: Jednoduchý jahodový koláč z ovsenej múky

Existuje něco lepšího než odpolední káva? Ano, odpolední káva s lahodným dezertem k tomu! Připravte si tento jednoduchý svěží jahodový koláč z ovesné mouky, který vám udělá den krásnějším. I vám už tečou sliny? Pojďte si ho rychle připravit! 

Na přípravu těsta potřebujeme:

  • 300 g ovesné mouky s vanilkovou příchutí nebo bez příchutě
  • 100 g mandlí
  • 80 ml agáve sirupu
  • 70 g banánu (1 menší)
  • 70 ml vody
  • 2 ČL sody bikarbony

Na přípravu náplně potřebujeme:

Postup:

Začneme nakrájením jahod na plátky, které pak spolu s agáve sirupem a chia dáme na pánev, zakryjeme pokličkou, a necháme dusit asi 10 minut. Mezitím si dohromady smícháme všechny suroviny na těsto – mouku, mleté mandleagáve sirup, rozmačkaný banán, vodu a sodu bikarbonu, dokud nám nevznikne jednotné sypké těsto. Připravíme si středně velký plech na pečení a postříkáme ho kokosovým olejem. Následně dáme na plech ⅔ těsta, uhladíme ho a navrstvíme na něj jahodovou náplň. Vrch koláče posypeme zbylou ⅓ těsta. Pečeme v troubě při 170°C asi 25 minut. Po dopečení necháme koláč vychladnout, a teprve potom ho nakrájíme na 8 kousků a podáváme! 

Fitness recept: Jednoduchý jahodový koláč z ovesné mouky
Nutriční hodnoty na 1 porci (celkově 8 porcí)

Kalorie

Bílkoviny

Sacharidy

Tuky

318

9 g

47 g

10 g

Věříme, že tento jahodový koláček z ovesné mouky vám bude nejen chutnat, ale zpříjemní i váš běžný den. Pokud jím chcete potěšit i své přátele, nezapomeňte ho s nimi sdílet.