Recept: Banánová zmrzlina jen ze 2 ingrediencí

Sleduje vás tečkovaný banán z rohu kuchyňské linky? Nás také. Snažili jsme se ho ignorovat, ale nejde to. Vypadá to tak, že banány nestíháme jíst dostatečně rychle, a proto si z nich připravujeme proteinové tyčinky, cookies, muffiny, samozřejmě smoothies a podobné laskominky. My jsme se dnes rozhodli pro přípravu banánové zmrzliny jen ze 2 ingrediencí.

          

Je pravda, že tento recept může na první pohled působit trochu zvláštně a možná mu moc nevěříte. Vždyť jak může vzniknout krémová zmrzlina jen ze dvou ingrediencí? Dokážeme vám, že se to dá. A je dokonce delikátní!

               

Na banánovou zmrzlinu jen ze 2 ingrediencí potřebujeme:

                                  

Recept: Banánová zmrzlina jen ze 2 ingrediencí                                                                                                                

Postup:

Nejdříve si oloupeme banány a nakrájíme je na kroužky. Následně je poklademe na plech nebo do misky a dáme na 1-2 hodiny do mrazáku. Potom banány mixujeme v silném mixéru, dokud se nám nevytvoří krémová a jemná hmota.

      

   Recept: Banánová zmrzlina jen ze 2 ingrediencí   

                            

Přidáme arašídové nebo mandlové máslo a ještě jednou rozmícháme do krémového pyré. Hurá! Hotovo! Tuto lahodnou krémovou zmrzlinu můžeme podávat ihned. Pokud preferujete tvrdší a více zmraženou zmrzlinu, vložte ji ještě na pár minut do mrazáku. Podáváme ozdobené bezkalorickým sirupem v oblíbené příchuti.

                                                                                                                                    

Recept: Banánová zmrzlina jen ze 2 ingrediencí

                                                   

Tip: Pokud chcete, můžete při míchání a mixování použít 1-2 polévkové lžíce mléka, aby se vám banán snadněji rozmíchal. Ujistěte se, že máte dostatečně silný kuchyňský robot nebo mixér.

                                          

Napište nám do komentářů, jakou dobrotu z banánů máte nejraději a také, zda vyzkoušíte tuto jednoduchou banánovou zmrzlinu. Pokud se vám recept líbí a chcete se s ním podělit, neváhejte a sdílejte ho.