6 zaručených cviků na vysněný sixpack

Samozřejmě všichni alespoň jednou zhřešíme, ale všichni toužíme po pěkných vysportovaných tělech jako z katalogu, a to bez sebezapření bohužel nefunguje. V tomto článku vám proto odhalíme 6 nejlepších cviků pro dosažení pevného a vysportovaného bříška.

  

Určitě si už teď říkáte, že znáte pár cviků na břicho, které pravidelně procvičujete, nicméně, vaše tělo si na tyto cviky rychle zvyknepřestane na ně reagovat. Právě proto se doporučuje zaběhnuté cviky obměňovat.

  

1. Kettlebell pullover - Pullover za pomoci kettlebellu na rovné podložce nebo lavičce

Lehněte si na záda a zvedněte nohy. Kolena pokrčte do 90° úhlu, aby se vaše chodidla dotýkala. Uchopte oběma rukama kettlebell za rukojeť a zvedněte ho přímo nad hlavu. Kettlebell pak v pravidelných intervalech zvedejte nad a za hlavu, přičemž za hlavou ho podržte 30 sekund. Následně vraťte kettlebell zpět nad hlavu. Proveďte 5 opakování.

 

 6 zaručených cviků na vysněný sixpack - Kettlebel pullover          

         

Proč to funguje:

Pokud vytahujete věci nad hlavu a ležíte při tom na zádech, je to jako kdybyste se vrátili do dětských časů. Vždyť tehdy jste dělali totéž. Jde o přirozený pohyb, který dokonale vyrovná vaše končetiny a nastartuje vaše tělo - aktivujete a posílíte svaly na břiše.

   

2. Plank Cable row - Plank s přitahováním spodní kladky jednoručně

Lehněte si do plankové pozice, jako kdybyste šli dělat kliky, opřete se jen špičkami chodidel a o jeden loket. Druhou rukou uchopte rukojeť spodní kladky a přitáhněte ji k tělu. Tento cvik opakujte 10krát ve třech sériích.

        

6 zaručených cviků na vysněný sixpack - Plank Cable row

                                                     

Proč to funguje:

Taháním váhy směrem k sobě zapojujete svaly na zádech, svaly břicha a šikmé svaly. Posilujete nejen břicho, ale udržujete ve stabilitě i trup, což vám dopomůže k lépe vypadajícím zádům.

    

3. Kettlebell rock carry - Přemístění kettlebellu do pozice na hrudník a následná chůze

Uchopte dva kettlebelly s dlaněmi směřujícími dovnitř a lokty, ale i nohy mějte natažené. Zvedejte kettlebelly ze země tak, že ruce mějte při těle a držte je pod bradou. Procházejte se s nimi 15 až 20 metrů. Mezi sety mějte 30 až 45 sekundový odpočinek a opakujte 4 až 5krát.

 

 6 zaručených cviků na vysněný sixpack - Kettlebell rock carry 

   

Proč to funguje:

Pokud využíváte váhu v této poloze, střední část břicha zůstane stabilní a pevná. Taková pevná stabilita je jednou z nejefektivnějších metod pro vypracování silného břicha a zdravých zad.    

   

4. Half - kneeling vertical pallof press - Kolmé tlaky na ramena za pomoci kladky ve výpadu

K tomuto cviku budete potřebovat lano se závažím, ale na tento cvik můžete využít i kladku. Obraťte se ke kladce zády a uchopte ji za madla po obou stranách hlavy. Udělejte výpadovou pozici s jedním kolenem ohnutým do 90° úhlu. Táhněte lano nad hlavou, při tahu dole by měly být paže rozšířeny od těla. Opakujte 3 až 8krát.

     

 6 zaručených cviků na vysněný sixpack -  Half - kneeling vertical pallof press


Proč to funguje:

Tento cvik nutí vaše svaly břicha bojovat proti zpětnému tahu závaží na kladce. Kromě svalů břicha si procvičíte i ramena. 

 

5. Band - resisted jackknife - Krčení nohou v klikové pozici se zavěšenýma nohama

Pojistěte své kotníky v elastické ,,terra band smyčce“ nebo posilovací gumě. Otočte se na břicho a aniž byste zakulatili záda, přitahujte kolena k trupu. Tento cvik doporučujeme opakovat 8krát po 3 série.

    

 6 zaručených cviků na vysněný sixpack - Band - resisted jackknife

     

Proč to funguje:

Toto cvičení zatěžuje boky a stehna proti odporu a zároveň zachovává střed těla stabilní. Buduje fyzickou sílu, kterou potřebujete využít pro zlepšení stability těla při jiných cvicích, jako jsou mrtvé tahy a dřepy.   

     

6. Diagonal Wheel rollouts - Horizontální procvičování břicha za pomoci posilovacího kolečka

Klekněte si na kolena a uchopte rukojeti po obou stranách AB kola. Bez pohybu kolen zapřete břišní svaly a otáčejte kolo dopředu, doprava a doleva - tak daleko, jak jen můžete, samozřejmě aniž by se vaše boky prohýbaly a klesaly. Dopřejte si menší pauzu a vraťte se do výchozí polohy. Udělejte 3 série po 10 opakování.

 6 zaručených cviků na vysněný sixpack - Diagonal Wheel rollouts

    

Proč to funguje:

Rollout začíná prohnutím břišního svalstva a šikmé rollouty končí v jejich silovém tahu. Tento cvik pořádně potrápí a protáhne vaše svalstvo. Vaše tělo opraví škody na svalech, takže budete opět o něco silnější.

 

Možná se vám na první pohled budou tyto cviky zdát namáhavé, nemusíte je však provádět stále a všechny. Nezapomeňte, nejdůležitější je cviky obměňovat. Takto si vaše tělo na ně nezvykne a výsledky v podobě six-packu uvidíte už zanedlouho.

   

Budeme rádi, pokud se s námi v komentářích podělíte o cviky, které cvičíte na svaly břicha vy, a samozřejmě, pokud článek podpoříte sdílením.