8 aplikací do mobilu a stránek pro fitness motivaci a lepší výkon

Pokud zkoušíte shodit pneumatiku na břiše, nebo chcete začít cvičit pravidelněji, či posunout se na vyšší level, potřebujete motivaci. Fitness aplikace vám v tom mohou pomoci. Připomenou vám vaše fitness cíle a urychlí vaši cestu za nimi. Zároveň vám poskytnou funkce, které potřebujete, například počítání kalorií, tréninkové plány formou videa či mix hudby přímo podle vašeho rytmu.        

             

Fitness režim vyžaduje určité změny v životním stylu a malé pošťouchnutí formou aplikace vám může přijít vhod. Proto jsme připravili seznam 8 fitness aplikací, které si zamilujete. Některé jsou vhodné pro lidi, kteří už trénují déle, jiné ocení zejména začátečníci. Jedny se zaměřují na určitý segment, jako je složení potravin nebo hudba na trénink, jiné nabízejí vše v jednom. Některé aplikace jsou jednoduché na ovládání a používání, jiné s vámudělají extra krok a nabízejí všechny informace, které potřebujete k dosažení svých cílů. Několik z nich dokážete kombinovat s monitory srdeční frekvence nebo fitness náramky či hodinkami.                           

   

Obecně můžeme těchto 8 aplikací rozdělit do kategorií, které zahrnují aplikace na krátké tréninky, kalorické a nutriční složení stravy, měření aktivity nebo hudební mix během tréninku. Většina z nich je vhodná pro použití pro Android i iPhone, některé mají i webovou verzi.

    

8 aplikací do mobilu a stránek pro fitness motivaci a lepší výkon

     

1. Aplikace pro měření aktivity

Tyto aplikace slouží k měření sportovního výkonu, ať už během cyklistiky, běhu nebo sekání trávníku. Aplikace v této kategorii jsou vyrobeny pro soutěživé profesionály i přátelské lidi, kteří milují sociální fitness komunity. Zařadili bychom zde aplikaci Endomondo, MapMyFitness, Runtastic Pro či Strava.        

               

Existuje i aplikace pro měření aktivity, která vás motivuje tím, že za každou míli, kterou uběhnete, projdete pěšky nebo na kole, darujete peníze na charitu. Aplikace se jmenuje Charity Miles a kombinuje zdravý životní styl se sociálním posláním.

                  

2. Aplikace na krátký trénink

Favority v této kategorii jsou The Johnson & Johnson Official 7 Minute Workout a 7-Minute Workout od Wahoo Fitness. Obě aplikace nabízejí krátké 7-minutové tréninky, které zohledňují potřeby uspěchaného člověka. Jsou výbornou volbou pro zaneprázdněné lidi, také na cesty nebo pro začátečníky. Obě aplikace jsou zcela zdarma.

                       

3. Aplikace pro měření kalorií

MyFitnessPal už dlouho patří k top aplikacím v této kategorii. Má totiž největší databázi potravin na počítání kalorií a sledování výživy. Používá se na celém světě, a proto v ní najdete nutriční informace o jídle z každého kontinentu. Podobnou aplikací je i MyPlate od firmy Livestrong, která vám udělá analýzu všeho, co sníte.               

 

Na českém a slovenském trhu je populární aplikace Kalorické Tabulky, ve které si můžete počítat i kalorický a nutriční příjem z produktů GymBeam.

    

Fitness aplikace

    

4. Aplikace na tréninkovou hudbu

Pár fitness aplikací bylo stvořeno pro to, aby vám namixovaly hudbu vhodnou na váš trénink. Patří mezi ně FIT Radio, RockMyRun a Spring - Music for Fitness. Najdete v nich skladby, které odpovídají vašemu tempu, nebo playlisty vhodné pro intenzivní trénink, běh či jógu.

      

5. Motivační aplikace

Aplikace jako SmilingMind, The Mindfulness App nebo Aura patří k meditačním aplikacím, které vám pomohou potlačit stres a najít si pár minut jen pro sebe. Zároveň vám nabídnou správnou dávku motivace pro to, abyste se posouvali vpřed - ať už v životě, nebo sportu.

   

8 fitness aplikací a webů

1. MapMyFitness

MapMyFitness je aplikace zaměřená na sledování cvičení, cyklistiky, počtu kroků a mnoho dalších aktivit. Je jich tam na výběr stovky - od sekání trávníku až po jógu. Aplikaci spustíte vždy, když začnete dělat aktivitu, kterou chcete zaznamenat. Appka zachytí statistiky, jako údaje o vzdálenosti a trvání vaší aktivity pomocí GPS a dalších senzorů ve vašem mobilu. Při koupi prémiové verze můžete získat ještě pokročilejší data, například o vašem rytmu a frekvenci srdce. Pokud zapomenete zapnout aplikaci v čase aktivity, můžete ji dodatečně doplnit do vaší osobní statistiky.

   

Nejlepší fitness aplikace pro trénink

   

Všechny informace o vašich aktivitách MapMyFitness ukládá na váš účet, kde si je můžete zpětně prohlédnout a uvidíte, jakých pokroků jste dosáhli. Aplikace spolupracuje s Apple Watch, Android Wear a také Samsung Gear. Zároveň nabízí mnoho způsobů, jak vás motivovat a zapojit do cvičení. Je výbornou volbou pro ty, kteří se do fitka nemůžou dokopat. MapMyFitness je extrémně přátelská aplikace, protože je připravena pro lidi všech sportovních úrovní. [1]

      

Verze pro: Android, iOS

Základní verze: zdarma

Prémium verze: 5,30 € na měsíc, 26,50 € na rok

 

2. MyFitnessPal

MyFitnessPal je aplikace na počítání kalorií. Slouží k získání přehledu o tom, kolik kalorií denně potřebujete přijmout v porovnání s počtem kalorií, které během dne spálíte. Appka vám určí ideální poměr kalorií pro dosažení vašich fitness cílů. Je to jedna z nejlepších aplikací na zaznamenávání potravin, pokud nejste omezeni zdravotními problémy, jako je například cukrovka.         

        

MyFitnessPal má obrovskou databázi jídel a nápojů, což znamená, že můžete najít jídlo, které konzumujete, nebo naskenovat čárový kód produktu, abyste získali informace o jeho nutričním složení a počtu kalorií. V aplikaci si můžete vytvořit záznamy a snadno upravit množství, které konzumujete. Zároveň vám appka nabízí příspěvky ze sociální komunity a také doporučení na fitness recepty.                        

   

Verze zdarma vám zcela postačí na počítání kalorií a ukládání dat. Prémiový balíček zahrnuje rozpis příjmu makroživin (bílkoviny, sacharidy, tuky) a nastaví vám nutriční cíle pro různé dny v týdnu. Díky ní získáte i další pokročilé funkce. [2]

   

Verze pro: Android, iOS, web

Základní verze: zdarma

Prémium verze: 8,80 € na měsíc, 44 € na rok

   

  8 aplikací do mobilu a stránek pro fitness motivaci a lepší výkon

    

3. Endomondo

Endomondo je aplikace pro sledování vašich kondičních aktivit. Zaznamenává tojak rychle jste běhali, kolik jste uběhli a jak dlouho jste dělali strečink. Je výborným pomocníkem pro lidi, kteří hledají appku na zaznamenávání aktivity a zároveň chtějí čerpat motivaci. Endomondo totiž obsahuje různé způsoby, jak můžete komunikovat s přáteli a globální komunitou členů této aplikace.        

 

Verze zdarma obsahuje základní výbavu. Prémiový účet však slibuje bohatší statistiky o trénincích, přístup k tréninkovým plánům a cvičením, a to nejlepší na konec - je bez otravných reklam. [3]

   

Verze pro: Android, BlackBerry, iOS, Windows Phone, web

Základní verze: zdarma

Prémium verze: 5,30 € na měsíc, 26,50 € na rok

          

4. Runtastic PRO

Runtastic PRO vám umožní měřit počet kroků, naběhaných kilometrů či metriky jiných aktivit. Navíc je to tréninková aplikace, která vás motivuje k tomu, abyste pokračovali v práci na svých fitness cílech a trénovali na soutěže.      

 

Zatímco Runtastic je bezplatná verze stejné aplikace, Runtastic PRO je placená verze, která nabízí všemožné funkce za přijatelnou jednorázovou částku 4,50 €. Tyto funkce zahrnují automatickou pauzu, hlasovou zpětnou vazbu, barevné kódování vaší trasy na mapě a mnoho dalšího. S verzí PRO můžete sledovat své úspěchy i při cyklistice či běhu.

    

Nejlepší fitness aplikace

     

Aplikace je kompatibilní s Apple Watch, takže ji můžete spustit pomocí hodinek. Zároveň si na zápěstí můžete kontrolovat své výsledky již během pohybu a získáváte také upozornění ohledně vašeho tempa a ujeté vzdálenosti. [4]

   

Verze pro: Android, iOS, web

Základní verze: zdarma

Prémium verze: 4,50 €

   

5. FIT Radio

FIT Radio je hudební streamingová aplikace, která nabízí hudbu na trénink a zároveň video tréninky. Najdete v ní trénink na strečink, cviky na různé partie těla, meditační i regenerační cvičení. FIT Radio je vhodná pro ty, kteří potřebují během tréninku dobrou hudbu, která odpovídá jejich tempu.      

 

Aplikace nabízí playlist složený na jakýkoliv typ cvičení, jako například hudbu vhodnou na odporový trénink a lifting či běh. Dokonce si mix písní můžete vybrat na základě žánru. Aplikace vám vytváří seznam skladeb, který udržuje konzistentní rytmus, abyste při tréninku nezpomalili a makali na 100%.      

 

Vyžaduje však placené členství. Pokud si ji chcete pouze vyzkoušet, po registraci máte první tři měsíce zdarma. [5]

   

Verze pro: Android, iOS, web

Prémium verze: 25 € na čtvrt roku, 88 € na rok

    

8 aplikací do mobilu a stránek pro fitness motivaci a lepší výkon

     

6. Strava

Strava je aplikace pro běžce a cyklisty, také některé plavce, kteří jsou soutěživí a vyhledávají konkurenci. Strava používá GPS telefonu nebo připojeného zařízení ke sledování a zaznamenávání údajů, jako délka trasy a rychlost. Dále analyzuje, kdo z jejích členů sleduje stejné segmenty jako vy a sdílí vaše výsledky v jejich newsfeede. Pokud jste členem aplikace Strava, přečtěte si detaily užívání, protože vaše údaje budou převážně sdíleny veřejně, pokud to nezměníte v nastaveních.       

    

Verze zdarma má co ukázat, ale pokud chcete skutečně pokročilé funkce, kupte Strava Summit, která je od 2 € měsíčně. [6]

Verze pro: Android, iOS, web

Základní verze: zdarma

Prémium verze: od 2 € na měsíc za Strava Summit

       

7. The Johnson & Johnson Official 7 Minute Workout App

Aplikace nabízí kruhový trénink, který vám umožní najít si čas na cvičení každý den, protože trvá pouze 7 minut. Úroveň intenzity cviků záleží na vás a vaší fyzické výdrži. Vše co potřebujete je židle a méně než 10 minut času.       

   

Rozhraní aplikace je překvapivě atraktivní a jednoduché na ovládání. Zvukové a vizuální signály vám říkají, kdy začít a kdy přestat cvičit jednotlivé cviky. Aplikace obsahuje také video, které demonstruje správnou techniku cviků.

     

Fitness aplikace do mobilu

  

Středně intenzivní trénink zahrnuje cviky, jako sedání na židli, vysoký běh na místě, tricepsové zdvihy pomocí židle a další známé pohyby. Můžete si také vytvořit vlastní trénink označením vašich oblíbených cviků. [7]     

 

Aplikace Johnson & Johnson Official 7 Minute Workout je jednou z nejlepších fitness aplikací, a to ze tří důvodů:

  • je zdarma
  • kombinuje jednoduchost s přiměřenými informacemi
  • je vhodná pro širokou skupinu lidí

  

Verze pro: Android, iOS

Základní verze: zdarma

          

8. PEAR - Personal Fitness Coach

PEAR je fitness aplikace, která byla původně vyvinuta pro sledování srdeční frekvence. Aplikace, která se jmenuje Personal Fitness Coach, nabízí různé tréninky a tréninkové programy, které vám pomohou ihned se dostat do cvičení, nebo postupně dosahovat vyšších cílů, jako například běžet 10 kilometrovou trať.             

 

Appky nabízí vysoce intenzivní HIIT tréninky, jógu, běh a další formy sportovní aktivity. Můžete si stáhnout buď verzi PEAR, která je zdarma, nebo PEAR +, která pro své platící členy nabízí exkluzivní obsah navíc. [8]

     

8 aplikací do mobilu a stránek pro fitness motivaci a lepší výkon

      

Verze pro: Android, iOS

Základní verze: zdarma

Prémium verze: 5,30 € na měsíc, 35 € na rok za PEAR+

           

Jaké fitness aplikace používáte vy? Pomohly vám na cestě za vašimi fitness cíli? Napište nám vaše zkušenosti s využíváním appek do komentářů. Pokud se vám článek líbil, podpořte ho sdílením.

   

ZDROJE

[1] Web MapMyFitness -  https://www.mapmyfitness.com/

[2] Web MyFitnessPal - https://www.myfitnesspal.com/

[3] Web Endomondo -  https://www.endomondo.com/

[4] Web Runtastic -  https://www.runtastic.com/en/apps/runtastic

[5] Web FIT Radio - https://www.fitradio.com/

[6] Web Strava -  https://www.strava.com/mobile

[7] Web Johnson & johnson Official 7 Minute Workout - https://7minuteworkout.jnj.com/

[8] Web PEAR - https://pearsports.com/

[9] Jill Duffy - The best tiness Apps - https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2485287,00.asp

[10] Chandra Steele - 11 Meditation Apps to help you relax, de-stress - https://www.pcmag.com/feature/328207/11-meditation-apps-to-help-you-relax-de-stress/4

[11] John Corpuz - Best workout apps -  https://www.tomsguide.com/us/pictures-story/702-best-workout-apps.html#s8

[12] 18 Best health and fitness apps - https://www.active.com/fitness/articles/18-best-health-and-fitness-apps-of-2018/slide-4